P0

Konsultacijos

Įspėja apie naują sukčiavimo būdą: žinutes siunčia pažįstami

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-21


Trečiadienį į Palangos policijos pareigūnus kreipėsi 66 metų moteris, kuri nurodė, kad tą pačią dieną per vieno socialinio tinklo bendravimo programėlę gavo pranešimą iš pažįstamos moters, kuri pasiūlė sudalyvauti loterijoje, nes jai neva pasisekė ir ji laimėjo pinigų.

Asociatyvi Pixabay.com nuotr.

Moteris, manydama, kad bendrauja su drauge, atskleidė mokėjimo kortelės duomenis, suvedė reikalaujamus kodus, o po to pastebėjo, kad iš jos banko sąskaitos apgaulės būdu yra pasisavinti 1788 eurai.

Nusikaltimus elektroninėje erdvėje tiriančių pareigūnų duomenimis, yra ir daugiau kituose Klaipėdos apskrities miestuose tokiu būdu nukentėjusių asmenų.

Pareigūnai žmones ragina būti itin atidžiais – net ir iš neva pažįstamo asmens gavus pranešimą, patariama susisiekti su tuo žmogumi kitu būdu ir pasitikrinti, ar jį siuntė tikrai jis, ypač jei yra prašoma atskleisti asmeninius duomenis, prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodus ar patvirtinti kokius nors mokėjimus.

Taip pat pareigūnai pastebi, kad žmonės labai daug asmeninės informacijos atskleidžia socialiniuose tinkluose, kuria sukčiai gali lengvai pasinaudoti. Todėl primygtinai rekomenduoja gerai pagalvoti prieš dalijantis bet kokia informacija apie save, artimuosius, draugus, darbovietę ir kt.

Lietuvos policijos duomenimis, 2022 m. iš Lietuvos gyventojų sukčiai išviliojo daugiau nei 20,5 mln. eurų. Skelbiama, kad pinigai yra išviliojami pačiais įvairiausiai būdais. Nors vis dar pasitaiko atvejų, kai sukčiai tiesiog pasibeldžia į senyvo amžiaus žmonių duris su prašymu perduoti jiems tam tikrą pinigų sumą, daugiausia atvejų dabar yra fiksuojama elektroninėje erdvėje.


  2023-09-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt