P0

Regionas

Kurhauzo nykštukas mažųjų žiūrovų lauks visą savaitę

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-15


Šeštąjį rudenį iš eilės rugsėjo 18-24 d. Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1) vyks menų festivalis vaikams „Kurhauzo nykštukas“.

Organizatorius – Palangos kultūros ir jaunimo centras, įvertinęs mažųjų žiūrovų, šeimų poreikius, šių metų programoje įtraukė dar daugiau skirtingo žanro profesionalių teatrų spektaklių – lėlių, šešėlių, muzikinių bei stalo teatro.

„Tai paskatino 6-ojo menų festivalio „Kurhauzo nykštukas“ programą išplėsti ir teatro meno pažinimo kelionę padaryti net iki 7 dienų. Šių metų festivalyje žiūrovai su šeimomis turės galimybę sudalyvauti ir kūrybinėse edukacijose“, – pranešimas pažymi kultūrinės veiklos vadybininkė Ernesta Žaromskytė.

Festivalio spektakliai ir edukacijos skirti vaikams nuo 4 iki 10 metų, taip pat didelis dėmesys bus skirtas vaikams, turintiems specialiųjų poreikių. Festivalio metu vyks atskiros jiems pritaikytos edukacijos.

Rugsėjo 18 d., pirmadienį, 9.30 val., teatro „Degančios žirafos“ edukacijoje „Nebylios šešėlių rankos“ susijungs rankų šešėlių teatras ir pasakų kūrimas, o 10.30 val. edukacijoje „Emocijų pažinimas per teatrą“ bus mokomasi ne tik prisijaukinti malonias ir nemalonias emocijas, bet ir labiau jas pažinti.

Vakare 18 val. „Špicbuko išdaigų dirbtuvėse” visai šeimai bus sekama pasaka apie Špicbuką – išdaigų karalių, kuris įlenda vaikui į ausį ir pašnibžda, kokią išdaigą jam iškrėsti. Dirbtuvių misija – ne tik išdykauti, bet ir stiprinti tėvų bei vaikų tarpusavio ryšį, todėl kartu su vaikais į linksmybes būtinai kviečiamas dalyvauti bent vienas iš tėvų.

Rugsėjo 19 d., antradienį, 9.30 val. ir 11 val.. „Stalo teatro“ spektaklis „Dangaus virėja“ pakvies pačius mažiausius žiūrovus – nuo 1,5 iki 3 metų. Spektaklio metu žais ne tik aktoriai, bet ir tėveliai su savo mažyliais, todėl rekomenduojama mažyliams atsivesti mažiausiai vieną suaugusįjį. Pasak spektaklio kūrėjo Gedimino Žilio, čia labai svarbus susitikimas ir dalijimasis.

Rugsėjo 20 d., trečiadienį, 9 ir 11 val. „Stalo teatro“ kūrybinėse „Spalvotų šešėlių teatro” vyks įvairūs žaidimai su kruopomis, sagomis, akmenėliais, piešiniais ir t.t. Grafoprojektoriaus pagalba žaidimai ir piešiniai transformuosis į „gyvus“ paveikslus – šešėlių teatrą.

12 val. Keistuolių teatro spektaklis „Pati labiausia pasaka“ skatins prisiminti gražiausią, baisiausią, liūdniausią, linksmiausią, kvailiausią, trumpiausią, dainingiausią ar kokią kitą „labiausią” pasaką.

Rugsėjo 21 d., ketvirtadienį, 10 val., „Stalo teatro“ edukacija „Prieik arčiau“ kvies sutrikusio intelekto vaikus nuo pradinio mokyklinio amžiaus. Dirbtuvių metu dalyviai keliaus į išsvajotas šalis. Pasitelkus grafoprojektorių techniką ir dailės terapijos metodus, aktorė, režisierė, teatro mokytoja Saulė Degutytė dirbtuvių dalyvius pakvies virtualiai pakeliauti po savo sufantazuotą šalį, patirti nuotykius, susitikti savo antrininką ir susidraugauti su kokiu nors gyvūnu.

Rugsėjo 22 d., penktadienį, 10 val. ir 11.30 val., Rankų šešėlių teatro ,,Budrugana Lietuva” aktorė Eglė Agota Matulytė, kūrybinių dirbtuvių metu, kartu su vaikais bandys išlaisvinti rankose slypinčias šešėlių figūras ir įpūs tiek į rankas, tiek į gyvenimą truputėlį magijos.

11 val. teatro grupė „Teatronas“ šįkart surenka visą savo kūrybinį bagažą ir ruošiasi į teatro ir šiuolaikinio cirko nuotykį – kalbėti apie kolonializmą Lietuvos vaikams. Lietuvos, kuri pati dažnai buvo okupuota, istorija atrodytų tarsi atitolus nuo pagrindinio kolonializmo naratyvo, o šiais laikais, kai pasaulį galima apkeliauti daug greičiau nei per 80 dienų, visų žemynų istorija yra taip pat lengvai pasiekiama, kaip ir turistinės vietos.

Rugsėjo 23 d., šeštadienį,15 val., „Atviro rato“ teatro spektaklyje „Senelės pasaka“ atgims visiems puikiai pažįstami personažai – Žąsinas Moliūgas, trečias brolis Jonas, Našlaitėlė, žalčio žmona Eglė bei daugelis kitų, kurie atvirai ir žaismingai pasakos savo pačių netikėčiausias istorijas bei drąsiai kvies mažuosius kurti pasaką kartu.

Paskutinę festivalio dieną, sekmadienį, rugsėjo 24 d., 12.30 val., Kauno valstybinio lėlių teatro spektaklyje „Gulbė – karaliaus pati“ Lietuvių liaudies pasakos motyvais su šešėlių teatro edukacija prisimins, kaip svarbu nepamiršti savo svajonių, jei nori būti laimingas.

15 val. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys „Tikrąją dinozaurų istoriją“. Spektaklyje atsivers nematyti visatos kampeliai, sužinosite, kaip iš tiesų kūrėsi visata, kodėl išnyko dinozaurai ir kaip žmogus pirmąkart apsilankė Marse.

INFORMACIJA

Antrus metus iš eilės organizuojamame nykštuko bičiulių klube vėl vyks aktyvios diskusijos ir užsiėmimai apie spektaklių personažus, vaidybą bei istorijų kūrimą. Kiekvieną mėnesį vyks klubo susitikimai, kurių metu Palangos, Šventosios ir Būtingės mažieji gyventojai praktikos metodais susipažins ar dar labiau gilins žinias apie teatrą, meną, istorijų kūrimą, pasakojimą bei atras menininko gyslelę savyje. Šis klubas puiki terpė lavinti vaikus ir vesti juos kultūriniu keliu. Šių metų „Kurhauzo nykštuko klubo“ kuratore taps Stalo teatro vadovė Saulė Degutytė.

Palangos kultūros ir jaunimo centras mažuosius festivalio žiūrovus džiugins išliekamąją vertė turinčiomis dovanomis: popieriniais mini teatrais, pieštukinėmis, knygų skirtukais ir kt. Antrus metus iš eilės prie projekto jungiasi labdaros ir paramos fondas „Švieskime vaikus“, kurie padovanos po knygą trečių – ketvirtų klasių vaikams. Šių metų festivalį finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba. Daugiau informacijos www.pkjc.lt


  2023-09-15

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt