P0

Švietimas

Laukia kandidatų „Švyturio“ Klaipėdos ateities stipendijai gauti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-13


Šiemet jau dešimtą kartą skelbiamas „Švyturio“ Klaipėdos ateities stipendijos konkursas, kurio metu bus išrinktas dar vienas talentingas prie Klaipėdos ir viso pajūrio krašto vystymosi bei augimo savo inciatyvomis prisidedantis jaunosios kartos atstovas, kuriam bus suteikta speciali finansinė paskata. Kandidatų jau tradicine tapusiai stipendijai laimėti registracija prasideda trečiadienį, rugsėjo 13 d., ir tęsis iki rugsėjo 20 d. Bendrovės „Švyturio-Utenos alus“ įsteigtos vienkartinės piniginės stipendijos dydis – 4000 eurų.

2022 metų stipendijos finalininkai.
Įvertinimas aktyviam ir talentingam Klaipėdos jaunimui

Į stipendiją gali pretenduoti savo išskirtiniais darbais ir talentais Klaipėdos vardą garsinantys 20-35 metų amžiaus Klaipėdos miesto ir rajonų gyventojai – visuomenininkai, menininkai, mokslininkai, sportininkai, įvairių kitų sričių kūrėjai, turintys idėjų ir energijos jas įgyvendinti bei esantys neabejingi savo krašto raidai.

„Užsidegimu, noru ir nuoširdžiu darbu galima pasiekti išties daug. Tą jau ne kartą įrodė veiklūs mūsų krašto gyventojai, prisidedantys prie to, kad Klaipėda būtų modernus, tvarus ir atviras miestas, nepamirštantis gilių jūrinio gyvenimo tradicijų, tačiau drąsiai žengiantis į ateitį. Nors šie žmonės, visų pirma, veikia vedini idėjos, tačiau šioms pastangoms svarbi ir finansinė paskata, kurią jau dešimtmetį kasmet suteikiame mūsų krašto jaunosios kartos šviesuomenės atstovams. Stipendija siekiame ne tik pastebėti klaipėdiečių iniciatyvumą ir įvertinti jų nuveiktus darbus, bet ir suteikti finansines priemones jiems tęsti“, – pranešime pažymi bendrovės „Švyturio-Utenos alus“ vadovas Rolandas Viršilas.

Švietimo vidus

Iki šiol „Švyturio Klaipėdos ateities stipendijos“ konkursą yra laimėję pianistė Adelė Daunoravičiūtė, Klaipėdos muzikinio teatro solistas Steponas Zonys, kino kūrėjas Arūnas Eimulis, menininkė Agnė Kišonaitė, laivų inžinierius Lukas Norkevičius, mokslininkas Žydrūnas Lukošius, elektra varomo katamarano kūrėjas Tomas Vėlius, jūrinį pasaulį tyrinėjanti mokslininkė dr. Greta Gyraitė ir Jūrų inžinerijos katedros mokslininkas bei dėstytojas, technologijos mokslų daktaras Paulius Rapalis.

Laimėtojas paaiškės spalį

Kandidatai stipendijai gauti gali registruotis patys arba juos nominuoti gali artimieji ir pažįstami. Tai padaryti galima užpildant paraiškos formą svetainėje.

Konkurso laureato atranka, kaip ir ankstesniais metais, vyks trimis etapais. Nuo rugsėjo 21 d. iki rugsėjo 27 d. konkurso interneto svetainėje vyks atviras balsavimas, po kurio į antrąjį etapą pateks 5 didžiausio visuomenės palaikymo sulaukę kandidatai.

Rugsėjo 28 d. – spalio 5 d. vyks antrasis balsavimo etapas, kuriame bus galima atiduoti savo balsą už vieną iš finalininkų.

Galiausiai, verčiausią stipendijos kandidatą iš finalininkų, atsižvelgdama į visuomenės balsus, išrinks speciali komisija. Konkurso laimėtojas bus paskelbtas spalio viduryje vyksiančio finalinio renginio metu.


  2023-09-13

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt