P0

Svarbu, Verslas

Tauralaukio dvare projektuojamos permainos (1)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-15


Naujų daugiabučių namų apsuptyje atsidūrusį Tauralaukio dvarą, Klaipėdos g. 7, pirmą kartą paminėtą dar 1539 metais, numatyta rekonstruoti, apjungiant daugiabučius gyvenamuosius namus, ūkinius ir garažo pastatus. Viešai svarstyti jau pateikti rekonstrukcijos projektiniai pasiūlymai.

Projektuotojų vizualizacija

Juos statytojos UAB „Simonsita” užsakymu parengė UAB „Danės projektai“. Projekto vadovas  – Osvaldas Jankauskas. Sklypo, kuriame planuojama rekonstrukcija, plotas – 5200 kv. m.

Leidimas rekonstruoti statinį gautas daugiau nei prieš metus, praėjusį birželį. Tačiau rengiamu projektu yra keičiama pastatų paskirtis, todėl reikalingas naujas statybos leidimas ir inicijuojamas projektinių pasiūlymų viešinimas, įvardijamas kaip ,,Gyvenamojo namo rekonstravimo į daugiabutį gyvenamąjį namą, ūkinio ir garažo pastatų apjungimo ir rekonstravimo į daugiabutį gyvenamąjį namą Klaipėdos g. 7, Klaipėdos m., projektas, A laida“. 

Sklypas, kuriame projektuojami pastatai, yra šiaurinėje miesto dalyje. Projektuojamų pastatų gretimybėse – urbanizuota teritorija – vyrauja daugiabučiai ir vienbučiai pastatai. Į sklypą patenkama iš Pajūrio gatvės. Sklype projektuojami du pastatai, kuriuose numatomas 21 butas bei 28 automobilių parkavimo vietos.

Sklypas patenka į valstybės saugomą Mažojo Tauralaukio dvaro sodybos fragmentų teritoriją. Dalis rekonstruojamų pastatų yra įtraukti į kultūros vertybių registrą, tačiau teigiama, jog pastatų vertingosios savybės yra  neišlikusios. Pastatai statyti kaip ūkiniai dvaro pastatai. 

Projektuotojų vizualizacija

Sovietmečiu jie rekonstruoti, išplėsti, pritaikyti gyvenamajai paskirčiai, pristatyti priestatai. Pastatų architektūrinė išraiška buvo kardinaliai pakeista, iš senųjų pastatų sienų yra likę tik fragmentai.

Žadama, kad įgyvendinus projektą, bus išsaugotos objekto labai negausios vertingosios savybės pastatuose. Pastatai, statyti XX a. pradžioje, iš pagrindų rekonstruoti kelis kartus – išlikusios išorinės sienos. Plytų mūras ir angos su segmentinėmis sąramomis bus restauruojamos jas atkuriant. 

Projektuojamų pastatų stogas bus to paties medžiagiškumo, kaip ir šalia esamo dvaro stogas, t. y. naudojant cementinio pluošto plokšteles, tamsiai pilkos spalvos, išdėstytos rombu. Langai bus mediniai. Dalis fasado bus dengiama medinėmis šviesiai pilkšvos spalvos lentelėmis ir tokiomis pačiomis cementinio pluošto plokštelėmis. Bus paliktos segmentinės sijos ir esamas raudonų plytų mūras. Teigiama, jog pastato fasadų apdaila bus detalizuojama techninio projekto metu. 

Pastatų tūris keičiamas nebus. Pastatų šildymui numatoma „oras – oras“ sistema. 

Projektuotojų vizualizacija

INFORMACIJA

Susipažinti su projektiniais pasiūlymais galima iki rugsėjo 28 d. Turgaus g. 37-5, Klaipėdoje, darbo dienomis nuo 10 iki 16 val. iš anksto susitarus tel.: (8620)76751, arba internetinėje svetainėje ttps://www.klaipeda.lt/pp

Viešas susirinkimas įvyks rugsėjo 28 d. 15 val.

Vieta/platforma – čia.


  2023-09-15

  Vienas komentaras apie “Tauralaukio dvare projektuojamos permainos”

  1. AvatarNepavydžiu (IP: 78.57.239.236)

   Nepavydžiua naujakuriams. Kainos turbūt bus kosminės, o vaizdai iš antro aukšto atsivers į kaimyninio sklypo apgriuvusius sandėlius ir dar kažkokią betvarke.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt