P0

Švietimas

Ne visų uostamiesčio mokyklų klasės perpildytos

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-09-16


Nors daugelis didžiųjų miestų pedagogų, tarp jų – ir klaipėdiečiai – skundžiasi perpildytomis klasėmis ir tai, kaip teigiama, yra viena iš planuojamo mokytojų streiko priežasčių, paaiškėjo, jog uostamiestyje yra kelios mokyklos, kuriose dėl nepakankamo mokinių skaičiaus klases, atvirkščiai, tenka naikinti.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak Klaipėdos miesto Švietimo skyriaus patarėjos Vidos Bubliauskienės, pasibaigus priėmimo į mokyklas procesui dėl to, kad nesusiformavo reikiamas mokinių skaičius klasėse, būtina naikinti vieną klasę „Pajūrio” progimnazijoje ir vieną – „Varpo” gimnazijoje.

„Jeigu klasėje nėra reikiamo mokinių skaičiaus, nėra skiriamos mokymo lėšos ir tokia klasė yra nuostolinga, nes nepasidengia valandos ir nėra iš ko mokėti mokytojams atlyginimo”, – Klaipėdos miesto tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto nariams kalbėjo patarėja.

Švietimo vidus

Dėl tų pačių priežasčių politikų prašoma pritarti ir jungtinės 7-os bei 8-os klasės Klaipėdos suaugusiųjų gimnazijos panaikinimui, nes neatsirado norinčiųjų mokytis 7-oje klasėje.

Tuo metu Klaipėdos „Medeinės“ mokykloje, kurioje ugdomi ir specialiųjų poreikių turintys mokiniai, būtina keisti tokių klasių formavimą taip, kad, pvz., judėjimo ar kitą negalią turintieji mokytųsi kartu.

Politikai bendru sutarimu be papildomų klausimų pritarė pateiktam sprendimo projektui, kurį dar turės palaiminti ir miesto taryba.

INFORMACIJA

Klaipėdos Švietimo skyriaus duomenimis, šiuo metu maksimaliai yra užpildytos beveik visos savivaldybės mokyklos. Patalpų naujoms klasėms steigti šiaurinėje bei centrinėje miesto dalyse, Baltijos pr. ir Gedminų mikrorajonuose nėra. Daugelyje mokyklų mokinių skaičius klasėse yra didžiausias leistinas. Iš viso uostamiesčio mokyklose šiuo metu mokosi per 21,3 tūkst. moksleivių.


  2023-09-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt