P0

Laiškai iš jūros, Svarbu

Gabija Jurgutytė: „Dar mokyklos suole žinojau, kad noriu ateitį sieti su karyba“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-15


Laidos „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ filmavimo komanda svečiavosi Lietuvos karinėse jūrų pajėgose, kur susitiko su Gabija Jurgutyte. Ji – viena iš dviejų merginų, dirbančių Karo laivų flotilėje.

Vyr. leitenantės laipsnį turinti Gabija yra navigacinės kovinės dalies vadė, šiuo metu ji tarnauja patruliniame laive „Dzūkas“.

Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje laivavedybą baigusi mergina sako, kad jau mokykloje žinojo, kad norės rinktis karybą.

„Dar būdama moksleivė, įstojau į krašto apsaugos savanorių pajėgas, lankiau jaunesniųjų šaulių būrelį. Nors giminėje nėra artimų žmonių, kurie būtų susiję su karyba, pajaučiau, kad tai mano kelias. Nusprendžiau, kad norėčiau gilinti savo įgūdžius ir žinias, todėl pasirinkau studijuoti jūrų
laivavedybą, baigiau vadų kursus ir pradėjau tarnauti Lietuvos karinėse jūrų pajėgose. Darbas jūroje – man tikras malonumas, kolektyvas šiltas ir geranoriškas, padedantis tobulėti, o ir buvimas laive man nesuteikia jokio diskomforto – juokauju, kad esu laimėjusi loterijoje, nes nežinau, kas yra jūros liga“, – pasakojo Gabija.

Ciklas „Laiškai iš jūros. 100 jūrinių akimirkų“ iš dalies finansuojamas Klaipėdos miesto savivaldybės.

Projekto partneriai – Lietuvos jūrininkų sąjunga, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras.


  2023-09-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt