P0

Sportas

Lietuviai nepabūgo iššūkio – rengs pasaulio kurčiųjų buriavimo čempionatą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-22


Lietuvos kurčiųjų sporto komiteto (LKSK) prezidentas Edvinas Kriūnas, Neringos meras Darius Jasaitis ir Tarptautinio kurčiųjų sporto komiteto atstovas Tomaszas Guminskis sukirto rankomis dėl 2024 metais rugsėjo mėnesį Kuršių mariose vyksiančio 3-iojo pasaulio kurčiųjų buriavimo čempionato.

Pirmieji du – 2018-aisiais ir 2022-aisiais – vyko Lenkijoje, Baltijos jūros Pucko įlankoje. Nenuostabu, nes lenkai aktyviai siekia įtraukti buriavimą į pasaulio kurčiųjų sporto šakų sąrašą. Kaimynai viliasi, kad sėkmingos varžybos Lietuvoje bus lemiamu svertu, jog burės pirmą kartą suplevėsuotų kurčiųjų vasaros žaidynėse, kurios 2025-aisiais vyks Japonijoje.

„Puikus lietuvių pasirodymas 2022-ųjų pasaulio pirmenybėse paskatino imtis iniciatyvos rengiant 3-iąjį čempionatą. Malonu, kad mūsų siekiui pakviesti planetos kurčiuosius buriuotojus į Lietuvą pritarė Neringos meras D. Jasaitis, – pasidžiaugė LKSK prezidentas E. Kriūnas. – Sutarus dėl varžybų, laukia organizacinių darbų gausa. Pasirengimo vargų nebijome – jaučiamės stiprūs sukurti buriavimo šventę pasaulio kurčiųjų bendruomenei. Tikime, kad kartu mes padarysime šį čempionatą ne tik sportiniu triumfu, bet ir įsimintinu prisiminimu kiekvienam dalyviui.“

Po susitikimo pakylėtas buvo ir Neringos vadovas D. Jasaitis.

„Neringa yra buriuotojų meka ir siekiame, kad čia vyktų kuo daugiau buriavimo sporto renginių, – teigė jis. – Kuršių mariose vyksiantis kurčiųjų buriavimo čempionatas bus pirmasis toks renginys Lietuvoje. Šis čempionatas svarbus ir tuo, kad 2024-aisiais sukanka šimtas metų, kuomet Prancūzijos sostinėje Paryžiuje pirmą kartą surengtos kurčiųjų deflimpinės žaidynės. Neringoje vyksiančio čempionato metu bus paminėta ir ši sukaktis“.

Susitikime dalyvavęs Lietuvos „470“ jachtų asociacijos prezidentas Antanas Juodsnukis teigė, kad iki šiol kurtieji varžėsi dviejų klasių jachtomis – „Mariner 19“ ir „Puck“.

„Lietuvoje dalyviai pirmą kartą varžysis ir „Hansa 303“ jachtomis, – teigė jis. – Pavasarį lenkai atgabens į Nidą keletą šių klasių jachtų, kuriomis mariose galės treniruotis lietuviai ir kitų čempionate dalyvausiančių šalių buriuotojai.“

3-iasis pasaulio kurčiųjų buriavimo čempionatas numatytas 2024 m. rugsėjo 15-22 d.


  2023-09-22

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt