P0

Švietimas

Atidarė Gamtamokslinių tyrimų laboratoriją

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-22


Ar kada nors susimąstėte, kiek jūsų seilėse yra antimikrobinių fermentų? O ar mokėtumėte vos iš kelių ingredientų pasigaminti „Dramblių pastos“? Nors ankstesnėse chemijos, fizikos, biologijos pamokose tokie klausimai dažniausiai likdavo tik teorinių žinių įsisavinimo lygmenyje, šiuolaikinėje ir novatoriškoje mokykloje tai – jau praeitis.

Šį teiginį pagrindė ir uostamiesčio švietimo bendruomenei įrodė Klaipėdos „Varpo“ gimnazija, naujus mokslo metus pradėjusi atraktyviu Gamtamokslinių tyrimų laboratorijos atidarymu.

„Labai džiaugiamės, jog įsisavindami Europos Sąjungos socialinio fondo lėšas, mes galime mokiniams atverti duris į visai kitokį – kur kas įdomesnį, ne tik teorija, bet ir praktika grįstą gamtamokslinio ugdymo pasaulį. Dėka kokybės krepšelio projekto, Klaipėdos miesto savivaldybės skirtų lėšų, mūsų gimnazijos bendruomenė naujus mokslo metus pradeda turėdami inovatyvią, modernią laboratoriją. Esame tikri, kad ši laboratorija leis mokiniams patirti mokymosi bei atradimo džiaugsmą tyrinėjant bei eksperimentuojant. Tikiu, jog praktinis žinių taikymas naujoje laboratorijoje suteiks gimnazistams neįkainojamą galimybę ateityje tapti gydytojais, chemikais, fizikais, biologais, mokslininkais ir išradėjais“, – pranešime pažymi Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos direktorė Rasa Mašurinienė.

Švietimo vidus

Laboratorija jauki ir pakankamai erdvi, čia vienu metu galės dirbti iki 30 mokinių tiek grupėse, tiek individualiai. Stalviršiai pritaikyti darbui laboratorijoje, o darbo vietose sumontuoti traukos gaubtai leis saugiai atlikti bandymus net ir su lakiomis medžiagomis.

Visa teikiama naujų patalpų nauda galėjo įsitikinti ir į laboratorijos atidarymą atvykę svečiai bei gimnazijos bendruomenės nariai. Pastarieji, apsirengę baltais chalatais, rankų apsaugai mūvėdami pirštines, vykdė jaunųjų mokslininkų-gimnazistų instrukcijas. Jų metu tyrinėjo seilių liaukų sekretus bei eksperimentuodami kūrė „Dramblio pastą“.

Biologijos, fizikos ir chemijos pamokų metu įgytas žinias mokiniai šioje laboratorijoje iš karto galės pritaikyti praktiškai ir geriau suprasti bei įsisavinti teoriją. O po pamokų norintys turės galimybę pabūti jaunaisiais tyrėjais, ugdytis kritinio ir kūrybinio mąstymo, problemų sprendimo gebėjimus, kelti asmeninius iššūkius, spręsti gamtamokslines problemas planuojant ir atliekant tiriamąsias, projektines veiklas.

Tikimasi, jog Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos tyrimų laboratorija ne tik padidins mokinių susidomėjimą gamtos mokslais, bet ir sustiprins praktinius tyrinėjimo ir eksperimentavimo įgūdžius.


  2023-09-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt