P0

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdos kriminalistai antrą kartą su įkalčiais sulaikė narkotikus platinusį nepilnametį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-14


Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) pareigūnai antrą kartą per kelis mėnesius su įkalčiais sulaikė nepilnametį, platinusį narkotines medžiagas.

Balandžio mėn. pabaigoje Klaipėdoje, Taikos pr., KPONTV pareigūnai sulaikė anksčiau neteistą, vienoje iš uždarųjų akcinių bendrovių dirbančią, 20 m. klaipėdietę, pas kurią buvo rasta narkotinės medžiagos – kanapių.

Tą pačią dieną, tęsiant tyrimą, Klaipėdoje, Taikos pr., sulaikytas šią narkotinę medžiagą merginai pardavęs penkiolikmetis klaipėdietis. Atlikus kratą pastarojo gyvenamojoje vietoje, pareigūnai rado beveik 190 g kanapių, kokaino, tris trintuves ir dvejas svarstykles, ant kurių buvo narkotinių medžiagų pėdsakai, bei šaunamąjį ginklą.

Šis niekur nesimokantis nepilnametis teisėsaugai jau buvo žinomas – 2022 m. jam pareikštas įtarimas dėl vagystės, 2023 m. – dėl turto sunaikinimo ar sugadinimo. Sulaikymo metu jaunuolis dar nebuvo sulaukęs tokio amžiaus, nuo kurio atsiranda baudžiamoji atsakomybė už narkotinių (psichotropinių) medžiagų platinimą.

20 m. merginai buvo pareikštas įtarimas dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis, neturint tikslo jų platinti, ir paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Įtariamajai prisipažinus, ikiteisminis tyrimas jos atžvilgiu buvo atskirtas ir nutrauktas pagal laidavimą, įpareigojant sumokėti 600 eurų į Nukentėjusiųjų nuo nusikaltimų asmenų fondą.

Jau atliekamo tyrimo metu gauta duomenų, kad minėtas nepilnametis, sulaukęs 16 m., toliau vykdė nusikalstamą veiką – šių metų birželio mėn. užfiksuota, kaip jis Klaipėdoje įtariama pardavė kitam asmeniui kanapių.

Rugpjūčio mėn. pabaigoje Klaipėdoje KPONTV pareigūnai antrą kartą sulaikė šį nepilnametį, pas kurį asmens kratos metu rado įtariama platinimui paruoštų kanapių, peilį bei dujų balionėlį. Atlikus kratą jo gyvenamojoje vietoje, rasta įtariama kanapių ir elektroninės svarstyklės.

Jaunuoliui pareikštas įtarimas dėl neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti ir jų platinimo, jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Vėliau įtariamajam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir nepilnamečio atidavimas prižiūrėti.

Už neteisėtą disponavimą narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti numatytas laisvės atėmimas nuo 2 iki 8 metų.


  2023-09-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt