Tarptautinę turizmo dieną – nemokamos ekskursijos

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-09-14

Klaipėdos miesto turizmo sektoriaus darbuotojai profesinės šventės laukia, apibendrindami praėjusio turistinio sezono rezultatus.

Daugiausia turistų į Klaipėdą atvyksta vasarą. Martyno Vainoriaus nuotr.

„Nors 2023 m. vasara ir nelepino labai dideliais karščiais, tačiau miesto svečių, lankytojų ir turistų sulaukėme tikrai nemažai. Džiugu, kad turizmo sektorius vis labiau atsigauna ir galime stebėti gausesnius turistų ne tik Lietuvos ar kaimyninių šalių, bet ir iš tolimųjų pasaulio kraštų skaičius. Klaipėdą renkasi ir mūsų šalies gyventojai, ieškodami atostogų ir laisvalaikio praleidimo galimybių pajūryje”, – artėjant Tarptautinei turizmo dienai, kuri pasaulyje minima rugsėjo 27 d., sako Klaipėdos turizmo informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Remiantis Lietuvos statistikos departamento duomenimis, sausio-liepos mėnesiais nakvynių skaičius Klaipėdos mieste buvo  241 167, iš jų 152 111 nakvynes uostamiestyje rinkosi mūsų šalies piliečiai.

Sausio-liepos mėn. turistų skaičius Klaipėdos miesto apgyvendinimo įstaigose sudarė 124 206, iš kurių – 77 743 lietuviai.

Lyginant šį laikotarpį su 2022 m. nakvynių ir turistų skaičius mieste per septynis mėnesius padidėjo 6%.

„Džiugu, kad Klaipėdą atranda vis daugiau turistų, o keliautojai iš Lietuvos neaplenkia mūsų miesto. Tai įrodymas, kad vienintelis uostamiestis tampa vis labiau patrauklus, ieškant naujų poilsio alternatyvų. Klaipėda yra įdomus ir turistus pritraukia ne tik iš Lietuvos, bet ir viso pasaulio. Tai, ką girdime iš turistų, labiausiai juos domina aktyvus laisvalaikis, todėl esame pasiruošę išnaudoti dar didesnes Dangės upės galimybes, kaip turistinį objektą, kuris galėtų tapti fiziškai aktyvaus poilsio mėgėjų traukos dalimi bei planuojama parengti viso Klaipėdos regiono turizmo veiklos planą, kuriame turėtų atsirasti aiškios, informatyvios priemonės, ką veikti poilsiautojams ne tik Klaipėdoje, bet ir visame regione“, – cituojama Klaipėdos vicemerė Lina Šukytė-Korsakė.

Klaipėdos uoste jau lankėsi 39 kruiziniai laivai (paskutinis jų kruizinių laivų terminale švartuosis rugsėjo 17 d.), kuriais atvyko/atvyks 41 539 turistai iš viso pasaulio. Tikslesnius kruiziniais laivais atvykstančių turistų skaičius bus paskelbtas po paskutinio šį sezoną atvykstančio kruizinio laivo „Silver Dawn”.

Lankytojų ir turistų skaičiais džiaugiasi ir Klaipėdos miesto muziejai. Klaipėdos pilies muziejuje ir jo padaliniuose sausio-rugpjūčio mėnesiais sulaukė 47 163 lankytojų. 

Laikrodžių muziejuje šiuo laikotarpiu apsilankė 36 967 asmenys.

Šios vasaros viešojo transporto naujiena – birželį Klaipėdoje startavęs vandens autobusas, kurio paslaugomis vasaros laikotarpiu pasinaudojo  7926 keleiviai.

Sparčiu augimu ir išliekančiu populiarumu tarp keliautojų džiaugiasi ir Palangos oro uostas, sausio-rugpjūčio mėn. aptarnavęs 213 tūkst. keleivių arba net 23 % daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2022 m. 

Klaipėdos turizmo informacijos centras vasaros sezono metu vykdė lankytojų ir miesto svečių apklausą. Iki rugsėjo 1 d. savo nuomone pasidalino daugiau nei 500 respondentų. Apklausos rezultatai parodė, jog į Klaipėdą svečiai dažniausiai atvyksta automobiliu (34%), lėktuvu (23%) arba keltu (20%).

Respondentai teigiamai vertina Klaipėdos apgyvendinimo, maitinimo ir kultūros institucijas, o bendras įspūdis apie miestą vertinamas 8-10 balais.

Beveik visi respondentų puikiai įvertino Klaipėdos miesto maitinimo įstaigas bei maisto kokybę.

Kviečia registruotis

Nors turistinis sezonas eina į pabaigą, rudenį pasitinkantis miestas atveria klaipėdiečiams ir miesto svečiams duris į kultūros, sporto bei meno įstaigas, o rugsėjo 23-30 d. kviečia aktyviai dalyvauti Tarptautinės turizmo dienos renginiuose.

Rugsėjo 23 d.- 24 d. (šeštadienis, sekmadienis)

10-18 val. Ekskursija, skirta Klaipėdos krašto prijungimo 100-mečiui paminėti. Maršrutas Klaipėda-Priekulė-Šilutė-Klaipėda.
Keliavimo būdas – pėsčiomis ir autobusu. Susitikimo vieta – prie skulptūros „Neringa”.

Rugsėjo 27 d. (trečiadienis)

17-18.30 val. Ekskursija po skulptūrų parką. Veda Sondra Simanaitienė
Susitikimo vieta – prie įėjimo į skulptūrų parką nuo K.Donelaičio g. pusės, šalia infoterminalo.

17-19 val. Ekskursija po Klaipėdos senamiestį (anglų kalba).
Susitikimo vieta – Klaipėdos turizmo informacijos centras, Turgaus g. 7.
Pažintinės edukacijos legendinėje jachtoje „Lietuva”, švenčiančioje 30 metų jubiliejų.

17-17.30 val, 18-18.30 val., 18.30-20 val. VšĮ Klaipėdos šventės kartu su sporto klubu „Ostmarina” kviečia klaipėdiečius ir miesto svečius dalyvauti pažintinėse edukacijose legendinėje jachtoje „Lietuva”.

Jachta bus prišvartuota dešiniajame Dangės upės krante, netoli Biržos tilto, šalia tilto esančios skulptūros „Undinėlė”. Patekimas laipteliais nuo krantinės ant pontono.

Rugsėjo 28 d. (ketvirtadienis)

11 val. Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus P. Domšaičio galerija (Liepų g. 33, Klaipėda).  Ekskursija su gidu po nuolatinę Prano Domšaičio kūrybos ekspoziciją. 

13 val. Ekskursija su gidu po naujausias parodas: Žilvino Kempino personalinė paroda „Šviesos skulptūros” ir grupinė meninės fotografijos paroda „Atodangos. Tapatybės paieškos Lietuvos fotografijoje”.

15 val. Tapybos užsiėmimas vaikams. 

Rugsėjo 30 d. (šeštadienis)

10-18 val. Ekskursija, skirta Klaipėdos krašto prijungimo 100-mečiui paminėti.  Maršrutas Klaipėda-Priekulė-Šilutė-Klaipėda.
Keliavimo būdas – pėsčiomis ir autobusu. Susitikimo vieta – prie skulptūros „Neringa”.

11-13 val. Ekskursija po Klaipėdos senamiestį (lietuvių kalba).
Susitikimo vieta – Klaipėdos turizmo informacijos centras, Turgaus g. 7.

12-13.30 val. Ekskursija „Žydai XIX-XX a. Klaipėdoje”. Susitikimo vieta – prie rotušės, Danės g. 17.

Visi renginiai nemokami.

Vietų skaičius ribotas – reikalinga išankstinė registracija čia arba tel. +370 687 52051.

Žymos: | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Girta šilutiškė sumušė pareigūną

Vėlų trečiadienio vakarą, likus 5 min. iki vidurnakčio, Šilutėje, Dariaus ir Girėno g., įvyko incidentas tarp sulaikomos moters ir policijos ...
2024-05-23
Skaityti daugiau

Konsultacijos

Kviečia nupirkti higienos priemonių stokojantiems: laukiami ir savanoriai

Prieš kiek daugiau nei pusę metų Lietuvos Raudonasis Kryžius (LRK) startavo su nauja veikla – trumpuoju humanitarinės pagalbos numeriu 111. ...
2024-05-20
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Šeštadienis Vakarų Lietuvoje buvo pažymėtas mirtimis

Policija pranešė apie tris įvykius šeštadienį Vakarų Lietuvoje, dėl kurių pradėtų ikiteisminių tyrimų metu teks aiškintis žmonių mirties priežastis. Naktį ...
2024-05-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This