P0

ELTA

Kitą savaitę spręs, ar tęsti streiką (1)

Irtautė Gutauskaitė (ELTA)
2023-10-06


Švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kitą savaitę nuspręs, ar toliau bus tęsiamas streikas. Profsąjungos lyderis Andrius Navickas teigė laukiantis galutinių pasiūlymų iš Vyriausybės, kuriuos įvertinę streikuojantys mokytojai priims sprendimą dėl tolimesnių planų.

Eltos nuotr.

„Dabar tęsiame žygius ir planuojame toliau tęsti streiką. Ketvirtadienį tolimiausias Klaipėdos [žygeivių] maršrutas atkeliaus į Vilnių, organizuosime didelį mitingą prie Vyriausybės“, – Eltai penktadienį teigė A. Navickas. – Tada vertinsime derybų rezultatus ir svarstysime, ar toliau bus tikslinga streikuoti, ar ne. Ir tada svarstysime, jei visgi sutarimo iki ketvirtadienio nepavyks pasiekti.”

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas pranešė, kad penktadienį A. Navicko vadovaujamai pedagogų profsąjungai bus išsiųstas galutinis ministerijos pasiūlymas.

Visgi ministras patikino, kad ministerijos pozicija dėl atlyginimų didinimo lubų nesikeis. G. Jakšto teigimu, švietimo darbuotojų profesinė sąjunga reikalauja mokytojų atlyginimus didinti mažiausiai 36 proc., bet tai vis tiek viršija ministerijos galimybes.

„Maksimalus pasiūlymas, ką gali valstybė šiuo metu, yra didinti kitais metais darbo užmokestį 21 procentu“, – penktadienį žurnalistams pakartojo G. Jakštas.

ELTA primena, kad toliau tęsiasi prieš savaitę prasidėjęs mokytojų streikas. Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) duomenimis, penktadienį streikuoja 1,6 tūkst. ugdymo įstaigų darbuotojų, iš jų – 1,5 tūkst. mokytojų.

                                                                                                                                             Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama


  2023-10-06

  Vienas komentaras apie “Kitą savaitę spręs, ar tęsti streiką”

  1. AvatarČia ir dabar? Taip nedaroma Navickai. Kam tarnauji? (IP: 86.100.91.176)

   Nei vienas protingas žmogus nepritars tokiam streikui “čia ir nedelsiant” . Biudžetas formuojamas metams. Tik mūsų šaliai norintys pakenkti skatina tokius neramumus ir streikus. Gėda.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt