Kaštonų gatvės ir kitų užgrobtų žemių košmarai (12)

Fotoreportažai, Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2023-09-20

„Pasakojate kaip iš fantastinių filmų scenarijų, sunku net patikėti, kad tokie dalykai Klaipėdoje vyksta”, – stebėjosi savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininkas Ugnius Radvila, išklausęs pranešimus apie nelegalius uostamiesčio sąvartynus.

Artūro Šulco nuotr.

Išties, nors Kaštonų gatvės nelegalių sąvartynų tvarkymui išleista 210 tūkst. eurų, tačiau apsilankymas šiose, legaliais ir nelegaliais garažais nusėtose teritorijose, primena vaizdus iš Černobylio.

Artūro Šulco nuotr.

Inga Kubilienė, savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja, teigia, kad kai kurios užterštos teritorijos tvarkomos jau nebe pirmą kartą ir liūdnai prognozuoja, kad netrukus jos vėl bus užverstos statybiniu laužu ir kitomis atliekomis.

„Tarsi susiformavo paprotinė teisė atvežti čia išversti šiukšles”, – ironizavo ji.

Artūro Šulco nuotr.

Vedėja per savivaldybės Kontrolės komiteto posėdį ragino politikus imtis priemonių, kad nuolat atliekomis teršiamos teritorijos būtų įveiklintos. Juolab kad dirvonuoja dideli plotai nenaudojamos brangios miesto žemės, jų tvarkymui kasmet išleidžiamos didelės sumos mokesčių mokėtojų pinigų. 

Artūro Šulco nuotr.

I. Kubilienė mano, kad savivaldybei tiesiog reikia atsisakyti tų plotų.

Vaizdo stebėjimo kameros nepadės – kalbama apie dešimtis hektarų, o kas dešimt metrų vaizdo kamerų nėra prasmės įrenginėti.

Valdininkė sako, kad tvarkomos teritorijos Kaštonų gatvėje garažų savininkai bus raginami nusikelti paskutinius garažus.

Artūro Šulco nuotr.

Probleminėmis vietomis ji įvardija šalia garažų bendrijų esančias teritorijas (Šilutės plentas, nuo Rimkų iki Debreceno g., Senosios Smiltelės ir Upelio gatvėse, Debreceno g.1, kur yra trys garažų bendrijos.) Taip pat niokojama aplinka ir buvusių sodų bendrijų gretimybėse.

Artūro Šulco nuotr.

Nuolat atliekomis teršiami žalieji plotai arti magistralinių gatvių – Kairių miškas, Smeltės senųjų kapinių plotas, žalieji plotai palei Minijos, Nevėžio, Nemuno, Mituvos gatvės, Šilutės plento pakelės, Žardės gatvės ir piliakalnio vietovės, Tauralaukio pakelės, Joniškės g. pakelės, Girulių miškas palei I Melnragės gyvenvietę, Liepojos plento pakelės ir dalis kitų vietų.

Teršėjai dažniausiai  nenustatomi. Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Marius Poimanskis teigia, jog netrukus probleminėse vietose bus sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, tačiau abejoja šios priemonės efektyvumu. 

Artūro Šulco nuotr.

Pasak jo, Kaštonų gatvės garažų gretimybėse aplinkosaugininkai buvo įrengę vaizdo stebėjimo kameras, tačiau jos nedavė norimo efekto. Vedėjas tikina, kad tokios priemonės efektyvesnės yra prie atliekų konteinerių, nes jų pagalba leidžia nustatyti pažeidėjus.

Artūro Šulco nuotr.

Kai kuriuose apleistoje Klaipėdos vietose, kaip ir daug kur pasaulyje, įsikuria benamiai, asocialūs asmenys. Pasak I. Kubilienės, kai kurie iš jų įsikuria pakankamai tvarkingai, gražiai gyvena, bet iš esmės tai yra žemės užgrobimas.

Artūro Šulco nuotr.

Kontrolės komitetas, išklausęs pareigų pranešimus apie kovą su nelegaliais sąvartynais, jokių esminių pasiūlymų, kaip keisti situaciją, nesuformulavo. O gyvenimas pravalytuose teritorijose pamažu vėl ima tekėti įprasta vaga.

Artūro Šulco nuotr.
Žymos: | | | | |

Komentarai (12):

Atsakymų į “Kaštonų gatvės ir kitų užgrobtų žemių košmarai”: 12

 1. Rulis parašė:

  Čia Šulcas rašo apie savo, kaip politiko, „nuveiktus darbus”. Primenu, kad nuo 2000 metų net 16 metų buvos miesto Tarybos narys ir per tą laiką niekas nepadaryta, kad ši problema būtų bent kiek išspręsta. Būnant valdžioje tokia situacija tenkino, o dabar akys atsivėrė?

 2. ss parašė:

  Tokia jau tvarka Klaipėdoje, daugiau nei metai laiko skambinu , siunčiu pranešimus Viešosios tvarkos skyriui, dėl bętvarkės prie atliekų konteinerių ir nulis dėmesio. Kam dirbti, stengtis jei galima nedirbti

 3. Tadas parašė:

  Kameros nepadeda..aišku, kad jos nepadeda, jaigu niekas nežiūri įrašų..tas pats kaip prie požeminių konteinerių..kas iš to, kad jos yra..vis tiek yra vietu, kur pastoviai yra savartynai..tai arba niekam nerupi tai, ir niekas net nežiūri tų įrašų..arba tos kameros yra tik dėl akų, bet realiai jos neveikia..

 4. Klaipėdiškė parašė:

  Vedami prisiminimų apie ten buvusius mūsų daržus ir ilgiau nei 10 pokario metų gelbėjusius šeimą išaugintomis daržovėmis užklydome į tą teritoriją. Negaliu patikėti savomis akimis- įmanomas toks apsileidimas XXI amžiuje? Gėda!!!

 5. Tauralaukio gyventojas parašė:

  Dar vienas savartynas miškelyje Tauralaukyje Virkučių ir Arimų g. sankryžoje. Ko ten tik nėra: padangų, statybinių atliekų ir t.t. O šiame miškelyje gyvena stirnos, kiškiai. Nežinome, kaip tą miškelį sutvarkyti ir apsaugoti nuo teršėjų.

  • Ir savivaldybė leidžia.Kalba ir dejuoja... parašė:

   Taip pat Tauralaukyje „prichvatizuotos”pakrantės, kur turėtų būti puiki vieta pasivakščioti. Buvęs takas dirbtinai želdinama, kad nebūtų parėjimo.

 6. Anonimas parašė:

  Ojeo yra savininkas dėti baudas

 7. Anonimas parašė:

  Turietu pakeisti ta sovietine relikvija jeigu vieta yra netvarkos ji turi buti nacionslizuojama, tuo labu tokeme plote miesto centre,skelbti y alkcijiona ir parduoti rinkos kaina

 8. Jokia problema parašė:

  Reikia suformuoti sklypus ir paleisti į aukcioną !

 9. Pilietis parašė:

  Čia tokia padėtis po liberkocervatorių valdymo. Daugiau kaip dešimt metų nesugebėjo sutvarkyti.

  • Klaipedietė parašė:

   Prie ko čia šios partijos. Ilgiasiai valdžioje buvo socialdemokratai, paskutiniai, valstiečiai- tai kas nesitvarkė? Baikite išsidirbinėti.

 10. Viola da Gamba parašė:

  Tokioje puikioje vietoje esančiam sklypui būtina rasti kitą paskirtį nei nenaudojami garažai, sąvartynai, purvas, apsileidimas ir bomžynas. Netikiu, kad beveik miesto centre esančios žemės niekam nereikia. Nejaugi?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbu, Transportas

Parkingo rinkliavos reforma: senamiesčio likimą užgožia automobilių dalijimasis (atnaujinta)

Klaipėdos miesto tarybos Miesto ūkio ir aplinkosaugos komiteto, kuris pirmasis ėmėsi svarstyti mero siūlymą dėl parkingo rinkliavos keitimo, posėdžio metu ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Tvenkinyje ir garaže rasti lavonai

Klaipėdos policija pranešė, kad antradienį, apie 8.20 val., iš Statybininkų prospekte esančio tvenkinio buvo ištrauktas 74-erių vyro kūnas. O apie ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Turgaus aikštės rekonstrukcijos projektas – vis dar gimdytojų įsčiose 

Dar 2017-aisiais Klaipėdos savivaldybės inicijuotas Turgaus aikštės atnaujinimo projektas iki šiol neišlipo iš popierinės stadijos.   Jau daugiau nei ketverius ...
2024-05-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This