P0

Miestas, Svarbu

Energetikai: šilumos tiekimas į Klaipėdos šiaurę nesutriks (3)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-09-29


Šilumą ir karštą vandenį uostamiesčio gyventojams tiekiančiai AB „Klaipėdos energijai” pranešus, kad ji yra pasiruošusi šaltajam metų sezonui, „Atvira Klaipėda” sulaukė skaitytojo laiško, kuriame nerimaujama, jog magistralinė šiluminė trasa iš Danės g. 8 į šiaurinę miesto dalį yra avarinės būklės ir bet kada gali „atsakyti”.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Laiške teigiama, kad ši trasa vietomis yra „išpjaustyta” (esą, tai puikiai matosi nuo Mokyklos gatvės tilto), o ją atnaujinti pasamdyta UAB „Plungės lagūna” negauna statybos leidimo. Taip pat nerimaujama, kad šiluma karštam vandeniui ruošti į šiaurinę miesto dalį tiekiama per avarinį vamzdį, „kurį kelis kartus taranavo sunkvežimiai”.

Rolandas Baltuonis, AB „Klaipėdos energija” generalinis direktorius, atsakydamas „Atvirai Klaipėdai”, teigia, kad nerimauti nėra pagrindo, esą nėra jokios rizikos dėl artėjančio šildymo sezono: šiaurinės miesto dalies gyventojams tiek šiluma, tiek karštas vanduo bus ir toliau tiekiamas be kliūčių, nesutriks.

R. Baltuonis patikino, kad UAB „Plungės lagūna” turi statybą leidžiantį dokumentą ir pagal sutartį su energetikais orinę šiluminę trasą nuo energijos generavimo vietos iki Artojo gatvės „nuleis” po žeme sutartu laiku.

INFORMACIJA

AB „Klaipėdos energija“, kurios kontrolinį akcijų paketą valdo Klaipėdos miesto savivaldybė, yra viena seniausių Lietuvos energetikos įmonių, išaugusi iš 1929 m. pastatytos anglimis kūrenamos elektrinės ant Danės kranto. Tuo metu tai buvo viena moderniausių elektrinių Lietuvoje. Smarkiai nukentėjusi Antrojo pasaulinio karo metais ir atstatyta pokaryje, šiluminė elektrinė sėkmingai veikia iki šiolei. 

Ilgus metus Klaipėdos elektrinė buvo pagrindinė elektros tiekėja Vakarų Lietuvoje, o 1959 m. Klaipėdą sujungus su bendra Lietuvos energetikos sistema, pagrindiniu įmonės uždaviniu tapo centralizuotos šilumos tiekimas pramonei bei gyvenamiesiems namams. Augant miestui ir jo energetiniams poreikiams, Klaipėdoje buvo pastatytos dar kelios katilinės, visi šilumos gamintojai sujungti magistraliniais tinklais.


  2023-09-29

  3 komentarai “Energetikai: šilumos tiekimas į Klaipėdos šiaurę nesutriks”

  1. AvatarKlaipėdiškis (IP: 90.135.37.65)

   Kai kam visiškai nulis klaipėdos miesto gyventoju butų šildymas , gudragalviai tiek daug metų laukė žemės sklypo prie Dangės , čia aukso vertės žemė . Daugiaaukščiai , ofisai , viešbučiai , kazino pinigai , pinigai , pinigai . Kapitalistų gobšumui ribų nėra . O paveldas , čia vokiečių statyta ne lietuviška, griauti viska kas ne smetoniškai žemaitiška .

  2. AvatarŠulcui (IP: 90.131.33.170)

   Ne Baltuonio reikia klausti, o energetikos inspekcijos! Kur matyta, kad kita menesi jau ruduo , o trasa net kasti nepradėta, ekskavatoriai ne siaip sau suvaryti be darbo stovi, kainuoja juk! Statybos leidima turbut siandien gavo, tai gal rytoj prades dirbti?

   • AvatarJooo... (IP: 78.61.100.125)

    Inspekcija turėtų pasidomėti o kaip bus su rezerviniu šilumos šaltiniu. Katilinę Danės gatvėje išplėšė, neveiks, o jei – 20 , Fortumas sustoja, ir Klaipėda “rūko”, kaip Telšiai savo laiku.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt