P0

Konsultacijos

Klaipėdos mokslo ir verslo atstovams pristatė galimybes veikti kosmoso industrijoje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-26


Klaipėdos universiteto Jūros tyrimų institute (KU JTI) su mokslininkais ir regiono verslo bei suinteresuotų valstybės institucijų atstovais susitiko Europos kosmoso agentūros (EKA) oficialus atstovas Lietuvai Michele Iapaolo. Susitikimo tikslas – naujų kontaktų ir partnerysčių paieška.

KU nuotr.

KU JTI mokslininkai su Europos kosmoso agentūra bendradarbiauja kone dešimtmetį. Pasak dr. Dianos Vaičiūtės, Jūros tyrimų institute jau yra susidaręs mokslininkų branduolys, kuris nuolat dirba su iš kosmoso gaunamais duomenimis, kai kurie šia galimybe naudojasi tik kaip papildomu informacijos šaltiniu, reikalingu konkretiems tyrimams.

Žemės stebėjimo iš kosmoso sistemos mokslininkams ir verslo pasauliui teikia žinias apie Baltijos jūros, kitų Lietuvos vandens telkinių būklę, kranto bei vandenų kokybės pokyčius, taršos šaltinius etc. KU mokslininkai savo gebėjimais ir žiniomis dalijasi su kolegomis iš Ukrainos, atliekančiais Juodosios jūros stebėjimus. Duomenys iš kosmoso buvo pravartūs sudarant Arkties regiono augalijos žemėlapius tyrimams, kuriuos KU mokslininkai atlieka drauge su kolegomis iš Lenkijos.

Dr. D. Vaičiūtė sako, jog šios srities galimybės didžiulės ir regionas su EKA galėtų bendradarbiauti dar aktyviau, reikia tik daugiau iniciatyvos.

Michele Iapaolo mokslo, verslo ir aplinkosaugos institucijų atstovams išsamiai pristatė ne tik galimas bendradarbiavimo su EKA sritis, bet ir finansinius mechanizmus, į kuriuos gali pretenduoti turintieji ambicijų prisidėti prie įvairių kosmoso tyrimo ar duomenų, gaunamų iš kosmoso, panaudojimo programų. Iš anksto užsiregistravusieji turėjo galimybę pasikonsultuoti asmeniškai apie jų idėjų potencialą pretenduoti į EKA finansavimą.


  2023-09-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt