P0

Politika

Klaipėdos savivaldybės funkcijas peržiūri UAB iš Plungės (3)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-16


Klaipėdos miesto savivaldybė neskelbiamos apklausos būdu už 9800 eurų pakvietė UAB „Horizontas tech” iš Plungės, kad ši suteiktų miesto savivaldybės ir jai pavaldžių biudžetinių ir viešųjų įstaigų funkcijų peržiūros konsultacines paslaugas. 

UAB „Horizontas tech” dirba vienas žmogus, ji įsteigta pernai, direktorė – Milda Savickaitė, skelbia interneto portalas rekvizitai.vz.lt. Sutartyje su savivaldybe ši bendrovė nurodė savo adresą Antanavičių g. 6, Plungė, nors teikdama pasiūlymą nurodė kitą adresą – Užupio g. 15, Vilnius.

Pasirašytoje sutartyje užfiksuota jos kaina be PVM – 9850 Eur.

Sutartis pasirašyta rugpjūčio 30 d., o galutinis paslaugų suteikimo terminas – ne vėliau kaip per 63 kalendorines dienas. Teikiant konsultacines paslaugas analizuojamos savivaldybės, mero institucijos, savivaldybės administracijos, biudžetinių įstaigų ir viešųjų įstaigų tarpusavio sąranga, pavaldumas, atskaitomybė ir koordinavimas.

Be „peržiūrų” iš rangovo dar laukiama ir „rekomendacijos dėl įstaigos vadovybei (merui, vicemerams ir savivaldybės administracijos direktoriui) tenkančių koordinavimo veiklų ir kontrolės funkcijų, nustatant aiškius valdymo (pavaldumo, koordinavimo) ryšius”.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos organizacinės struktūros aktuali redakcija įsigaliojo šių metų birželio 1 d. Pagal ją nustatytos 5 veiklos sritys: miesto priežiūra, miesto vystymas, paslaugos miestiečiams, ugdymas ir kultūra bei veikla ir administravimas.

Savivaldybės administracijos direktoriui tiesioginiai yra pavaldūs 50 darbuotojų: 38 struktūrinių padalinių vadovai ir 12 valstybės tarnautojų, neįeinančių į struktūrinio padalinio sudėtį (vyr. patarėjai, duomenų apsaugos pareigūnas, vyriausiasis specialistas (antikorupcijai), vyr. specialistas-ekonomistai).

Paskelbtuose dokumentuose nurodoma didžiausias leistinas darbuotojų skaičius – 466,5. Tačiau interneto portalas rekvizitai.vz.lt skelbia, kad savivaldybėje yra 480 darbuotojų.

Balandžio 20 dieną kadenciją pradėjusios savivaldybės tarybos ir miesto vadovai yra prasitarę, kad jiems nepriimtina, jog anksčiau buvo panaikinti administracijos departamentai ir todėl administracijos direktorius tiesiogiai vadovauja pusšimčiui padalinių vadovų ir tarnautojų.

Be to, savivaldybės administracijos direktoriui dar yra pavaldžios ir 107 biudžetinės įstaigos, iš jų – 90 švietimo įstaigų, 7 kultūros įstaigos, 7 socialinių paslaugų įstaigos, 2 sveikatos priežiūros įstaigos ir viena įstaiga miesto ūkio sektoriuje. Savivaldybei pavaldžiose biudžetinėse įstaigose yra daugiau kaip 9000 pareigybių. Savivaldybei taip pat pavaldžios yra ir 11 viešųjų įstaigų: šešios – sveikatos priežiūros srityje, kitose srityse – penkios.


  2023-09-16

  3 komentarai “Klaipėdos savivaldybės funkcijas peržiūri UAB iš Plungės”

  1. Avataraha (IP: 84.15.190.125)

   iš Plungės remontuoja Klaipėdos miesto gatves o miestiečiai ta remonto jovalą turi kęsti, reikėtu kad meras Vaitkus pasivaikščiotu per perėjas nuo senamiesčio iki sausio 15 gatves, įdomu ar patiks ir saugiai jam vaikščioti per statybvietes ir aplamai ar miestiečiai turi teise vaikščioti statybvietėse??? daba ir iš Plungės konsultuos savivaldos administracijos veikla…… kažkaip viskas per liberalus…

  2. Avatarlol (IP: 88.119.159.49)

   9800 eur plaunami pinigai? su big4 kainelėm palyginus, tikrai biudžetinis variantas ir nemanau, kad kažkuom tai blogesnis

  3. AvatarJffddx (IP: 86.100.175.24)

   Jo jo jo,taip plaunami pinigai.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt