P0

Aplinkosauga

Už nelegaliai Giruliuose iškirstus medžius teks sumokėti per 8000 eurų (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-22


Klaipėdos aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai šių metų gegužę ir rugsėjį atliko patikrinimus, inventorizavo želdinius ir nustatė, kad prestižinėje Klaipėdos miesto dalyje, Giruliuose, neteisėtai pašalinta vienuolika medžių. 

Šių metų gegužę aplinkosaugininkai patikrino Klaipėdoje, Turistų g. 12, valstybinėje žemėje rekonstruojamų poilsio namelių teritoriją dėl turimos informacijos apie galimai neteisėtą želdinių šalinimą. Apžiūrėjus teritoriją buvo nustatyta, kad be savivaldybės išduoto leidimo pašalinti šeši saugotini želdiniai – penkios pušys ir vienas beržas. Tyrimo metu nustatytas atsakingas asmuo, kuriam buvo taikyta administracinė atsakomybė ir pateikta aplinkai padaryta žala – 2904 eurai. 

Departamento pareigūnai kartu su Klaipėdos miesto savivaldybe atliko visų 193-ų tos teritorijos želdinių inventorizaciją, siekdami, kad neteisėtas želdinių naikinimas nepasikartotų. Inventorizavus želdinius, galima stebėti, ar želdiniai nėra nupjauti, net jeigu buvo pašalinti ir jų kelmai. 

Šių metų rugsėjį vėl gautas pranešimas telefonu, kad tame pačiame sklype kas rytą 9 val. atvažiuoja automobilis ir nupjauną po vieną medį.

Inspekcijos pareigūnai nedelsdami nuvyko į vietą ir užfiksavo, kad teritorijoje atliekami dvikamienio juodalksnio šalinimo darbai. Vadovaujantis pavasarį atliktos želdinių inventorizacijos duomenimis nustatyta kad,be Klaipėdos miesto savivaldybės leidimo teritorijoje jau pašalinti dar penki saugotini želdiniai – dvikamienis juodalksnis, beržas (su kelmu) ir trys pušys (su kelmais). Nustatytas juridinis asmuo, savavališkai šalinęs želdinius. Aplinkai padaryta žala – 5364 eurai.

Už nustatytą pažeidimą atsakingam asmeniui bus taikoma ir administracinė atsakomybė. Pažeidėjas iki šiol neatlygino žalos aplinkai, kuri bendrai siekia daugiau nei 8000 eurų. 


  2023-09-22

  Vienas komentaras apie “Už nelegaliai Giruliuose iškirstus medžius teks sumokėti per 8000 eurų”

  1. AvatarAgnė (IP: 90.131.45.117)

   Per mažai nubaudė, bet vistiek džiaugiuosi

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt