P0

Sportas

Regioninis stadionas: užsakyta dar viena galimybių studija (3)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-22


Klaipėdos miesto savivaldybė rugsėjo 6 d. pasirašė 46 tūkst. eurų vertės sutartį dėl galimybių studijos „Stadiono perspektyvų regione studija“, parengtos dar 2013 metais, atnaujinimo paslaugos. Studiją atliks MB „Bauland”, veikianti jungtinėje veikloje su UAB „Newsec advisers LT”. 

Jau dešimtį metų šiuose laukuose, priešais PC „Ermitažas”, popieriuose statomas stadionas. Martyno Vainoriaus nuotr.

Sandoris numato, kad paslauga turi būti suteikta per 9 mėnesius, o galioja metus. Sutartyje numatytas esamos ir trūkstamos sporto infrastruktūros vertinimas, apimantis analogų apžvalgą Klaipėdos regione ir Baltijos jūros regiono šalyse.

Savivaldybės norėtų, kad futbolo stadionas talpintų ne mažiau kaip 15 tūkst. žiūrovų vietų ir atitiktų tokio dydžio stadionams keliamus UEFA reikalavimus. Galimybių studijoje taip pat turėtų būti pateiktos galimos teritorijos panaudojimo alternatyvos futbolo ir kitai sporto, kultūros, sveikatinimo ir laisvalaikio infrastruktūrai, preliminarūs jų įgyvendinimo kaštai bei ekonominė ir socialinė nauda visuomenei.

Tuo metu rangovui keliami uždaviniai, įvertinus dar 2013 m. parengtą stadiono galimybių studiją (rengėjas – UAB „Nacionalinių projektų rengimas), taip pat 2020 m. MB „Begra“ parengtą sporto infrastruktūros vystymo Klaipėdos mieste galimybių studiją, per šį laikotarpį įvykusius pokyčius sporto infrastruktūroje, sporto visuomenės ir gyventojų dabartinius poreikius sporto paslaugoms bei vadovaujantis 2017 metais patvirtintu teritorijos tarp Tilžės gatvės, geležinkelio, Klemiškės gatvės ir kelio A13 detaliuoju planu, parengti galimybių studiją, pasiūlant šioje teritorijoje daugiafunkcinį sporto kompleksą, kuris atitiktų tiek regiono gyventojų, tiek sporto bendruomenės lūkesčius.

Galimybių studijos sudėtis/struktūra techninėje specifikacijoje apibrėžiama taip: „Mažiausiai 3 galimi variantai/scenarijai, besiskiriantys komplekso dydžiu, kompleksiškumu ir funkcionalumu, preliminariais įrengimo kaštais, remiantis atlikta analogiškų sporto kompleksų pavyzdžių analize; įveiklinimo koncepcija pasirinktam variantui; koncepcijos įgyvendinimą (infrastruktūros įrengimą, finansavimo modelio parinkimą, inovacijų diegimą ir pan.) reglamentuojančių teisės aktų analizė; būtinos infrastruktūros preliminarūs statybos/įrengimo kaštai (kiekvienam iš variantų); stiprybių, silpnybių, galimybių ir grėsmių (SSGG, angl. SWOT) analizė (kiekvienam iš variantų); vaidmens ir poveikio regionui bei santykio su kaimyninių valstybių atitinkama sporto infrastruktūra įvertinimas;  pasirinktos/geriausios koncepcijos identifikavimas ir pagrindimas, atsižvelgiant (bet neapsiribojant) į kiekvieno analizuotų variantų privalumus ir trūkumus, finansinę, ekonominę, socialinę naudą, įgyvendinimo atitikimą galiojantiems Lietuvos Respublikos teisės aktams, rinkos, visuomenės poreikiams ir pan.”

Taip pat tikimasi, kad rangovas pateiks pasirinktos/geriausios koncepcijos tūrinius-erdvinius sprendinius su rekomenduotina architektūrine išraiška, medžiagiškumu ir stiliumi.

INFORMACIJA 

2013 m. UAB „Nacionalinių projektų rengimas“ ir UAB „Jungtinės architektų dirbtuvės“ parengtoje stadiono perspektyvų regione galimybių studijoje sporto kompleksui buvo numatytas, kaip geriausiai tenkinantis keliamus reikalavimus, 11,3 ha dydžio žemės sklypas rytinėje Klaipėdos m. teritorijoje prie Jakų žiedo, kurio užstatymo plotas 5 ha. 

Pasiūlyta sklype įrengti tokią sporto ir ją aptarnaujančią infrastruktūrą:

1. Futbolo stadioną, atitinkantį UEFA IV kategorijos reikalavimus su 8-10 tūkst. žiūrovų vietų;

2. Autobusų ir transporto aikštelę (joje turi būti įrengta 22 vietų žurnalistų automobilių aikštelė; 10 vietų automobilių aikštelę žaidėjams ir arbitrams bei 2 vietų autobusų aikštelę; aikštelė mobilioms TV studijoms);

3. 160 vietų VIP automobilių aikštelę;

4. 1000 vietų automobilių aikštelę šalia futbolo stadiono;

5. Dengtą sporto ir sveikatingumo salių kompleksą, kavinę su 100 sėdimų vietų, ledo ritulio areną su žiūrovų tribūnomis, rankinio/futbolo salę, dvi dvikovinių sporto šakų sales, sunkiosios atletikos salę ir salę tinklinio aikštelei;

6. 500 vietų automobilių aikštelę šalia dengto sporto ir sveikatingumo salių komplekso;

7. Dvi paplūdimio tinklinio aikšteles su 250 žiūrovų vietų;

8. Lengvosios atletikos aikštę, apie 1000 vietų tribūnas;

9. 300 vietų automobilių aikštelę šalia lengvosios atletikos aikštės;

10. Sportininkų apgyvendinimo pastatą su automobilių parkavimu.

Galimybių studijoje taip pat buvo įvertintas lėšų poreikis, galimi finansavimo šaltiniai, projekto įgyvendinimo etapiškumas.

2020 m. (pagal 2019 metų spalio 15 dienos sutartį su MB „Begra“ parengtos sporto infrastruktūros vystymo Klaipėdos mieste galimybių studijos tikslas buvo įvertinti esamą Klaipėdos miesto sporto bazių infrastruktūrą ir pasiūlyti plėtros galimybes, atsižvelgiant į bendruomenės poreikius aktyviai leisti laisvalaikį ir sportuoti.

Atlikta studija:

1. Įvertino esamos Klaipėdos miesto (pagal rajonus) sporto bazių (statinių arba statinių ir įrenginių kompleksas uždaroje ar atviroje erdvėje skirtas vienos ar įvairių sporto šakų pratyboms ir sporto renginiams organizuoti) infrastruktūros techninę būklę;

2. Išanalizavo savivaldybės šiuo metu turimų ir/ar naudojamų sporto bazių valdymo ir eksploatavimo kaštus, juos palygino su naujos statybos panašių patalpų išlaikymo kaštais;

3. Išsiaiškino ir pagrindė įvairių amžiaus grupių sporto bendruomenės poreikį sporto infrastruktūros plėtrai, siekiant sudaryti tinkamas sportavimo ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo sąlygas pagal sporto šakas ir pobūdį, užimtumo srautus bei įvertinant sezoniškumą;

4. Pateikė ne mažiau kaip trijų užsienio šalių gerąsias praktikas sporto bazių infrastruktūros vystyme ir bendruomenės poreikių patenkinime;

5. Pateikė Dviračių treko, adresu Kretingos g. 38, Klaipėdoje efektyvaus ir kokybiško panaudojimo modelį. Per laikotarpį nuo paskutinės galimybių studijos parengimo iki šių dienų mieste atsirado naujų sporto infrastruktūros objektų, kurie buvo planuojami ir šiame komplekse. Buvo pastatytas 50 m plaukimo baseinas, suprojektuota universali sporto salė Šviesos gatvėje, pritarta koncesijos sutarčiai dėl ledo arenos su sporto salių kompleksu statybos ir valdymo II vandenvietėje, rekonstruota Futbolo mokykla, projektuojamas dengtas pilnų išmatavimų futbolo maniežas, nugriauta pilies salė. Yra parengtas sunkiosios atletikos centro techninis projektas Paryžiaus Komunos gatvėje.


  2023-09-22

  3 komentarai “Regioninis stadionas: užsakyta dar viena galimybių studija”

  1. AvatarČeslovas (IP: 83.176.227.133)

   Tai, kad Klaipėda neturi futbolo komandos, Atlantą numarino, liūdnas vaizdelis 🙁

  2. AvatarJeg (IP: 77.79.44.41)

   Kas žais jame? 😂 😂 😂 😂

  3. AvatarAnonimas (IP: 86.100.73.43)

   Dviračiu bus įmanoma pasiekti stadioną?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt