P0

Politikų tribūna

Lietuvos žaliųjų partijos kreipimasis dėl bandymo po žemėmis palaidoti nelegalų sąvartyną Klaipėdoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-14


Lietuvos žaliųjų partija kreipėsi į Klaipėdos miesto savivaldybę ir Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdybą dėl galimų pažeidimų naikinant tarp Šiaurės prospekto ir Kaštonų gatvės esantį nelegalų sąvartyną.

Lietuvos žaliųjų partiją pasiekė informacija apie tai, kad garažų masyvo teritorijoje susiformavęs nelegalus sąvartynas tvarkomas galimai pažeidžiant aplinkosauginius standartus – statybinis laužas, stambiagabaričiai daiktai, padangos, plastiko, metalo atliekos ir kitos medžiagos užpilamos gruntu.

„Gyventojai informavo, kad sąvartynas čia egzistuoja jau ilgą laiką, o dabar, panašu, jį tiesiog bandoma paslėpti po žemių sluoksniu. Iš užfiksuotų kadrų galima suprasti, kad sunkvežimiu užpylus teritoriją smėliu ir žvyru, pažeidėjas tikėjosi nusikaltimą ne sutvarkyti, o paslėpti nuo žmonių akių, ir taip galbūt išvengti nuobaudų. Prašome atkreipti dėmesį į šią Klaipėdos vietą ir nedelsiant imtis veiksmų, kad nelegalus sąvartynas būtų likviduotas tinkamai“, – sako Lietuvos žaliųjų partijos vicepirmininkas Laurynas Okockis.

Neetatinio aplinkosaugos inspektoriaus statusą turinčio L. Okockio žiniomis, turimose skirtingu metu darytose teritorijos nuotraukose akivaizdžiai matyti, kad automobilių laužas, atviros tepalų ir kitų skysčių talpos ten buvo paliktos ilgam laikui, todėl tikėtina, kad ši garažų teritorija gali būti užteršta naftos, cheminiais ir sunkiųjų metalų elementais, taigi reikalaujame, kad būtų atlikti ir išsamūs dirvožemio užterštumo tyrimai.

Dėl galimų pažeidimų Lietuvos žaliųjų partija ragina aplinkosaugininkus ir savivaldybę inicijuoti tyrimą bei apie jo eigą ir rezultatus informuoti visuomenę.


  2023-09-14

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt