Karinės jūrų pajėgos Ukrainai perdavė radiolokacinę įrangą

Uostas ir jūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-09-27

Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenė toliau tęsia nenutrūkstamą karinės paramos teikimą Ukrainai. Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos (KJP) antradienį perdavė Ukrainos karinėms jūrų pajėgoms radiolokacinės įrangos komplektus.

KJP nuotr.

Radiolokacinės įrangos komplektai yra skirti užtikrinti jūros stebėjimą ir vystyti jūrinės aplinkos suvokimo pajėgumą. Ši įranga išsiųsta atsižvelgiant į Ukrainos karinio laivyno poreikius ir prašymą.

„Ši parama sustiprins Ukrainos jūrų stebėjimo pajėgumus ir padės geriau suvokti situaciją jūroje. Rusijos karo niokojamai Ukrainai šie radiolokaciniai įrenginiai bus svarbūs siekiant tiek apsaugoti jos teritorinius vandenis, tiek užtikrinti jos piliečių saugumą“, – pranešime pažymi krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Be nuolat perduodamos karinės technikos ir įrangos Lietuva taip pat aktyviai apmoko ukrainiečių karius, teikia ukrainiečiams gydymą ir reabilitaciją, rengia ekspertines konsultacijas, skiria lėšas į tarptautinius paramos Ukrainai fondus.

Lietuva jau yra sudariusi ir ilgalaikės paramos planą. 2024-2026 metams yra numatytas naujas 200 mln. eurų vertės karinės paramos Ukrainai paketas.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

Kuo skiriasi ligoninės Gazos ruože ir Ukrainoje?

Teoriškai galima būtų spėti, kad Rusijos prezidento aplinka Kremliuje visai norėtų agresyvaus karo Ukrainoje rutinizavimo, t.y. paversti jį įprasta pasaulio ...
2024-07-11
Skaityti daugiau

Švietimas

Lietuvių kalbos vasaros akademijoje - dalyviai iš 20 pasaulio šalių

Penktadienį, liepos 12 d., 23-ią kartą organizuojama Klaipėdos universiteto (KU) Lietuvių kalbos ir kultūros vasaros akademijos atidarymo ceremonija. Lietuvių kalbos ...
2024-07-09
Skaityti daugiau

Regionas

Kviečia kartu atšvęsti 7-ąjį gimtadienį

Palangos širdyje įsikūrusi šeimos pramogoms skirta erdvė jau septintąją vasarą pasipuoš gimtadieninėmis dekoracijomis ir atostogautojus maloniai kvies į šventę.  Šiais ...
2024-07-09
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This