Atidarė Gamtamokslinių tyrimų laboratoriją

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-09-22

Ar kada nors susimąstėte, kiek jūsų seilėse yra antimikrobinių fermentų? O ar mokėtumėte vos iš kelių ingredientų pasigaminti „Dramblių pastos“? Nors ankstesnėse chemijos, fizikos, biologijos pamokose tokie klausimai dažniausiai likdavo tik teorinių žinių įsisavinimo lygmenyje, šiuolaikinėje ir novatoriškoje mokykloje tai – jau praeitis.

Šį teiginį pagrindė ir uostamiesčio švietimo bendruomenei įrodė Klaipėdos „Varpo“ gimnazija, naujus mokslo metus pradėjusi atraktyviu Gamtamokslinių tyrimų laboratorijos atidarymu.

„Labai džiaugiamės, jog įsisavindami Europos Sąjungos socialinio fondo lėšas, mes galime mokiniams atverti duris į visai kitokį – kur kas įdomesnį, ne tik teorija, bet ir praktika grįstą gamtamokslinio ugdymo pasaulį. Dėka kokybės krepšelio projekto, Klaipėdos miesto savivaldybės skirtų lėšų, mūsų gimnazijos bendruomenė naujus mokslo metus pradeda turėdami inovatyvią, modernią laboratoriją. Esame tikri, kad ši laboratorija leis mokiniams patirti mokymosi bei atradimo džiaugsmą tyrinėjant bei eksperimentuojant. Tikiu, jog praktinis žinių taikymas naujoje laboratorijoje suteiks gimnazistams neįkainojamą galimybę ateityje tapti gydytojais, chemikais, fizikais, biologais, mokslininkais ir išradėjais“, – pranešime pažymi Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos direktorė Rasa Mašurinienė.

Laboratorija jauki ir pakankamai erdvi, čia vienu metu galės dirbti iki 30 mokinių tiek grupėse, tiek individualiai. Stalviršiai pritaikyti darbui laboratorijoje, o darbo vietose sumontuoti traukos gaubtai leis saugiai atlikti bandymus net ir su lakiomis medžiagomis.

Visa teikiama naujų patalpų nauda galėjo įsitikinti ir į laboratorijos atidarymą atvykę svečiai bei gimnazijos bendruomenės nariai. Pastarieji, apsirengę baltais chalatais, rankų apsaugai mūvėdami pirštines, vykdė jaunųjų mokslininkų-gimnazistų instrukcijas. Jų metu tyrinėjo seilių liaukų sekretus bei eksperimentuodami kūrė „Dramblio pastą“.

Biologijos, fizikos ir chemijos pamokų metu įgytas žinias mokiniai šioje laboratorijoje iš karto galės pritaikyti praktiškai ir geriau suprasti bei įsisavinti teoriją. O po pamokų norintys turės galimybę pabūti jaunaisiais tyrėjais, ugdytis kritinio ir kūrybinio mąstymo, problemų sprendimo gebėjimus, kelti asmeninius iššūkius, spręsti gamtamokslines problemas planuojant ir atliekant tiriamąsias, projektines veiklas.

Tikimasi, jog Klaipėdos „Varpo“ gimnazijos tyrimų laboratorija ne tik padidins mokinių susidomėjimą gamtos mokslais, bet ir sustiprins praktinius tyrinėjimo ir eksperimentavimo įgūdžius.

Žymos: |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Ne visų uostamiesčio mokyklų klasės perpildytos

Nors daugelis didžiųjų miestų pedagogų, tarp jų – ir klaipėdiečiai – skundžiasi perpildytomis klasėmis ir tai, kaip teigiama, yra viena ...
2023-09-16
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Žuvo 15-metis

Trečiadienio vidurdienį Klaipėdos BIG prekybos centro lankytojai tapo kraupaus įvykio liudininkai – čia, pirminiais duomenimis, žuvo pro daugiaaukščio balkoną iškritęs ...
2023-04-19
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Mums rašo

Kaip mokysime literatūros? Klaipėdos mokytojai dalinosi savo patirtimis

Jau nuo šio rudens mokyklose bus pradėtos diegti atnaujintos bendrosios ugdymo programos, kurios tiek mokytojams, tiek mokiniams ir jų tėvams ...
2023-04-17
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This