P0

Uostas ir jūra

Uosto direkcijoje – klaipėdiečių menininkų darbų paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-25


Rugsėjo 29 d., penktadienį, 14 val., Klaipėdos uosto direkcijoje, 1 aukšto fojė, bus pristatoma grupinė profesionalių Klaipėdos menininkų paroda „Jūros stichijos nugludinti…“, skirta palydėti jubiliejines 100-ąsias uosto perdavimo Lietuvai metines.

1923 m. įvykęs kone reikšmingiausias mūsų tautos istorijoje  Klaipėdos sukilimas lėmė neišvengiamą Lietuvos veido pasikeitimą – prijungtas Klaipėdos jūrų uostas suteikė milžinišką pridėtinę vertę šaliai bei atvėrė kelius į pasaulį. 2023-ieji metai žymi garbingą ne tik Klaipėdai, bet ir visai valstybei jubiliejų – 100 metų.

Itin reikšmingas vandens ir vėjo stichijų poveikis yra menininkams, kurie neretai sielos užuovėją, ramybę ir kūrybinį polėkį atranda gyvendami prie jūros. Būtent tokie, alsuojantys jūros ritmu, yra jubiliejinėje parodoje, Klaipėdos uosto direkcijoje pristatomi klaipėdiečiai dailininkai – Ernestas Žvaigždinas, Antanas Garjonas ir Simas Žaltauskas.

Pasak organizatorių, klaipėdiečių kūryba išsiskiria iš kitų Lietuvos menininkų ne tik vietos dvasią atspindinčiais pajūrio regiono gamtiniais, urbanistiniais ir industriniais peizažais, charakteringomis uosto motyvų (laivai, burės, jūra, inkaras, kt.) variacijomis, bet ir jūros suformuotu meniniu temperamentu – lyrišku, drąsiu ir nuoširdžiu.

Uosto vidus kompas

Parodoje pristatomi minėtų autorių darbai reprezentuoja subjektyvų, autentišką santykį su uostu, atskleidžia jau kone reiškiniu tapusį klaipėdiečio menininko identitetą. Neužšąlantis Klaipėdos jūrų uostas užtikrina nuolatinį įkvėpimą autoriams, prisotina jų kūrybą kintančių būsenų ir nuotaikų uosto motyvais.

Paroda veiks iki šių metų pabaigos.


  2023-09-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt