P0

Koronavirusas

Sekmadienį Klaipėdoje nenustatyta naujų COVID-19 atvejų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-02


Valstybės duomenų agentūros pateikiamais duomenimis, sekmadienį Lietuvoje koronavirusinė infekcija patvirtinta 28 asmenims, iš kurių 4 užsikrėtė antrą kartą, o 1 trečią. Klaipėdoje patvirtintų naujų atvejų nebuvo.

Savaitinis naujų susirgimų skaičius šalyje sumažėjo 7,1 proc., uostamiestyje – 16,2 proc.

Klaipėdoje atvejų skaičius, per dvi savaites tenkantis 100 tūkst. šalies gyventojų, kaip ir šeštadienį buvo 95,4 atvejo ir uostamiestis tarp geriausius rodiklius turinčių savivaldybių atsidūrė jau 33-oje vietoje. Šalyje šis rodiklis šiek tiek padidėjo – nuo 136,1 iki 136,4.

Blogiausia situacija tebėra Rietavo savivaldybėje, o geriausioje pozicijoje yra Mažeikių rajono savivaldybė.

Šalyje praėjusią parą sirgo 5152 žmonės – 385 mažiau nei šeštadienį. Klaipėdoje sergančiųjų per parą sumažėjo nuo 229 iki 202.

Praėjusią parą mirčių nuo COVID-19 nefiksuota, bet bendras netekčių skaičius nurodomas vienu didesnis – 9710. Klaipėdoje 428 mirčių skaičius nesikeičia nuo pavasario.

Savaitgaliais vakcinacija nevykdoma.

INFORMACIJA

Sveikatos apsaugos ministerija skelbia, jog nuo spalio 5 d. visose gydymo įstaigose bus galima pasiskiepyti nuo labiausiai plintančių infekcinių susirgimų – gripo ir koronaviruso vieno vizito metu. Skiepijimas gripo ir atnaujintomis COVID-19 vakcinomis labiausiai rekomenduojamas rizikos grupėse esantiems asmenims – jie abiem vakcinomis bus skiepijami nemokamai. 

Rizikos grupei priklausantys asmenys: 
–    65 metų amžiaus ir vyresni žmonės;
–    sergantys lėtinėmis ligomis (taip pat ir vaikai);
–    socialinės globos ir slaugos įstaigų gyventojai (taip pat ir vaikų globos įstaigose);
–    sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai;
–    nėščiosios (bet kuriuo nėštumo laikotarpiu).

Norint pasiskiepyti abiem vakcinomis, rekomenduojama kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios asmuo prisirašęs. COVID-19 vakcinomis gyventojai ir toliau galės skiepytis bet kurioje gydymo įstaigoje ir vaistinėse. Gripo vakcinos rizikos grupėms priklausantiems asmenims valstybės lėšomis kompensuojamos toje gydymo įstaigoje, kurioje asmuo yra registruotas. Savo lėšomis gripo vakcina galima pasiskiepyti bet kurioje gydymo įstaigoje ar vaistinėje.


  2023-10-02

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt