P0

Konsultacijos

ESO ruošiasi audrai: stipriausio vėjo laukiama pajūryje

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-06


Smarkus vėjas šią savaitę pridarė nemažai nuostolių skirtinguose šalies regionuose, o savaitgalį, kaip prognozuoja sinoptikai, labiausiai siaubs pajūrį.

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) praneša telkiantis papildomas pajėgas visoje šalyje, kad prasiautus audrai, elektros energijos tiekimas vartotojams būtų atstatytas kaip įmanoma greičiau.

Klaipėdoje jau šią savaitę netrūko audros padarinių. Palmiros Mart nuotr.

„Orų prognozės rodo, kad vėjas šeštadienio naktį bus stipriausias pajūryje, tad ten budės daugiausiai brigadų, tiek ir ESO darbuotojų, tiek ir rangovų. Žinoma, tuo pačiu komplektuojame didesnes komandas ir kituose Lietuvos regionuose. Darbuotojai bus pasiruošę operatyviai reaguoti į iškvietimus, šalinti gedimus ir kuo greičiau atstatysi elektros energijos tiekimą visiems vartotojams“, – pranešime pažymi ESO atstovė ryšiams su visuomene Rasa Juodkienė.

Gedimus šalinti bus pasiruošusios 150 brigadų, o jų darbą kontroliuos kelios dešimtys dispečerių. Prie šių darbuotojų prisijungs ir dujų tarnybos darbuotojai kurie, jeigu reiks, padės pajungti generatorius.

ESO atkreipia dėmesį, kad pirmiausia generatoriai jungiami prie transformatorinių, kad elektros energija būtų tiekiama strategiškai svarbioms įstaigoms, pavyzdžiui, ligoninėms, gaisrinėms, policijos nuovadoms. Generatoriai taip pat pajungiami ir ten, kur gedimai būna labai sudėtingi ir jų likvidavimas užtrunka ilgai.

Daugiau darbuotojų pritrauks ir skambučių centras, į kurį, siaučiant gamtos stichijoms, žmonės kreipiasi norėdami užregistruoti gedimus, pranešti apie medžių nutrauktus elektros laidus ar nulaužtas atramas.

ESO rekomenduoja gedimus registruoti internetu. Informacija apie gedimus taip pat skelbiama ir ESO svetainėje, tad prieš registruojant gedimą pirmiausia reiktų patikrinti gedimų žemėlapį. Jeigu jame gedimas jau pažymėtas, jo registruoti nebereikia.

Bendrovės duomenys rodo, kad absoliuti dauguma gedimų įvyksta dėl ant oro linijų užgriuvusių medžių ar jų šakų, kurios nutraukė elektros laidus.

INFORMACIJA

Sinoptikai prognozuoja, kad stiprus vėjas vakarinę Lietuvos dalį pasieks jau penktadienio vakarą – tuo metu vėjo gūsiai sieks 20-22 m/s. Maždaug vidurnaktį vėjas sustiprės iki 24 m/s, o apie trečią valandą naktį vėjo greitis jau bus apie 26-28 m/s. Apie 5 val. ryto stiprus vėjas, tikėtina, jau pūs Raseiniuose, Marijampolės rajone ir Šiaulių apylinkėse. Šeštadienio rytą stiprūs vėjo gūsiai gali pridaryti žalos ir kitose Lietuvos vietose. Pranešama, kad vėjuota visoje šalyje šeštadienį bus iki vakaro.


  2023-10-06

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt