P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Kviečia į baigiamąjį „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ renginį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-09-29


Spalio 6 d., 16 val., Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, ) vyks parodos „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ uždarymo renginys. Čia ši Lietuvos, teatro, muzikos ir kino muziejaus parengta kilnojamoji ekspozicija svečiavosi nuo liepos 14 d., o toliau ji savo kelionę pratęs, iškeliaudama į Šilutės Hugo Šojaus muziejų bei Dovilų etninės kultūros centrą.

Spektaklio „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ scena. 1989 m. V. Grigo nuotr.

Parodos pagrindas – to paties pavadinimo Lietuvių folkloro teatro spektaklis, kurio režisierius Povilas Mataitis. dailininkė Dalia Mataitienė.

Jo premjera įvyko dar 1989 m. liepos 15 d., minint Žalgirio mūšio 579-ąsias metines. Spektaklyje skamba autentiškos Mažosios Lietuvos mirusiųjų pagerbimo giesmės, P. Dusburgiečio „Prūsijos žemės kronikos“, vaizduojančios žūtbūtines prūsų ir Kryžiuočių ordino kovas, fragmentai. Pasitelkus Prūsijos istorijos šaltinius, Šventojo rašto ištraukas, M. Mažvydo „Katekizmą“ ir kitą medžiagą pastatymas įprasmina tautos dvasingumą kaip amžiną vertybę.

Parodoje eksponuojami originalūs dailininkės D. Mataitienės spektakliui sukurti kostiumai, knygos, spaudos leidiniai, senosios Prūsijos žemėlapiai, Karaliaučiaus miesto planas, lietuvininkus vaizduojantys piešiniai iš K. Schuetzo (1592 m.), F.S. Bocko (1782 m.) ir Ch. Hartknocho (1684 m.) leidinių.

Renginio metu skambės Mažosios Lietuvos dainos bei instrumentinė muzika, atliekama Klaipėdos etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Kuršiukai“ (vad. Gabija Kochanskaitė, Alvydas Vozgirdas). O projekto vadovė Janina Armonaitė ne tik atsakys į visus susirinkusiųjų klausimus apie parodą, bet ir pakvies į šeimoms skirtą paskutinį nemokamą edukacinį susitikimą, kuris vyks spalio 7 d. 12 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje.


  2023-09-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt