P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

J. Polovinsko- Budrio palaikų perlaidojimo ceremoniją transliuos LRT

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-20


Penktadienį, rugsėjo 22 dieną, uostamiestyje vyks Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos organizatorių, Klaipėdos krašto gubernatoriaus, diplomato Jono Polovinsko-Budrio ir jo žmonos Reginos Kašubaitės-Budrienės palaikų perlaidojimo ceremonija. Iškilmingą ceremoniją tiesiogiai galės stebėti LRT televizijos bei portalo LRT.lt žiūrovai.

Jonas Budrys-Polovinskas. Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus nuotr.

Šiemet minimas Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos šimtmetis – šia proga į Lietuvą iš Čikagos buvo pargabenti Jono Palavinsko-Budrio ir jo žmonos Reginos Kašubaitės-Budrienės palaikai. Urna į Lietuvą atvyksta rugsėjo 21 dieną, o rugsėjo 22 dieną Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos organizatorių palaikai atguls amžinojo poilsio Senosiose Klaipėdos kapinėse.

Tiesioginė transliacija iš Klaipėdos 14.10 val. su vertimu į gestų kalbą bus rodoma per LRT TELEVIZIJĄ bei portale LRT.lt.

Jonas Polovinskas, geriau žinomas Budrio pavarde, buvo viena pagrindinių figūrų, siejamų su Klaipėdos prijungimu prie Lietuvos Respublikos. Budrys vadovavo 1923 metais įvykusiam Klaipėdos sukilimui, o vėliau įdėjo visas pastangas, kad Klaipėda taptų Lietuvos dalimi. Istorikų ir žinovų teigimu, jo veiklą šiais ir vėlesniais metais galima įvertinti kaip įtvirtintus lietuviškus pamatus Klaipėdoje. Kartu su sukilimo vadovu perlaidojama Budrio žmona Regina Kašubaitė-Budrienė, taip pat dalyvavo karinėje operacijoje prijungiant Klaipėdą – buvo telegrafo ryšininkė.


  2023-09-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt