P0

Transportas

Vienos krypties eismo Laukininkų gatvėje kol kas nebus (5)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-21


„Dar anksti priimti drastišką sprendimą”, – taip į Klaipėdos „Vyturio“ progimnazijos prašymą Laukininkų gatvės 32-48 namų kiemuose organizuoti transporto eismą viena kryptimi reagavo vicemeras, Eismo saugumo komisijos pirmininkas Algirdas Kamarauskas.

Laukininkų g. Skaitytojos nuotr.

Šios progimnazijos administracijos atstovė komisijai teigė, kad prie įstaigos, kurioje daugėja mokinių, yra tik 15 parkavimo vietų. Rytais, kai tėvai veža vaikus į pamokas, čia susidaro spūstys ir net mokytojai vėluoja į darbą. Ką bekalbėti apie 1-8 klasių vaikus. Ji pasakojo, kad netoliese esanti krepšinio aikštelė virto mašinų stovėjimo aikštele.

Privažiavimas prie progimnazijos numatytas tik per Laukininkų gatvės gyvenamųjų namų kiemus. Vienoje eismo juostoje čia statomi automobiliai, todėl važiuojantiems itin sunku prasilenkti. 

Tėvai,  automobiliais atveždami vaikus į mokymo įstaigą, ne tik sustoja jų išleisti, bet dalis jų nori vaikus nuvesti ir į pamokas. Tačiau aplink savo automobilius laiko vietos gyventojai, tad net trumpalaikiam sustojimui vietos nelieka.

Būtent dėl vietos gyventojų, o ne dėl vaikų ir jų tėvų, A. Kamarauskas ir siūlė neskubėti priimti sprendimo.

„Kiekvienas rūpinasi savo saugumu, – kalbėjo jis. – Gyventojams nebūtų patogu”. 

Savivaldybės administracija teigia, kad „pritaikius vienos krypties eismą, arčiausiai Laukininkų gatvės esančių namų gyventojams tektų apvažiuoti kiemais apie 600 metrų ratą”.

Tai taip pat esą gali apsunkinti eismą. Todėl pasiūlyta nagrinėti galimybę nutiesti atskirą gatvelę iki progimnazijos privažiuoti ir įrengti apsisukimo aikštelę su laikinu sustojimu mokiniams išleisti. 

Tad, nepriėmusi jokio sprendimo, Eismo saugumo komisija sutarė prie šio klausimo sugrįžti po mėnesio kito.

Transporto straipsnių vidus kompas

Tačiau komisija pritarė savivaldybės Tarybos nario Arūno Tumos siūlymui uždrausti transporto priemonėms sustoti Šlaito gatvėje, Giruliuose, kylant į kalną. Nes sezono metu čia sustojantys automobiliai trukdo viešojo transporto (ir ne tik jo) eismui. Policijos pasiūlymas šioje gatvėje, ties gyvenamaisiais namais, uždrausti transporto priemonėms stovėti, nebuvo išgirstas.


  2023-09-21

  5 komentarai “Vienos krypties eismo Laukininkų gatvėje kol kas nebus”

  1. AvatarX (IP: 78.61.188.243)

   Nu klausykite, kokių dar įvairybių galima sugalvoti – vienpusį eismą visoje gatvėje, kad tai paliestų kelis šimtus vairuotojų ir daugiau žmonių sukeltų nepatogumus? Ar čia jau kokiai poniutei yra nepatogu privežti vaiką? Gal pėsčiomis tada tegul eina

  2. AvatarMarijus (IP: 90.131.44.46)

   Tuma savo patogumu rūpinas? O kad padaryti mormalias stovėjimo vietas – pinigo ar, visti, noro nėr? Parkomatų priveisėt – kur lėšos į kieno kišenes nugula? Prekybcentrių priviso – ir visos aplinkiniams pažadėtos stovėjomo vietos patapo mokamomis. Šalia Balsio menų mokyklos sutentė pardę – kelius perklojo, o šaligatviams proto neliko?

  3. AvatarBandom (IP: 109.205.236.17)

   O kodėl gi ne – tiktais ties 40 ir 36 tegu daro terminuota vienpusi eismą nuo 7 iki 9 val. (pvz. link “IKI” pusės), susiformuos normalus srautas ir jokiu 600 metrų nereiks apvažiuoti.
   Kažkas panašaus yra Nidos, Sulupės gatvėse. O Prie švietimo įstaigų tai tikrai reikia kokių 5 minučių parkingo su apsisukimo galimybe (žiedukai)

  4. AvatarMalonu skaityti , pagaliau (IP: 90.138.79.171)

   pone Kamarauskai , žinoma svarbiausia gyventojai , o ne atvažiuojantys . Ačiū . ___Kiekvienas rūpinasi savo saugumu, – kalbėjo jis. – Gyventojams nebūtų patogu”. Savivaldybės administracija teigia, kad „pritaikius vienos krypties eismą, arčiausiai Laukininkų gatvės esančių namų gyventojams tektų apvažiuoti kiemais apie 600 metrų ratą”.

  5. AvatarVa tai tau (IP: 78.56.183.214)

   Maloningoji, komisija, o tai kodėl nusprendėte Luizės kvartale vienpusį padaryti, o kad tai užkimš kitas greta esančias gatveles nepagalvojote?
   Matyt, kažkokia didelė šiška Utenos gatvėje gyvena? Ir visai nesvarbu, kad visas srautas bus nukreiptas į gretutines mažas gatveles. Seni žmonės tokiais atvejais sako: “O Dieve, Dieve, o kai pagalvoji, tai Jezus, Marija”.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt