P0

Fotoreportažai, Miestas

Kaštonų gatvės ir kitų užgrobtų žemių košmarai (12)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-20


„Pasakojate kaip iš fantastinių filmų scenarijų, sunku net patikėti, kad tokie dalykai Klaipėdoje vyksta”, – stebėjosi savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininkas Ugnius Radvila, išklausęs pranešimus apie nelegalius uostamiesčio sąvartynus.

Artūro Šulco nuotr.

Išties, nors Kaštonų gatvės nelegalių sąvartynų tvarkymui išleista 210 tūkst. eurų, tačiau apsilankymas šiose, legaliais ir nelegaliais garažais nusėtose teritorijose, primena vaizdus iš Černobylio.

Artūro Šulco nuotr.

Inga Kubilienė, savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja, teigia, kad kai kurios užterštos teritorijos tvarkomos jau nebe pirmą kartą ir liūdnai prognozuoja, kad netrukus jos vėl bus užverstos statybiniu laužu ir kitomis atliekomis.

„Tarsi susiformavo paprotinė teisė atvežti čia išversti šiukšles”, – ironizavo ji.

Artūro Šulco nuotr.

Vedėja per savivaldybės Kontrolės komiteto posėdį ragino politikus imtis priemonių, kad nuolat atliekomis teršiamos teritorijos būtų įveiklintos. Juolab kad dirvonuoja dideli plotai nenaudojamos brangios miesto žemės, jų tvarkymui kasmet išleidžiamos didelės sumos mokesčių mokėtojų pinigų. 

Artūro Šulco nuotr.

I. Kubilienė mano, kad savivaldybei tiesiog reikia atsisakyti tų plotų.

Vaizdo stebėjimo kameros nepadės – kalbama apie dešimtis hektarų, o kas dešimt metrų vaizdo kamerų nėra prasmės įrenginėti.

Valdininkė sako, kad tvarkomos teritorijos Kaštonų gatvėje garažų savininkai bus raginami nusikelti paskutinius garažus.

Artūro Šulco nuotr.

Probleminėmis vietomis ji įvardija šalia garažų bendrijų esančias teritorijas (Šilutės plentas, nuo Rimkų iki Debreceno g., Senosios Smiltelės ir Upelio gatvėse, Debreceno g.1, kur yra trys garažų bendrijos.) Taip pat niokojama aplinka ir buvusių sodų bendrijų gretimybėse.

Artūro Šulco nuotr.

Nuolat atliekomis teršiami žalieji plotai arti magistralinių gatvių – Kairių miškas, Smeltės senųjų kapinių plotas, žalieji plotai palei Minijos, Nevėžio, Nemuno, Mituvos gatvės, Šilutės plento pakelės, Žardės gatvės ir piliakalnio vietovės, Tauralaukio pakelės, Joniškės g. pakelės, Girulių miškas palei I Melnragės gyvenvietę, Liepojos plento pakelės ir dalis kitų vietų.

Miesto straipsnių vidus

Teršėjai dažniausiai  nenustatomi. Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis teigia, jog netrukus probleminėse vietose bus sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, tačiau abejoja šios priemonės efektyvumu. 

Artūro Šulco nuotr.

Pasak jo, Kaštonų gatvės garažų gretimybėse aplinkosaugininkai buvo įrengę vaizdo stebėjimo kameras, tačiau jos nedavė norimo efekto. Vedėjas tikina, kad tokios priemonės efektyvesnės yra prie atliekų konteinerių, nes jų pagalba leidžia nustatyti pažeidėjus.

Artūro Šulco nuotr.

Kai kuriuose apleistoje Klaipėdos vietose, kaip ir daug kur pasaulyje, įsikuria benamiai, asocialūs asmenys. Pasak I. Kubilienės, kai kurie iš jų įsikuria pakankamai tvarkingai, gražiai gyvena, bet iš esmės tai yra žemės užgrobimas.

Artūro Šulco nuotr.

Kontrolės komitetas, išklausęs pareigų pranešimus apie kovą su nelegaliais sąvartynais, jokių esminių pasiūlymų, kaip keisti situaciją, nesuformulavo. O gyvenimas pravalytuose teritorijose pamažu vėl ima tekėti įprasta vaga.

Artūro Šulco nuotr.


  2023-09-20

  12 komentarai “Kaštonų gatvės ir kitų užgrobtų žemių košmarai”

  1. AvatarRulis (IP: 78.61.173.45)

   Čia Šulcas rašo apie savo, kaip politiko, “nuveiktus darbus”. Primenu, kad nuo 2000 metų net 16 metų buvos miesto Tarybos narys ir per tą laiką niekas nepadaryta, kad ši problema būtų bent kiek išspręsta. Būnant valdžioje tokia situacija tenkino, o dabar akys atsivėrė?

  2. Avatarss (IP: 77.79.44.56)

   Tokia jau tvarka Klaipėdoje, daugiau nei metai laiko skambinu , siunčiu pranešimus Viešosios tvarkos skyriui, dėl bętvarkės prie atliekų konteinerių ir nulis dėmesio. Kam dirbti, stengtis jei galima nedirbti

  3. AvatarTadas (IP: 78.60.134.228)

   Kameros nepadeda..aišku, kad jos nepadeda, jaigu niekas nežiūri įrašų..tas pats kaip prie požeminių konteinerių..kas iš to, kad jos yra..vis tiek yra vietu, kur pastoviai yra savartynai..tai arba niekam nerupi tai, ir niekas net nežiūri tų įrašų..arba tos kameros yra tik dėl akų, bet realiai jos neveikia..

  4. AvatarKlaipėdiškė (IP: 90.131.35.180)

   Vedami prisiminimų apie ten buvusius mūsų daržus ir ilgiau nei 10 pokario metų gelbėjusius šeimą išaugintomis daržovėmis užklydome į tą teritoriją. Negaliu patikėti savomis akimis- įmanomas toks apsileidimas XXI amžiuje? Gėda!!!

  5. AvatarTauralaukio gyventojas (IP: 217.117.31.8)

   Dar vienas savartynas miškelyje Tauralaukyje Virkučių ir Arimų g. sankryžoje. Ko ten tik nėra: padangų, statybinių atliekų ir t.t. O šiame miškelyje gyvena stirnos, kiškiai. Nežinome, kaip tą miškelį sutvarkyti ir apsaugoti nuo teršėjų.

   • AvatarIr savivaldybė leidžia.Kalba ir dejuoja... (IP: 86.100.91.176)

    Taip pat Tauralaukyje “prichvatizuotos”pakrantės, kur turėtų būti puiki vieta pasivakščioti. Buvęs takas dirbtinai želdinama, kad nebūtų parėjimo.

  6. AvatarAnonimas (IP: 78.56.131.255)

   Ojeo yra savininkas dėti baudas

  7. AvatarAnonimas (IP: 78.56.131.255)

   Turietu pakeisti ta sovietine relikvija jeigu vieta yra netvarkos ji turi buti nacionslizuojama, tuo labu tokeme plote miesto centre,skelbti y alkcijiona ir parduoti rinkos kaina

  8. AvatarJokia problema (IP: 88.119.136.56)

   Reikia suformuoti sklypus ir paleisti į aukcioną !

  9. AvatarPilietis (IP: 90.131.44.54)

   Čia tokia padėtis po liberkocervatorių valdymo. Daugiau kaip dešimt metų nesugebėjo sutvarkyti.

   • AvatarKlaipedietė (IP: 86.100.91.176)

    Prie ko čia šios partijos. Ilgiasiai valdžioje buvo socialdemokratai, paskutiniai, valstiečiai- tai kas nesitvarkė? Baikite išsidirbinėti.

  10. AvatarViola da Gamba (IP: 78.57.204.222)

   Tokioje puikioje vietoje esančiam sklypui būtina rasti kitą paskirtį nei nenaudojami garažai, sąvartynai, purvas, apsileidimas ir bomžynas. Netikiu, kad beveik miesto centre esančios žemės niekam nereikia. Nejaugi?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt