P0

Transportas

Mero automobilio įsigijimo epopėja: artėjama prie finišo (11)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-19


Nors vokai su tiekėjų pasiūlytais prestižinių automobiliais Klaipėdos miesto merui Arvydui Vaitkui turėjo būti atplėšti rugsėjo 11 d., savivaldybė šį terminą nukėlė dar savaitei. Iš pirkimo sąlygos „Prestižinių vidutinių lengvųjų automobilių nuoma” buvo išbrauktas žodis „vidutinių”.

Galutinėse konkurso sąlygose nurodoma tokia perkamo objekto rūšis: „Lengvasis didelis iki 3,5 t bendrosios masės automobilis, M1 kategorija, prestižinių automobilių klasė” (automobilio veiklos nuoma su technine priežiūra ir draudimu (mero veiklai).

Praėjusį antradienį paaiškėjo, kad viešojo pirkimo konkurse dalyvavo tik vienas asmuo. Savivaldybės atstovai teigia, kad negali atskleisti, kokios markės prestižinis automobilis mero veiklai yra pasiūlytas, negali atskleisti ir kitų detalių. Esą, prireiks 2-3 savaičių iki kol bus patikrinti visi dokumentai ir paskelbta ar bus sudaroma pirkimo pardavimo sutartis. 

Pasirašius sutartį automobilis turi būti pristatytas adresu Liepų g. 11, Klaipėda, ne vėliau kai per 12 mėn. nuo sutarties įsigaliojimo dienos.

„Atvira Klaipėda” anksčiau pranešė, kad Klaipėdos miesto savivaldybė po dviejų rinkos konsultacijų paskelbė atvirą viešąjį pirkimą dėl prestižinio lengvojo automobilio nuomos 49 mėnesiams. Maksimali būsimo A. Vaitkaus tarnybinio automobilio nuomos kaina neskelbiama.

Ieškoma išsinuomoti naujo įkraunamo benzininis hibrido. Nuomojamo automobilio variklio galingumas – ne mažiau kaip 110 kW, jis turi atitikti ne žemesnį kaip Euro 6 standartą, keturiais varomais ratais. Automobilyje turi būti neužšąlantis iki -35°C aušinimo skystis, oro kondicionavimo ir šildymo sistema, klimato kontrolė, priekinės ir galinės sėdynės šildomos. Jam turi būti suteikta ne mažiau kaip 36 mėnesių ir ne mažiau kaip 150 tūkst. km ridos garantija.

Tačiau Klaipėdos meras A. Vaitkus per 100 dienų taip ir nesugebėjo pasirinkti prestižinio hibridinio tarnybinio automobilio, „atitinkančio naudotojo statusą saugos ir komforto kriterijus”, o Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, vadovaujama Algio Latako, rugpjūčio 10 d. pasirašė sutartį dėl lengvojo prestižinio automobilio Citroen EC4 pirkimo.

Uosto direkcijos prestižinis automobilis visiškai nenaudoja iškastinio kuro. Panašų automobilį neseniai įsigijo ir Klaipėdos rajono savivaldybė. 

Gegužės pabaigoje Klaipėdos miesto savivaldybės taryba be jokių diskusijų pritarė mero teikimui leisti nuomotis pagal veiklos nuomos sutartis 4 lengvuosius automobilius. Kol kas perkama tik paties mero automobilio nuoma. Teigiama, kad vadovaujantis galiojančiais įstatymais, nuomos laikotarpiu ant automobilio kėbulo bus priklijuoti įstaigos logotipai. Buvusio mero Vytauto Grubliausko tarnybinis automobilis taip paženklintas nebuvo.

Transporto straipsnių vidus kompas


  2023-09-19

  11 komentarai “Mero automobilio įsigijimo epopėja: artėjama prie finišo”

  1. AvatarAaa… ;) (IP: 90.131.43.38)

   Šis meras tikrai gudriai viską daro. Išbraukime žodelį prabangus… aprašymą paliekame reikalingas automobiliui, … Ir viskas viduomenė nežinos meras važinės su prabangiu automobiliu

  2. AvatarNeturtingi ir laimingi (IP: 90.135.230.163)

   Paspirtuko o ne prastyžynio. Bet ot Rusija tik su latinica

  3. AvatarReporteris (IP: 84.15.180.246)

   Gal jau užkeks Štolcai stumti ant A.V.
   Labai jau jau nuleidai savo kartelę, na, bet žinant tavo amžių tai ir elgiesi pagal savo kartelės stovėjimo lygį 😆😆😆
   Sėkmės prisiminti jaunas dienas Štolcai, kada dar kažką ir galėjai…

  4. AvatarRinkėjažos nuomonė (IP: 86.100.91.176)

   Sovietiniai įpročiai, kuriais naudojosi valdininkai išliko. Gal reikės kelių kartų palaukti ,kol jie pamažu išnyks. O gal ir greičiau, jeigu rinkėjai rinks tuos , kurie norės dirbti žmogui, o ne monopolistams ir šio posto nenaudos savo įgeidžiams tenkinti

  5. AvatarAlvydas (IP: 90.131.34.195)

   Nupirks, o paskui sakys ,kad ner pinigų gydytojams, mokytojams, keliams , ir kitur, Drakonas mire, tegyvuoja drakonas

  6. AvatarKarabaso žmogus (IP: 78.56.171.186)

   Karabaso žmogui bet kokia Škoda netinka. Karabasui irgi konservai trukdo gerus darbus daryti.

  7. AvatarVienisas (IP: 88.119.39.109)

   Galiu paskolinti savo auto. Negaila. Kiek babkiu bus sutaupyta, galima bus 10 stovejimo vietu prie namo padaryti.

  8. AvatarLeo (IP: 78.60.136.7)

   Visiškas provincialumas. Gauni postą ir kuo labiau blizgantį vežimą užsakinėji. Eastern Europe lygio mentalitetas. Kada tie dinozaurai išnyks?

  9. AvatarPrestižas (IP: 86.100.137.239)

   tikrai svarbus dalykas vadovams.Teko matyti į darbą atvažiuojantį Hanoverio(Vokietija) burmistrą, viso labo wolksvagen golfiukas.O Niderlandų premjeras, sako, į darbą dažnai važinėja dviračiu. Kas pasakys , kad šitie žmonės užima neprestižines pareigas? Matyt, jie savo prestižą matuoja kitais matais. O ,gal, mūsų valdžiažmogiai pervertina save ir savo prestižus.

  10. AvatarDovydas (IP: 78.56.135.227)

   Volvo, galiu atskleist😃

  11. AvatarAnonimas (IP: 83.189.213.190)

   Mero vietoje važinėčiau su savo auto , o jeigu reikėtu važiuoti toliau samdyčiau limuziną , o vadyla pasamdyčiau A . ŠULC .

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt