P0

Svarbu, Verslas

Paplūdimių kavines talžo audros, politikai ir kontrolieriai (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-18


Savivaldybė 2021 metais pratęsė sutartis su Melnragės ir Girulių paplūdimiuose dirbančių kavinių savininkais, nors to daryti negalėjo, nes 2017 m. buvo nustatyta, jog įmonės pažeidinėjo sutarčių nuostatas, – konstatavo Klaipėdos miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba.  Išsiaiškinta, kad beveik visos pajūrio kavinės naudojasi kur kas didesniais paplūdimių plotais, nei buvo numatyta sutartyse.

Artūro Šulco nuotr.

Šią vasarą vietos politikai uostamiesčio pajūrio paplūdimiams skyrė nemažai dėmesio: komitetuose studijavo ir kritikavo savivaldybės biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai” ataskaitas, teikė pasiūlymus, kur ir kaip turi būti sustatytos šiukšlinės, rengė išvažiuojamuosius posėdžius, kėlė ambicingus tikslus.

Nors pajūrio paplūdimiuose verslauti tikrai nėra paprasta, nes kavinių veikla yra tiesiogiai įtakojama nenuspėjamų orų, o jų įrangą dažnokai talžo negailestingos audros, politikai kritikos negailėjo ir kavinėms. Po viešų debatų apie paplūdimius ir verslą juose radosi skundų, paplūdimiuose pagausėjo tikrintojų vizitų. 

O savivaldybės kontrolieriai atlikdami tyrimus „skundo pagrindu” nustatė, kad daugelis verslininkų nevykdė įsipareigojimų įrengti po kelias vaikų žaidimo ir paplūdimio sporto aikšteles. Už netinkamą sutarties įsipareigojimų vykdymą savivaldybė gali vienašališkai nutraukti jas, įspėjusi apie tai verslininkus prieš 10 dienų. Nebent per 14 dienų po įspėjimo pažeidimai ištaisomi. 

Pagal Prekybos ir paslaugų teikimo miesto viešosiose vietose vietinės rinkliavos nuostatus už prekybą ir paslaugų teikimą 500 m2  zonose Girulių ir Melnragės paplūdimiuose kurortinio, poilsio ir turizmo sezonų metu ir prekybą ir paslaugų teikimą teritorijoje Melnragėje bei prie statinio Vėtros g. 8 nustatytas rinkliavos dydis yra 2,9 Eur per mėnesį už vieną kv. m. 

Kontrolieriai nustatė, kad kavinių savininkai sutartyje numatytus plotus viršija nuo keliolikos iki kelių šimtų kvadratinių metrų.

Atsižvelgiant į nustatytus pažeidimus, savivaldybės administracijai rekomenduojama „teikti nurodymą per nustatytą terminą pašalinti pažeidimus bei vykdyti šio reikalavimo įgyvendinimo kontrolę. Atsižvelgiant į tai, kad reikalavimų įgyvendinimas gali būti neaktualus šių metų veiklos sezonui, kurio pabaiga rugsėjo 30 d. (atskiru prašymu rugsėjo 15 d.), užtikrinti, kad sekančio sezono metu veikla būtų pradėta vykdyti tik įgyvendinus visus Sutartyse nustatytus įsipareigojimus”.

Verslo straipsnių visus kompas

Kontrolieriai taip pat rekomendavo nustatyti papildomas kontrolės procedūras, užtikrinančias sutartyje su kavinių savininkais nustatytų įsipareigojimų vykdymą, numatant patikrinimų periodiškumą.


  2023-09-18

  2 komentarai “Paplūdimių kavines talžo audros, politikai ir kontrolieriai”

  1. AvatarRenaldas (IP: 78.60.134.112)

   Jei verslininkai, gavę išskirtines teises prekiauti maistu ir alkoholiu pajūryje, laikytųsi sutarčių, mes per visus populiariausius Klaipėdos pliažus turėtume 26 vaikų žaidimo aikšteles ir 24 paplūdimio žaidimo aikšteles, pvz. tinklinio. Visa ši pramogų infrastruktūra būtų nemokama ir prieinama visiems. Dabar verslininkia vietoje 5 ar 8 įsipareigotų įrengti aikštelių turi kelias ar nei vienos, o reguliarius patikrinimus atliekantys savivaldybės administracijos specialistai „nemato“ pažeidimų, arba jei ir nustato, kad kažko trūksta, „užmiršta“ grįžti po kelių savaičių įsitikinti, kad priminimas įvykdytas. Ir taip jau 6 metus:)

   Įdomu tai, kad kelias kavines Neįgaliųjų paplūdimyje įsirengusios ir sutartis pažeidinėjančios M. Junoko gamybinės-komercinės įmonės direktorius – Marius Junokas, yra tas pats asmuo, kuris vadovauja Klaipėdos miesto savivaldybei pavaldžiai VŠĮ „Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centras“, kurioje pats Marius ir dar 80 darbuotojų, išlaikomų iš mokesčių mokėtojų lėšų, prižiūri 19 įvairių viešųjų sporto objektų: stadionai, sporto bazės, aikštelės ir dviračių trekas.

   Klaipėdos miesto sporto bazių valdymo centro deklaruojamas tikslas „užtikrinti geras sporto renginių ir treniruočių proceso aptarnavimo paslaugas administruojamose sporto bazėse“. Kas sakė, kad šeimos verslo vystoma kavinė turi konkuruoti su pagrindine veikla, iš kurios Marius valgo***?:)

   Visų neįrengtų aikštelių sąrašas: https://www.facebook.com/photo?fbid=639882198281632&set=pcb.639885814947937

  2. AvatarUps (IP: 88.203.61.119)

   Nu čia dabar!?!
   Kaip jūs drįstate lįsti I liberalų verslo zoną?
   Kas čia per savivalė?
   Manau kontrolieriai bus iškviesti ant kikimėlio pasiaiškinti:)))))
   Ane, junokai? 😉

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt