Denio jūreivis Gytis Abromavičius: „Tarnauti Tėvynei buvo, yra ir bus didelė garbė“

Veidai
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-10-07

Prieš trejus metus į Tauragėje dislokuotą Lietuvos didžiojo kunigaikščio pėstininkų batalioną atlikti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos (NPPKT) išvykęs telšiškis Gytis Abromavičius vėliau ryžtingai įgyvendino savo svajonę – būti arčiau jūros ir įrodė, kad prisijungti prie Lietuvos karinių jūrų pajėgų gali kiekvienas, nusiteikęs dirbti komandoje, turintis ištvermės ir lyderystės.

Lietuvos kariuomenė dalinasi interviu su G. Abormavičiumi, kuriame jis pasakoja apie pasirinkimo motyvus, jūreivišką specialybę ir kasdien atliekamas užduotis laive, komandinį darbą ir lyderystės svarbą.

Laivūno Tomo Donausko nuotr.

Kaip sekėsi įveikti NPPKT? Koks buvo didžiausias iššūkis, su kuriuo susidorojote?

Visi devyni tarnybos mėnesiai prabėgo labai greitai, bet buvo kupini įspūdžių ir išbandymų. Skyriaus kariai tapo draugais, kurie padarė tarnybą daug linksmesnę, didžiausias iššūkis, su kuriuo teko susidoroti tarnybos metu, buvo pandemija. Jos metu nebuvo galimybės grįžti į namus, tačiau tai tik dar labiau privertė susimąstyti, kokie yra svarbūs namai bei artimieji. Nepaisant to, nebuvo nė vienos dienos, kad gailėčiausi pasirinkęs atlikti NPPKT savo noru.

Kokių įgijote žinių ar įgūdžių, įpročių?

NPPKT metu yra itin ugdoma disciplina. Būtent ši savybė man iki pat šios dienos labai praverčia įvairiose situacijose.

Rinktis PKT ryžtasi ne kiekvienas. Galėtumėte plačiau papasakoti apie pasirinkimo motyvus ir nepajudinamus argumentus „už“?

Tarnauti Tėvynei visuomet buvo, yra ir bus man didelė garbė. Prisidėti prie savo šalies, gyventojų saugumo man jau tapo pareiga. O nepajudinamas argumentas „už“ yra išmokstami įgūdžiai, pasirinkus PKT, tokie kaip vadovavimas, komandinis darbas.

Lietuvos karinės jūrų pajėgos dažnam gali atrodyti kaip labai romantiška vieta. O kaip yra iš tiesų?

Galima teigti, kad Karinės jūrų pajėgos yra romantiška vieta: esant giedram orui, jūroje galime grožėtis pačiais gražiausiais saulėlydžiais. Tačiau nepaisant to, Karinės jūrų pajėgos atlieka labai svarbias užduotis, siekdamos užtikrinti saugumą Lietuvos pakrantėse, šalies teritorijoje. Taip pat yra atliekamos ir paieškos, gelbėjimo operacijos, ieškoma minų.

Ką veikia būtent – denio – jūreiviai? Kiek bendrumų su panašia civiline specialybe?

Mano specialybei atitenka gana didelė įvairovė darbų. Nuo paprasčiausios tvarkos palaikymo laive, darbo su švartuotės lynais, fenderiais iki dažymo ar kitų, darbščių rankų reikalaujančių, darbų. Su panašia civiline specialybe galima rasti tikrai nemažai bendrumų, denio jūreivis yra lyg „ūkvedys“, gebantis atlikti įvairiausius jam paskirtus darbus.

Ar pavyksta suderinti pomėgius su dabartinės tarnybos veikla?

Visuomet turėjau potraukį sportui, o Karinėse jūrų pajėgose yra svarbu palaikyti puikią fizinę formą. Čia galimybės sportuoti yra tikrai puikios, tad tarnyba ir pomėgis labai susiderino ir netrukdo vienas kitam.

Kas įkvepia veiklai dabartinėje tarnyboje?

Iškylantys vis nauji iššūkiai ar dar gyvenime neišbandyti dalykai.

Kaip pasikeitė požiūris apie tarnybą Karinėse jūrų pajėgose nuo kandidatavimo pradžios iki dabar?

Tarnyba Karinėse jūrų pajėgose man pasirodė fiziškai ir emociškai sunki veikla, reikalaujanti aukšto lygio atsakomybės ir disciplinos, tačiau tai tik priverčia vertinti komandinį darbą, savo kolegas ir suprasti, kokia yra lyderystės svarba.

Gyvenote užsienyje: kaip ši patirtis dera su Jūsų tarnyba?

Užsienyje teko praleisti apytiksliai dvejus metus, ten įgijau tikrai nemažai patirties ir tas laikotarpis padėjo man suprasti, ką gyvenime aš noriu pasiekti. Užsienyje teko dirbti komandinį darbą, tai buvo neatsiejama dalis nuo mano specialybės, o tarnyboje tai yra itin svarbi vertybė norint atlikti užduotis greitai ir nepriekaištingai.

Laivūno Tomo Donausko nuotr.

Jei draugas ar geras pažįstamas susidomėtų tarnyba Karinėse jūrų pajėgose, ką patartumėte?

Labai palaikyčiau tokį sprendimą, tačiau, rekomenduočiau pasiruošti tiek fiziškai, tiek psichologiškai, nes laive pasitaiko ir stresinių situacijų, kurios reikalauja šalto proto ir geros fizinės būklės. Aš ir dabar visiems rekomenduoju pasidomėti karjeros galimybėmis, nes karinėse jūrų pajėgose yra daug skirtingų karjeros galimybių – nuo vado iki mediko.

Dažnas galvoja, kad tarnauti Lietuvos karinėse jūrų pajėgose reikia specialaus jūrinio išsilavinimo. Tačiau atėję pasidomėti profesine karo tarnyba į Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos padalinius nustemba sužinoję, kad didžiulė kariuomenės šeima atvira visiems ir siūlo labai daug galimybių.

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

Universiteto ir kariuomenės sutartį primins ąžuoliukas

Ketvirtadienį pasirašyta Lietuvos kariuomenės ir Klaipėdos universiteto (KU) bendradarbiavimo sutartis. Ją pasirašė Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys ir KU rektorius ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Kateris „Žaibas“ tarnaus Karinėse jūrų pajėgose

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai iki pernai metų pabaigos priklausęs greitaeigis kateris „Žaibas” pradeda savo pareigas kaip Karinių jūrų pajėgų ...
2024-06-04
Skaityti daugiau

Regionas

Skraidys ir dieną, ir naktį

Lietuvos kariuomenė informuoja, jog gegužės 21-31 dienomis vyks kiek intensyvesnis nei įprasta karinių orlaivių judėjimas šviesiu ir tamsiu paros metu ...
2024-05-21
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This