P0

Sveikata

Kuriamas sveikatos centras į vieną vietą visų įstaigų nekels (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-03


Tiek dalies medikų, tiek gyventojų nevienareikšmiškai vertinami miesto valdžios planai mieste įkurti sveikatos centrą, jau įgauna konkrečius kontūrus.

Klaipėdos savivaldybė praneša, jog galimybe dalyvauti kuriant sveikatos centrą jau susidomėjo daugiau nei trys dešimtys miesto gydymo įstaigų. Prie sveikatos centro veiklos jungsis visi savivaldybės pavaldumo pirminės sveikatos priežiūros centrai, psichikos sveikatos centras, vaikų bei medicininės slaugos ligoninės, visuomenės sveikatos biuras bei norą išreiškę privatūs medicinos centrai.

Numatoma, kad kapitalinis remontas poliklinikoje startuos 2026 metais, pastatas galės būti remontuojamas dalimis, todėl poliklinikos veikla remonto metu nesutriks, teigiama savivaldybės pranešime. Palmiros Mart nuotr.

Įstaigos, išreiškusios norą jungtis į kuriamą sveikatos centrą, susitarė dėl bendradarbiavimo sąlygų ir aptarė sutarties projektą, o centro veiklą koordinuosiančia įstaiga bendru sutarimu išrinkta Klaipėdos miesto poliklinika, vadinama 3-ioji poliklinika.

„Suvieniję jėgas su medicinos įstaigomis, tikiuosi, užtikrinsime didesnį paslaugų prieinamumą ir išspręsime valstybiniame sektoriuje trūkstamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų, įrangos bei atitinkamų specializacijų medikų klausimą. Gaila, kad šia informacija manipuliuojama ir pateikiama kaip faktas, kad poliklinikos įsikurs po vienu stogu. Atsakingai pasakau, kad sveikatos centro kūrimas nieko bendro neturi su naujos poliklinikos statybomis ar remontu. Priešingai, sveikatos centro įkūrimas, kurio veikloje dalyvaus ir privačios įstaigos, pacientams užtikrins kokybiškas, šiuolaikines ir visiems prieinamas paslaugas skirtingose miesto vietose. Prie centro įkūrimo prisijungusios medicinos įstaigos yra įsikūrusios visoje Klaipėdoje ir tai atveria kelius pacientams gauti paslaugas kiekvienam patogioje vietoje“, – pranešime pažymi Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Teigiama, esą dalyvavimas Sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotoje reformoje Klaipėdoje atvers didesnes galimybes sutelkti trūkstamų specializacijų medikus, medicinos įrangos resursus, didinti gyventojams reikiamų paslaugų prieinamumą. Sveikatos centras apjungs pirminę ir antrinę sveikatos priežiūrą. 

Praėjusią savaitę susitarus dėl visų reikalingų paslaugų teikimo, jau šią savaitę bus registruojamas sprendimo projektas dėl galutinio sprendimo priėmimo savivaldybės taryboje dėl tokio centro atsiradimo. 

„Sveikatos centras Klaipėdoje kuriamas funkcinio bendradarbiavimo būdu. Šio centro veikloje dalyvaus ir 7 savivaldybei pavaldžios įstaigos. Tai reiškia, kad reikalingos paslaugos gyventojams bus užtikrintos įstaigoms bendradarbiaujant tarpusavyje. Jau dabar matome, kad tai padidins galimybes gyventojams gauti reikalingas paslaugas, patekti pas specialistus“, – sako Klaipėdos vicemerė Vaida Raugelė.

Kurdama sveikatos centrą savivaldybė lygiagrečiai vertina savo pavaldumo įstaigų resursus ir infrastruktūrą. Siekiant pagerinti sąlygas paslaugoms teikti, planuojamas didžiausio miesto pirminės sveikatos priežiūros centro – Klaipėdos miesto poliklinikos pastato remontas. Analizuojamos galimybės racionaliai išnaudoti visas pastato erdves, mažinti nenaudingus plotus, į kitus pastatus perkelti šiuo metu poliklinikos pastate veikiančias kitas įstaigas, kuriose iš viso dirba iki 300 darbuotojų. Numatoma, kad kapitalinis remontas poliklinikoje startuos 2026 metais, pastatas galės būti remontuojamas dalimis, todėl poliklinikos veikla remonto metu nesutriks. Atlikus viso pastato kapitalinį remontą, apie 2028 metus, atsivers galimybės čia sutelkti dar didesnį skaičių reikalingų specialistų ir paslaugų, analizuojamos galimybės sukurti stiprų medicinos centrą.  


  2023-10-03

  Vienas komentaras apie “Kuriamas sveikatos centras į vieną vietą visų įstaigų nekels”

  1. AvatarLiberalus cinizmas ... (IP: 83.176.217.15)

   tik ” labiau išsilavinę ” liberalų ir petrošinių ” konservatorių ” rinkėjai , bei patys politiniai kiršintojai liko nesupratę ? 😉 apgailėtinos politinės personos ….

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt