P0

Kultūra

Su atsinaujinusia baleto trupe Muzikinis teatras laukia įkurtuvių naujame pastate

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-05


Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras spaudos konferencijoje pristatė 37-ąjį sezoną: pasidžiaugęs įspūdingais pristatytų premjerų bei gautų apdovanojimų skaičiais, apvainikuojančiais kryptingą penkerių metų veiklą, kolektyvas laukia įsikūrimo naujame pastate, kuris, tikimasi, įvyks jau 2024 metų kovą.

Konferencijoje taip pat pristatytas naujasis baleto trupės meno vadovas Gaj Žmavc bei atsinaujinusi baleto trupė.

Spaudos konferencijoje pristatytas naujasis baleto trupė meno vadovas (dešinėje). r

„Sezoną neatsitiktinai vadiname vilties sezonu. Mūsų laukia daugybė naujų svarbių ir įkvepiančių potyrių. Visgi naujojo teatro atidarymas – svarbiausia bei laukiamiausia 37-ojo sezono naujiena. Tai pirmas nepriklausomoje Lietuvoje per daugiau nei trisdešimt metų pastatytas teatras. Šio įvykio labai laukia ne tik penkis metus be savo namų gyvenanti ir kurianti KVMT bendruomenė, bet ir Vakarų Lietuvos, visos šalies, net Europos kultūros bendruomenė. Kaip žinia, net ir Europoje nauji teatrai užgimsta ne taip dažnai. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras taps moderniausia menininkų poreikius atliepiančia profesionalaus meno įstaiga šalyje. Čia bus sumontuota šiuolaikiška garso, apšvietimo įranga, sudėtinga akustinė sistema, naujausios šiuolaikinės šildymo ir ventiliacijos sistemos. Galėsime pasigirti didžiulėmis baleto, choro, jungtinių repeticijų salėmis. Muzikinis teatras turės dvi sales – Didžiąją (iki 700 žiūrovų) ir Mažąją (apie 160 žiūrovų). Šiuo metu abiems salėms renkami pavadinimai. Jei turite pasiūlymų, mielai kviečiame prisidėti“, – spaudos konferencijoje kalbėjo teatro vadovė Laima Vilimienė. 

Nuo trečiadienio iki sekmadienio 

Didžioji salė be daugelio savo privalumų bus išskirtinė tuo, kad jos akustinis kiautas bus padengtas lietuvišku moliu. Tokį dizainerių sprendimą KVMT sutiko su džiaugsmu, nes tai Klaipėdos krašto spalvos, kvapo, identiteto apraiška ir išsaugojimas teatre. Mažoji salė turės funkciją transformuotis iš žiūrovų salės į didžiulę erdvę eksperimentams, repeticijoms, meno projektams, taip atverdama dar daugiau galimybių menininkų kūrybai reikštis.  

Naujasis teatras bus stilingas, dinamiškas, atliepiantis Muzikinio teatro tradicijas bei tapatybę.

„Per penkerius metus, kol laukėme naujo pastato, pristatyta dvidešimt viena premjera Didžiojoje salėje bei sukurtos mažesnės, edukacinės jų versijos, penkios premjeros pristatytos kamerinėje salėje. Tarp naujų spektaklių: septynios operos, viena operetė, aštuoni šokio spektakliai, viena oratorija, keturi choreografinių miniatiūrų spektakliai, keturios kamerinės operos, vienas kamerinis šokio spektaklis. Visi spektakliai sukurti taip, kad galėtų būti pritaikyti naujojo teatro scenoms bei toliau džiugintų publiką, – akcentavo L. Vilimienė. – Planuojame, kad nuo 2024 m. rudens naujame pastate turėsime ir pastovų repertuarą, taigi, kiekvieną savaitę nuo trečiadienio iki sekmadienio naujose salėse rodysime spektaklius. Paskutinius penkerius metus Muzikinis teatras dėjo daug pastangų, siekdamas profesinio tobulumo, aukštos kūrinių meninės vertės. Sulaukiami atgarsiai rodo, kad mums pavyko“. 

Baleto trupėje – nauji šokėjai ir naujas meno valdovas

Teatro baleto trupė naują sezoną pasitinka ne tik atsinaujinusi, bet ir pristato naują baleto trupės meno vadovą Gaj Žmavc, atvykusį iš Slovėnijos.

Kultūros straipsnių vidus

„Esu labai laimingas, būdamas Klaipėdoje. Gal prieš dvejus metus baleto tarnybos vadovui Aurelijui Liškauskui prisipažinau, kad galėčiau čia gyventi – ir tai nutiko. Tikiu, kad kai kuriems dalykams tiesiog lemta įvykti ir jie tampa tikrove. Miesto energija, žmonių dirbančių teatre profesionalumas negali nesužavėti“, – tikina naujasis baleto trupės meno vadovas G. Žmavcas.

Anot G. Žmavco, neseniai baleto trupė sulaukė net devynių naujų baleto artistų. KVMT baleto trupėje šoka profesionalai, atvykę iš Japonijos, Pietų Korėjos, Kolumbijos, Italijos, Ukrainos ir, žinoma, lietuviai.

„Nuostabu stebėti, kaip puikiai tarpusavyje dera skirtingos energijos, kultūros ir kartu kurti kažką naujo scenoje. Vienas iš mano pirmųjų uždavinių – tobulinti šią baleto trupę, vesti ją pirmyn, pritraukti kuo daugiau jaunųjų talentų iš Lietuvos ir viso pasaulio”, – sako Europoje gerai žinomas šokėjas, choreografas ir kompozitorius.

Didžiausias baleto trupės meno vadovo G. Žmavco troškimas – sukurti tvirtą baleto komandos pagrindą, kuris leis jai sėkmingai gyvuoti ilgus metus.

„Startuojame nuo 25 baleto artistų. Nedideliam Klaipėdos miestui – tai tinkamas skaičius. Siekiu sukurti kompaktišką, jaunatvišką baleto trupę”, – sako jis.

Menininkas buvo nominuotas „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimui už geriausią 2022 metų šokio pastatymą Lietuvoje (III šokio spektaklio „Dona Kichotė“ dalis). 

Sunku rasti atitikmenų 

Kone Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupės simboliu tapęs A. Liškauskas šios meno įstaigos scenoje šoko nuo 1997 m., o nuo 2011 m. dirba ir vyriausiuoju choreografu. A. Liškauskas užaugino ne vieną baleto artistų kartą, ne vieną profesionalą išlydėjo į rentą.

„Būtent prieš 26 metus aš dar būdamas jaunuolis sėdėjau šioje vietoje, senajame Klaipėdos viešbutyje bei ilgesingai žiūrėjau į KVMT langus, kur mačiau repetuojant baleto artistus. Taip norėjau būti vienu iš jų. Ir tai išsipildė“, – džiugiai pasakoja baleto tarnybos vadovas A.Liškauskas.  

Jo teigimu, baleto trupė ne tik atsinaujino, bet ir turi naują baleto repetitorių Filipą Veverką, kuris yra šokęs Amerikoje.

„Grįžo ir baleto artistas Mantas Ūsas (buvęs Černeckas). Naujais veržliais žmonėmis pildosi visos teatro tarnybos ir meno kolektyvai. Kas tik nori siekti profesinių aukštumų – visi baleto trupėje randa vietą ir galimybių. Tereikia pamatyti KVMT dirbančių žmonių akis – jos viską pasakančios. Turime jaunų baleto artistų, kurie mūsų baleto trupėje šoka jau penkis metus ir planuoja likti ilgam, nori ateityje tapti choreografais. Muzikiniame teatre per penkerius metus pasiekta tiek daug, kad sunkiai rastumėt tokiais mastais galintį pasigirti meno kolektyvą šalyje ar Baltijos šalyse“, – džiaugiasi A. Liškauskas. 


  2023-10-05

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt