P0

Miestas

Sutvarkytas Malūno parkas (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-15


Klaipėdoje sutvarkyta dar viena viešoji erdvė – Malūno parkas, anksčiau vadintas Trinyčių vardu. Dviem etapais vykdyti jo sutvarkymo darbai iš viso kainavo 2,96 mln. Eur.

Tvarkant Malūno parką buvo nutiesti inžineriniai tinklai (vandentiekio, buitinių nuotekų, elektros, ryšių), atnaujintas apšvietimas, įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, taip pat – dvi vaikų žaidimo aikštelės, poilsio aikštelė, įdiegta vaizdo stebėjimo sistema. Per Malūno tvenkinį nutiestas pontoninis pėsčiųjų tiltas, įrengti 6 lieptai, pastatyti suoliukai, dviračių stovai. Klaipėdiečių pamėgtoje pasivaikščiojimų vietoje įrengtos 2 vandens gėrimo kolonėlės, kepsninės, tualetas, sutvarkyti esami ir pasodinti nauji želdiniai, įrengta šunų vedžiojimo aikštelė. Kad klaipėdiečių ramybės netrikdytų nuo aplinkinių gatvių sklindantis automobilių triukšmas, netoli jų suformuoti apželdinti apsauginiai pylimai.

Apžiūrėjęs sutvarkytą Malūno parką Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus pasidžiaugė, kad parkas atgijo, pagražėjo, jame atsirado daugiau galimybių įvairaus amžiaus gyventojų laisvalaikiui praleisti. Vis dėlto didelį plotą užimančioje parko teritorijoje dar yra ką tobulinti.

„Būtina sutvarkyti tvenkinį gožiančią augmeniją, inventorizuoti parko medžius ir pašalinti, jei jie kelia pavojų – dabar jie griūva po kiekvieno stipresnio vėjo“, – pažymėjo A. Vaitkus.

Meras įsitikinęs, kad būtina paieškoti tinkamesnės vietos ir grilio zonai. Istoriškai įdomioje miesto vietoje, šalia buvusio „Trinyčių“ verpimo fabriko (dėl jo tvenkinys vietinių praeityje ir imtas vadinti Trinyčių tvenkiniu) esančiame Malūno parke, anot mero, galėtų vykti ir įvairios edukacijos bei ekskursijos.

Šiaurės rytinėje Malūno tvenkinio pakrantėje iki šiol yra Joniškės dvarvietė su vieninteliu išlikusiu ūkiniu pastatu. Netoli, prie Mokyklos ir Tilžės gatvių sankryžos, yra išlikę Sendvario pastatai – centriniai dvaro rūmai, ūkiniai pastatai, kapinaitės. Būdsargių dvaro vietą ženklina paprastasis ąžuolas – vienas seniausių miesto medžių. Klaipėdos krašto sukilimo metu šalia Sendvario, anot istorinių šaltinių, vyko lietuvių ir prancūzų susirėmimai. Kaip žinia, 2023-ieji,  minint Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-metį, Seimo nutarimu paskelbti Klaipėdos krašto metais. Malūno parko sutvarkymo projektas natūraliai įsiliejo į šiai progai paminėti skirtų iniciatyvų kontekstą.

Pietinėje teritorijos dalyje, kitoje Bangų gatvės pusėje, yra išlikęs senojo Pilies malūno pastatų kompleksas, kurio dalis pamatų ir mūro siekia XVI amžių.

Parko projektą rengė UAB „Ademo grupė“ jungtinėje veikloje su MB „Pupa-urbanistika“. Malūno parko pirmojo etapo rangos darbai, finansuoti iš ES, valstybės ir savivaldybės lėšų, prasidėjo 2020 m., antrojo – 2022 metais. Antrojo etapo darbai buvo atliekami vien iš savivaldybės (1, 68 mln Eur) lėšų. Teritoriją tvarkė du skirtingi rangovai – UAB „Tilta“ ir UAB „VVARFF“.


  2023-09-15

  2 komentarai “Sutvarkytas Malūno parkas”

  1. AvatarKlausimukas (IP: 188.69.27.139)

   Trinytis siūlas… Kam, kodėl nebetiko tie Trinyčiai, kuo neįtiko lietuviškas pavadinimas? Juk nėra jokio MALŪNO čia, yra tik naujos daugiabučių , atsigriebusių ir valstybinės žemės statybos. Parkas gal ir gražiai sutvarkytas, bet kaip parkas- jau per daug urbanizuotas ir triukšmingas. Beje, tęsiasi ta pati situacija, kai taupydami laiką, automobiliai iš Kooperacijos gatvės važiuoja parko keliukais ir nevargdami spūstyse- patenka tiesiai į Tilžės gatvę link Šilutės pl sankryžos. Įsijungia avarinį ženklą ir juda pamažu, bet užtat aplenkdami srautus. Kas yra Baltikalnio seniūnaitiis( -ė)? Kam siųsti “lenktynininkų gudruolių) automobilių foto?

  2. AvatarAnonimas (IP: 86.100.11.133)

   Jau nusibodo tas visiems žinomų gatvių, parkų ir kitų , klaipėdiečiams įprastų pavadinimų keitimas naujais , nieko bendro su vietovė neturinčiais .
   Toks jausmas, kad sėdi sėdi valdininkėlis , prilipę prie kėdutės ir nutaria :”imsiu ir pasiūlysiu naują pavadinimą pvz. parkui ,tegu mato , kad ir aš turiu galvą “. Tik ar ta galva bent pasidomi , kur buvo malūnas , ir kur Trinyčiai. Ar yra mieste dar bent vienas valdininkas klaipėdietis , kuris būtų atsakingas už tokius pakeitimus pavadinimuose ir neleistų tyčiotis analfabetams iš miesto istorijos ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt