P0

Kultūra

Kviečia į spektaklį Skulptūrų parke

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-25


Mažosios Lietuvos istorijos muziejus drauge su Šeiko šokio teatru pristato garso ir šokio spektaklį „Akmenimi srūvantis laikas“. Ši choreografinė-istorinė kompozicija – apie žmogaus kelionę, kurios metu jis pereina vandenį, ugnį, akmenį ir šlovę. Simbolinis mitinis laikas persipina su gyvenusių žmonių likimais.

Trečiasis Šeiko šokio teatro spektaklis apie Klaipėdos miesto istoriją

Pirmieji – „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda transit Memel“ (2015) ir „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“ (2018), kaip ir „Akmenimi srūvantis laikas“, – sukurti bendradarbiaujant choreografei režisierei Agnijai Šeiko, kompozitoriui Kristijonui Lučinskui ir scenaristei Sondrai Simanai. Kostiumų autorė Polina Nimrea į kūrybinę komandą įsilieja pirmą kartą.

Spektaklio meninė realybė, fragmentiškai suausta iš istorijų ir poetinių tekstų, pristato šios vietos dvi tapatybes – tai sunaikintos senosios miesto kapinės ir jų vietoje sovietmečiu įkurta skulptūros meno ekspozicija. Parko kraštovaizdis virsta scenovaizdžiu. Kelionė prasideda pirmykščiame rojaus sode, kur auga skulptoriaus Sauliaus Šiukštos pasodintas „Augalas“ ir baigiasi ties XIX a. fortifikacine lauko kalvele, perkeista į švytintį kalną, nuo kurio viršūnės skamba vario triūbos. Tai ir kalnas-skulptūra, ir ledainė atminčiai išsaugoti ar kita galima keisčiausia metamorfozė žiūrovo vaizduotėje.

Siurrealistinėje kelionėje žiūrovus lydi pirmieji žmonės – Ieva ir Adomas – bei varnas, kelis šimtus metų gyvenantis tankiausiame parko medyje. Spektaklio žaismingumui sukurti pasitelkta tikra istorija apie papūgėles, kurias vaikai laidodavo apleistose po karo kapinėse. Varnas spektaklyje veikia kaip gilioji išmintis, o papūgėlės – kaip šio pasaulio spalvos, lengvumas ir džiaugsmas. 

„Kur gyvenimas, ten mirtis. Ir atvirkščiai. Tai tarsi banguojanti marška, užmesta ant žmonijos kūno. Belieka banguoti drauge“, – sako spektaklio kūrėjai, kviesdami į kelionę paskui akmenimi srūvantį laiką.

Parko istorijos kvies pasiklausyti ir vėliau

Nuo šių metų lapkričio 1 d. spektaklio garso takelis parko lankytojams nemokamai bus pasiekiamas nuskaičius QR kodą dviejuose kompiuteriniuose terminaluose, stovinčiuose prie įėjimų į parką nuo Liepų g. ir nuo K. Donelaičio g.

Nemokama registracija į spektaklio premjerą:

Kultūros straipsnių vidus

Spalio 5 d. 18.30 val. https://forms.gle/hMnLKDJm7JpZctCT8; spalio 6 d. 16.30 val. https://forms.gle/2HUXEcyMMsuBCZ6ZA; spalio 6 d. 18.30 val. https://forms.gle/xitVgSBr5WMrGMJFA


  2023-09-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt