P0

Svarbu, Uostas ir jūra

Naujojoje perkėloje – pirmieji pokyčiai (13)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-09-19


Vos prieš savaitę pranešus, jog Naujosios perkėlos administracinį pastatą/ keleivių stotį rekonstruos konkursą laimėjusi bendrovė „Infes“, netruko pasirodyti ir pirmieji pasiruošimo statybos darbams ženklai.

Palmiros Mart nuotr.

Šį pirmadienį pėsčiuosius ir dviratininkus, bandžiusius Naujojoje perkėloje persikelti per Kuršių marias, pasitiko naujoje vietoje įrengtos bilietų kasos bei treji elektroniniai varteliai, per kuriuos, nuskaičius bilietus, patenkama į keltus.

Jie įrengti neprivažiavus senojo pastato, arčiau gatvės, o priėjimas prie senojo administracinio pastato užtvertas. Keleivių patogumui – viena tradicinė kasa, kurioje bilietus galima įsigyti pas kasininkę, bei dvi savitarnos kasos.

Dar liepos mėnesį, kalbėdamas su „Atvira Klaipėda”, Smiltynės perkėlos vadovas Mindaugas Čiakas patvirtino, jog konkursą senojo administracijos pastato rekonstrukcijai laimėjo UAB „Infes“. Tačiau tada jis teigė dar negalintis garantuoti, jog šiam rangovui pritars ir valdyba.

Uosto vidus kompas

Palmiros Mart nuotr.

Visgi paaiškėjo, jog nuogąstauta be reikalo: praėjusią savaitę pranešta, jog generalinis rangovas lieka „Infes” .

Nors senajam pastatui rekonstruoti buvo skelbtas tarptautinis konkursas, jame dalyvauti panoro vos dvi bendrovės. UAB „Infes“ nugalėtoju paskelbta, pasak M. Čiako, įvertinus ekonominio naudingumo kriterijus: teigta, jog bendrovė pasiūlė net mažesnę kainą, nei ji buvo numatyta konkurso sąlygose.

Ši statyba Smiltynės perkėlai atsieis 13,89 mln. Eur be PVM. Rekonstrukcijos darbus žadama pradėti jau šiemet, o baigti 2025 metų antroje pusėje.

Projektuotojų vizualizacija

INFORMACIJA

Rekonstrukcijos metu bus pastatyta nauja apie 2,5 tūkst. kv. m. keleivių stotis, įrengtos administracinės patalpos. Tvarkant teritoriją, žadama užtikrinti priėjimą prie Kuršių marių, įrengti 83 vietų automobilių stovėjimo aikštelę, kavinę su terasa. Kuršių marių krantinę žadama apželdinti, įrengti infrastruktūrą dviratininkams, suformuoti viešąsias erdves ir kt.


  2023-09-19

  13 komentarai “Naujojoje perkėloje – pirmieji pokyčiai”

  1. AvatarSuper (IP: 78.57.195.63)

   Pagaliau! Miestas atsinaujins, mažiau sovietinės smarvės liks!

  2. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Su tokiu pastatu nušluosime nosis Palangos ir Kauno oro uostams. Šlovė pinigų tratinimui ! Pagarba Smiltynės perkėlos kunigaikščiams! Bilietai brangzzz….

  3. AvatarRaima (IP: 77.79.44.34)

   Jūs tą tiltuka pasistatykyt Kintuose ir varinekit i Nidą,ko čia lendat į Klaipėdą su kvailais pasiūlymais…

  4. AvatarHasts (IP: 90.131.36.119)

   Protingiausia buvo statyt aukštą tiltą kaip Danijoje, Švedijoje

   • AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

    tauškaliau, ar mokėtumei už tilto bilietą nuo 50 EUR į vieną pusę?

  5. AvatarAmigo (IP: 78.61.188.164)

   Jau senu seniausiai turietu buri pastatytas tiltas, nes ant kiemo jau 21 amziaus ir masinos per 1 km vandens atkarpa su vyduramziu skonkem jau niekur pasaulije nekelia, isskyrus tokiais salis, kai pvz Bangladesas. Korumpuotoj salij tokios dideles lesyklos, kaip Klaipedos keltiu perkela, niekas atsisakyti nezada ir toliau vogdami is mokiesciu mokietoju ju pinigus ir kankindami jos valandomis per vasaros karscius eiliose is abeju pusiu kranru.

   • Avatarhasts (IP: 90.131.36.119)

    100 proc. pritariu

   • AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

    Žmogau, mažai keliavai toje pačioje Europoje. Jeigu proto užtektų ir nebūtų norima įvažiuoti į įėjimą, tuomet karščio mėgėjai galėtų auto palikti Rusnėje ar Kintuose ir organizuojamais reisais nusiplukdyti lagaminus .

  6. AvatarMandis (IP: 51.182.9.150)

   Teisingai, Klaipėda reikia paganyti ir pasiusti palei rusų laivą. Tegyvuoja Latvijos Liepojos ir Vienspilio uostai! Tai suš…tai Klaipėdai nieko nereikia. Lislyk išvis į urvą!!!!

  7. AvatarČeslovas (IP: 83.179.11.142)

   Tikiuos plotuos gal ten lidlą ar maximą atidarys? Nes taip jau atrodo kaip kokio oro uosto keleivių salė 🙂

  8. AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

   Idomu idomu, ar tiek daug kekeiviu laukia kelto? Naujas apstatas butinas. Tik ar tokio dydzio ?

  9. AvatarPastebėjimas (IP: 88.119.136.56)

   Labai geras sprendimas, kam išleidinėti tuos 14 mil. eur., jei matosi ko reikia, kad perkėla funkcionuotų, visa kita tik pinigų tratinimas !

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt