Ne visų uostamiesčio mokyklų klasės perpildytos

Švietimas
Avatar photoPalmira Martinkienė
2023-09-16

Nors daugelis didžiųjų miestų pedagogų, tarp jų – ir klaipėdiečiai – skundžiasi perpildytomis klasėmis ir tai, kaip teigiama, yra viena iš planuojamo mokytojų streiko priežasčių, paaiškėjo, jog uostamiestyje yra kelios mokyklos, kuriose dėl nepakankamo mokinių skaičiaus klases, atvirkščiai, tenka naikinti.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak Klaipėdos miesto Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės, pasibaigus priėmimo į mokyklas procesui dėl to, kad nesusiformavo reikiamas mokinių skaičius klasėse, būtina naikinti vieną klasę „Pajūrio” progimnazijoje ir vieną – „Varpo” gimnazijoje.

„Jeigu klasėje nėra reikiamo mokinių skaičiaus, nėra skiriamos mokymo lėšos ir tokia klasė yra nuostolinga, nes nepasidengia valandos ir nėra iš ko mokėti mokytojams atlyginimo”, – Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariams kalbėjo patarėja.

Dėl tų pačių priežasčių politikų prašoma pritarti ir jungtinės 7-os bei 8-os klasės Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos panaikinimui, nes neatsirado norinčiųjų mokytis 7-oje klasėje.

Tuo metu Klaipėdos „Medeinės“ mokykloje, kurioje ugdomi ir specialiųjų poreikių turintys mokiniai, būtina keisti tokių klasių formavimą taip, kad, pvz., judėjimo ar kitą negalią turintieji mokytųsi kartu.

Politikai bendru sutarimu be papildomų klausimų pritarė pateiktam sprendimo projektui, kurį dar turės palaiminti ir miesto taryba.

INFORMACIJA

Klaipėdos Švietimo skyriaus duomenimis, šiuo metu maksimaliai yra užpildytos beveik visos savivaldybės mokyklos. Patalpų naujoms klasėms steigti šiaurinėje bei centrinėje miesto dalyse, Baltijos pr. ir Gedminų mikrorajonuose nėra. Daugelyje mokyklų mokinių skaičius klasėse yra didžiausias leistinas. Iš viso uostamiesčio mokyklose šiuo metu mokosi per 21,3 tūkst. moksleivių.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mums rašo

Politikų manipuliacijos 

Artėjant rinkimams kartais tenka pamatyti ar išgirsti taip vadinamus debatus. O kai kuriose šalyse net pamatyti plakatus ar televizinę reklamą. ...
2024-04-19
Skaityti daugiau

Nuomonės

Manipuliacija kaip politikų veikimo priemonė

Vienoje knygoje teko aprašyti įvairius žodžius, kurie sukelia malonius ar nemalonius pojūčius. Vienas iš jų ir buvo „manipuliacija“. Nors specialistai ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

Švietimas

Po patikrinimo sunegalavusi vaikų darželio direktorė neteks pareigų?

Po to, kai kovo pabaigoje Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Klaipėdos apygardos priežiūros skyriaus inspektoriai uostamiesčio lopšelyje-darželyje „Obelėlė“ aptiko daugybę ...
2024-04-05
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This