P0

Svarbu, Švietimas

Uostamiesčio savivaldybė nusitaikė į tėvų pinigines (10)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-20


Nuo kitų metų tėveliams, kurių vaikai mokyklose lanko prailgintas dienos grupes, gali tekti pakratyti pinigines.

„Mokesčio didėjimas gali sukelti tėvų nepasitenkinimą”, – teigiama Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos sprendimo projekto, kuriuo siūloma gerokai didinti mokestį už pailgintas dienos grupes (PDG) savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose, aiškinamajame rašte. Priėmus mero siūlomą sprendimą, šis mokestis tėvams už valandą padidėtų 20 cnt — nuo dabartinių 30 cnt iki 50 cnt.

Palmiros Mart nuotr.

Sprendimo projektas parengtas, atsižvelgiant į Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Klaipėdos skyriaus prašymą. Prašyme teigiama, kad kasmet didėjant baziniam pareiginės algos dydžiui bei mokyklose dirbančių pailgintos dienos grupės auklėtojų pareiginės algos koeficientui, minėtos paslaugos įkainis nekinta, ir dėl šios priežasties daliai mokyklų trūksta lėšų auklėtojų darbo užmokesčiui.

Švietimo vidus

Teigiama, kad patvirtinus šį sprendimo projektą iš surenkamų tėvų įmokų būtų visiškai padengiama įstaigų išlaidų dalis (50 proc.), susijusi su prailgintos dienos grupių auklėtojų darbo užmokesčiu ir socialinio draudimo įmokomis, būtų galimybė įstaigoms įsigyti priemonių mokinių užimtumo veiklai. Padidinus mokestį, per metus iš tėvų būtų surinkta papildomai apie 240 tūkst. Eur.

Klaipėdos miesto savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 mokslo metais PDG lankė 2434 mokiniai, iš jų – 144 socialiai remtini bei mokiniai, turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, kurie už PDG veiklą nemokėjo. Jiems užimti buvo įsteigti 73,8 PDG auklėtojų etatai, iš jų 34,88 etatai finansuojami iš surenkamų pajamų, 38,92 – finansuojami iš savivaldybės biudžeto lėšų. Tarp jų – 4,05 etato dėl socialiai remtinų mokinių ir mokinių, turinčių didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių ir 34,87 etatai, už kuriuos tėvai nemoka 50 proc.

Iš viso Klaipėdos miesto švietimo įstaigose veikia 109 PDG, iš jų 4 grupės, kurių darbo laikas 2 val., 32 grupės dirba 3 val., 55 grupės – 4 val., 18 grupių – 5 val. 

Per 2022- 2023 mokslo metus surinkta 365,6 tūkst. Eur pajamų už PDG veiklą, o 34,88 etatų išlaikymui reikėjo 404,2 tūkst. Eur. Susidariusį lėšų skirtumą įstaigos apmokėjo iš mokykloms skirtų savivaldybės biudžeto lėšų. Lėšų įsigyti priemonėms mokinių užimtumo veiklai įstaigoms nelikdavo.

Jeigu savivaldybės taryba pritars pasiūlytam sprendimo projektui, mokestis tėvams padidėtų nuo kitų metų sausio 2 d.


  2023-09-20

  10 komentarai “Uostamiesčio savivaldybė nusitaikė į tėvų pinigines”

  1. AvatarVadimas (IP: 84.15.188.125)

   Tai jau prieš metus buvo o dabar ,0.50cnt už valandą čia normaliai

  2. AvatarKlpCentras (IP: 90.131.35.77)

   Ponas štulcai, jūsų straipsnių antraščių pavadinimai jau atvirai rodo, kad visada buvote Klaipėdos priešas. Įdomu tik, kokiais pagrindais tamstą imdavo į savo draugiją politikai? Jei turėjote bendraminčių, dabar bandydamas sumenkinti kitus, atvirai parodote, kokia degeneratų gauja valdė mūsų miesto procesus šitiek metų. O jei maršrutkės vairuotojas būtų laimėjęs, gal varškės pakratytų nuo vienos vietos, ir antraštės jau kitokios? Jau net turinys nebeįdomus straipsnių iš principo, nes tai tik purvasklaida

   • AvatarKlpCentras (IP: 78.57.83.238)

    Ne Šulcas bet Vaitkus valdžioje. Vis maišotės. Šulcas tik teikia faktus, kuriuos Vaitkus teikia.

   • Avatar.....238 (IP: 90.138.79.171)

    O jums su teksto suvokimu , ką rašo Klpcentras , visai liberaliai ? 🙂 Liberaliai beviltiški nevykėliai ..

  3. AvatarAnafejus (IP: 188.69.201.0)

   Pakels imoka niekas neves bukiai

   • AvatarRasa (IP: 86.100.29.72)

    Kaip vedė, taip ves…džiaugtis reikia, kad dar kas po pamokų užsiima su jūsų vaikais…

  4. AvatarBesirengiantiems streikui pedagogams (IP: 90.135.235.99)

   nepamirškite per būsimus rinkimus vėl balsuoti už liberalius . ” Konservatoriai ” – žadės , o liberalai ir 20 centų nepridės .

   • Avatartaigi (IP: 86.100.13.29)

    o valstiečiai pasiūlys,jei nepatinka,važiuokit ir pro langus lipkit,kaip sakė Sauliukas.Kada jūs suprasit,kad nėra ir nebus tokios valdžios,prie kurios lyja pinigais.

   • AvatarTaigi taigi (IP: 90.131.34.235)

    pro langus lipti padėjo konservatoriai ir Puteikis 🙂 O ir picas liberalieji nešiojo ….taigi , taigi , žinoma nėra idealių valdžių , bet atsirinkti ką vieni žada , o vėliau ir iškeikia kada prašai pažadus pildyti , manau jau reikėtų išmokti .

  5. AvatarLiberalus cinizmas ... 20 centų ! (IP: 90.135.235.99)

   Kas prašo ? ! ____Sprendimo projektas parengtas, atsižvelgiant Į LIETUVOS mokyklų vadovų asociacijos Klaipėdos skyriaus PRAŠYMĄ . Prašyme teigiama, kad kasmet didėjant baziniam pareiginės algos dydžiui bei mokyklose dirbančių pailgintos dienos grupės auklėtojų pareiginės algos koeficientui, minėtos paslaugos įkainis nekinta, ir dėl šios priežasties daliai mokyklų trūksta lėšų auklėtojų darbo užmokesčiui.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt