P0

Konsultacijos

Elektroniniai sukčiai vis įžūlėja: siekdami išvilioti duomenis, praneša apie melagingą įsiskolinimą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-19


Lietuvoje pastebimas ženkliai išaugęs elektroninių nusikaltimų ir bandymų sukčiauti skaičius. Pastaruoju metu sukčiai šalies gyventojams siunčia trumpąsias SMS žinutes, kuriose pranešama apie įsiskolinimą už suteiktas vandens tiekimo paslaugas. Tokio pobūdžio pranešimų šią savaitę sulaukė ir kai kurie „Klaipėdos vandens“ bei kitų vandentvarkos įmonių klientai.

„Klaipėdos vanduo“ klientas informavo apie netaisyklinga lietuvių kalba parašytą jį pasiekusią SMS žinutę su tekstu: “[Vandens imone] Jusu saskaita uz vandeni vis dar yra isiskolinta, kad isvengtumete baudu. Prasome sumoketi nedelsiant per 24 (nuoroda į kenkėjišką tinklapį)”.

Įmonė „Klaipėdos vanduo“ skelbia savo klientams tokio pobūdžio informacijos nesiuntusi. Gyventojai raginami į šiuos pranešimus nereaguoti ir neatidaryti įtartinų interneto nuorodų, o paspaudus nuorodą, nedelsiant pasikeisti savo vartotojo prisijungimo duomenis.

Kilus klausimų, raginama susisiekti su bendrovės Klientų aptarnavimo skyriaus specialistais kontaktais: el. paštu: klientas@vanduo.lt ir tel. (8 46) 220 220 taip pat socialiniame tinkle Facebook.


  2023-09-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt