P0

Miestas

Klaipėdos triukšmo žemėlapiais ir prevencija užsiima lenkai (5)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-26


Savivaldybė sudarė 82,2 tūkstančio eurų vertės sutartį su rangovu iš Lenkijos „Lemitor Ochrona Srodowiska SP. Z O. O.“ dėl Klaipėdos miesto aglomeracijos strateginių triukšmo žemėlapių ir triukšmo prevencijos 2024-2028 m. veiksmų plano parengimo paslaugos.

Šie dokumentai rengiami, siekiant įvertinti triukšmo poveikio mastą žmonėms bei informuoti visuomenę apie šio vertinimo rezultatus kas penkerius metus. Sutartyje numatoma atnaujinti anksčiau sudarytus Klaipėdos triukšmo žemėlapius bei pagal juos parengti triukšmo prevencijos veiksmų planą.

Dokumentai turi būti sudaryti iki kitų metų pavasario. Konkurse dėl šios paslaugos suteikimo dalyvavo dvi įmonės. Savivaldybės užsakymu Klaipėdos miesto aglomeracijos strateginiai žemėlapiai pirmą kartą buvo parengti 2012 metais.

„Atvira Klaipėda” praėjusių metų pabaigoje pranešė, kad bus rengiami uostamiesčio aglomeracijos kelių transporto strateginiai triukšmo kartografavimo žemėlapiai visais paros tarpsniais pagal triukšmo sklaidą. Panašiai bus sudaromi ir pramonės (įskaitant ir uosto) objektų strateginių triukšmo kartografavimo žemėlapiai. Atskiras triukšmo žemėlapis bus rengiamas ir geležinkeliams mieste.

Numatyta rengti ir miesto aglomeracijos suminį visų triukšmo šaltinių žemėlapį, modeliuoti jo sklaidą. Bus renkami duomenys ir apie kelių transporto triukšmo veikiamoje zonoje gyvenančius žmones. O taip pat – ir apie žmones, gyvenančius pramonės objektų bei geležinkelių triukšmo veikiamoje zonoje. Atskirai bus renkami duomenys ir apie Klaipėdoje esančias švietimo, medicinos įstaigas.


  2023-09-26

  5 komentarai “Klaipėdos triukšmo žemėlapiais ir prevencija užsiima lenkai”

  1. AvatarKlaipėdskas (IP: 86.38.72.26)

   Nesijaudinkite tautiečiai – tai visai normalu, nes LT per daug korupcijos (švogerynas). Tenka nepriklausomų “matuotojų” ieškoti svetur. Dar nepamiršome grigeo skandalo, kai buvusi miesto valdžia ” nepastebėjo” kiauliškai nuodijamų Kuršių marių, klasco dulkių, nešamų į gyventojų langus ir t.t.

  2. AvatarPinigu metytojams. (IP: 88.119.41.104)

   Čia ir be pinigu metymo aišku.Didelis triukšmas sklinda nuo plento i Palanga.4 eismo juostu kelias,didelos autobiliu greitis,atvira vejuota vietove,ir jokiu garso užtvarų nerasta.

  3. AvatarMarijus (IP: 90.131.44.46)

   Lenkai, žydai, ukrainiečiai, skandinavai… Lietuvoje nebėr specialistų savų? Ar niekad ir nebuvo?..

  4. AvatarDov. (IP: 86.38.152.136)

   Triukšmo problema Klaipėdoje jau seniai ignoruojama. Kažin kodėl? Gal vl todėl, kad miesto administratoriai gyvena užmiestyje, o gal jie specialiai nori, kad žmonės sirgtų? O gal nežino, kad triukšmas žudo?

  5. AvatarGintaras (IP: 90.131.38.88)

   Patikrinkite baltijos prospekta,neįmanoma užmigti.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt