P0

Kultūra

Dariaus Musteikio istorinis nuotykių romanas „Mėguvos valdovas“ išleistas popieriniu formatu

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-27


Pirmuosius du Dariaus Musteikio istorinius nuotykių romanus „Čia bus Mėmelio pilis“ ir „Mėmelio komtūro kalavijas“ palankiai sutiko skaitytojai, ypač klaipėdiečiai ir žemaičiai. Juk šiuose romanuose yra aprašyti gilios senovės įvykiai pajūrio kraštuose.

Kaip Durbės ir kiti to laikmečio mūšiai lėmė vietos genčių gyvenimą ir tautų formavimąsi? Su 3-iuoju Dariaus Musteikio istoriniu nuotykių romanu keliaukite į gūdžius viduramžius, kovokite Durbės, Kretingos, Impilties ir Vėluvos mūšiuose, laimėkite ar pralaimėkite.

Šis romanas gali būti ir kaip 2021 m. autoriaus (kartu su leidykla „Briedis“) išleistų romanų „Čia bus Mėmelio pilis“ ir „Mėmelio komtūro kalavijas“ tęsinys, bet gali būti vertinamas ir kaip atskiras kūrinys.

Skaitytojas pasiners į viduramžių mūšius, dvikovas, spėlios, kur pradingo auksinės Mindaugo ir Mortos karūnos, kodėl ir kaip greta Mėmelio pavadinimo pradedamas minėti Klaipėdos vardas.

Autorius pabrėžia, kad istorinis nuotykių romanas – ne istorijos vadovėlis ar mokslinis darbas. Tokie romanai skatina domėtis juose minimais įvykiais ir istorinėmis asmenybėmis, o vėliau gilinis, skaitant istorikų monografijas, istorijas ir publikacijas. Šiuo romanu autorius D. Musteikis sveikina savo gimtąjį miestą Klaipėdą, o skaitytojams linki įkvepiančio ir lengvo šios knygos skaitymo – viduramžių kovos, nuotykiai ir meilės jausmai neleis nuobodžiauti!

 „Nesu istorinių veikalų ar romanų gerbėja, tačiau stengiuosi nepraleisti rašytinių šaltinių apie Klaipėdos kraštą. Dariaus Musteikio romanų pavadinimai „Čia bus Mėmelio pilis“ ir „Mėmelio komtūro kalavijas“ iš karto suintrigavo. Grožinės literatūros kūrinių apie XVII-XX amžiaus pradžios Klaipėdą netrūksta, tai uostamiesčio klestėjimo laikotarpis. Tačiau apie viduramžių Klaipėdą, apie miesto ištakas ir pilies statybą literatūrinių interpretacijų arba istorinių romanų nėra daug. Parsinešiau knygas iš bibliotekos, maniau, pavartysiu, paskaitinėsiu vieną kitą ištrauką, bet romanai taip lengvai nepaleido – vienu įkvėpimu perskaičiau juos nuo pradžios iki paskutinio skyriaus, nesukdama sau galvos dėl to, kas juose tikra, o kas – pramanyta. Realios istorijos ir autoriaus fantazijos romane susipina į vieną intriguojantį pasakojimą. Dariaus Musteikio romanuose kinematografiškai atkuriami viduramžių kovų vaizdai, vaizdžiai aprašoma pilėnų buitis, žmonių socialiniai santykiai, papročiai, meilės istorijos. Anot autoriaus, šiuose romanuose nėra tikslių istorinio laikmečio atspindžių, tai ne monografija, o literatūros kūrinys. Tačiau būtent literatūrinis pasakojimas papildo ir iliustruoja istorinę tiesą“, – pažymi Klaipėdos miesto Imanuelio Kanto viešosios bibliotekos meno skyriaus vedėja Birutė Skaisgirienė.


  Kultūros straipsnių vidus

  2023-09-27

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt