P0

Miestas

Startuoja naujas dalyvaujamojo biudžeto etapas

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-19


Uostamiesčio gyventojai jau gali siūlyti idėjas gyvenamajai aplinkai gerinti. Labiausiai patikusias balsuodami taip pat rinks miestiečiai. Už patraukliausių gyventojams idėjų įgyvendinimą bus sumokėta iš miesto biudžeto lėšų.

Idėjas gyventojai galės teikti iki spalio 18 d. Visą idėjų teikimo laikotarpį gyventojai turės galimybę konsultuotis su savivaldybės specialistais dėl jiems kylančių klausimų.

Dalyvaujamasis biudžetas – tai įrankis, suteikiantis gyventojams teisę patiems spręsti, kaip išleisti dalį miesto biudžeto lėšų. Svarbiausia yra pateikti patrauklią, kitų bendruomenės narių palaikymo vertą idėją, kaip pagerinti viešą infrastruktūrą gyvenamoje aplinkoje, o laimėjusio pasiūlymo įgyvendinimu pasirūpins miesto savivaldybė. Teikti idėjas bei balsuoti už labiausiai patikusias bus galima platformoje dalyvauk.klaipeda.lt

„Raginu aktyviai dalyvauti ir siūlyti savo idėjas. Būtent gyventojai geriausiai žino ir jaučia, ko labiausiai reikia jų gyvenamojoje aplinkoje, kuri vieta yra tinkamiausia vienai ar kitai idėjai įgyvendinti. Kiekvieną bendruomenę skatinu naudotis galimybe ir siūlyti tai, kas jiems dabar labiausiai aktualu“, – ragina meras Arvydas Vaitkus.

Dalyvaujamojo biudžeto projektams įgyvendinti šiemet bus skirta ne mažiau 100 tūkst. eurų.

Klaipėdos mieste jau yra įgyvendintos 4 dalyvaujamojo biudžeto idėjos, kurios gyventojų buvo pasiūlytos 2021-2022 metais. Tauralaukyje bei Ievos Simonaitytės gatvėje įrengtos vaikų žaidimų aikštelės, prie Vasaros estrados – daugiafunkcinė ekstremalaus bėgimo treniruočių aikštelė, Tauralaukyje įrengtas šaligatvis šalia kurio atsiras „Baltų simbolių takas“. Šiais metais taip pat bus įrengta vieša laisvalaikio erdvė Smeltės mikrorajone, projektuojama mitologinė poilsinė ir žaidimų erdvė „Baltų saulės parkas“, kuri bus įrengta ateinančiais metais.


  2023-09-19

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt