G. Skaistė: klausimas dėl GPM įstatymo pokyčių dar nebaigtas

ELTA

Ignas Dobrovolskas (ELTA)
2023-10-09

Komentarų: 1

Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtina, kad prie Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pokyčių, kurie numatyti mokesčių reformoje, bus grįžta po diskusijos dėl šiuo metu Seime svarstomo nekilnojamo turto (NT) mokesčio.

Ji tikina nematanti GPM įstatymo kaip atskiro klausimo, o dėl mokesčių reformos ilgai trunkanti diskusija, anot ministrės, yra natūrali.

„Prie gyventojų pajamų mokesčio, matyt, sugrįšime po to, kai bus užbaigti nekilnojamojo turto mokesčio diskusijos klausimai, sakyčiau, kad tas klausimas dar nebaigtas, – interviu portalui 15min teigė G. Skaistė. – Aš jo [GPM įstatymo] nematyčiau kaip atskiro klausimo. Ten yra visas mokesčių paketas, kuris yra didelės apimties, manau, natūralu, kad tos diskusijos užtrunka. O kad jos nebuvo vykdomos tuo metu, kai buvo pandemija, karas, energetikos krizė, man atrodo, tai yra gerai – tuo metu tiesiog tos diskusijos būtų buvę dar labiau sudėtingos, negu jos yra šiandien.

G Skaistė aiškino suprantanti, kad mokestiniai klausimai yra nepopuliarūs, bet jiems, kaip ir GPM įstatymui, „laikas ateis“.

„Suprantu, kad mokestiniai klausimai yra pakankamai nepopuliarūs, bet tuo metu, kai energetikos kainos sušoko į viršų, diskutuoti apie akcizų kėlimą turbūt apskritai būtų buvę sudėtinga. Tai, man atrodo, kiekvienam klausimui yra savo laikas, ir manau, kad laikas ateis“, – tikino politikė.

ELTA primena, kad rugpjūčio pabaigoje posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais ir skiriant tam pakankamai laiko. Neatmetama, kad diskusija dėl GPM įstatymo gali nusikelti ir į kitus metus. Kritiką mokesčių reformai ne kartą išsakė tiek koalicijos ir opozicinių partijų atstovai, tiek socialiniai partneriai.

Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje numatomi didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai. Priėmus pakeitimus, daugiau asmenų turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka.

Finansų ministerijos pateiktame GPM įstatymo projekte siūloma peržiūrėti mokesčio tarifus ir keisti individualios veiklos apmokestinimo sąlygas. Siūloma iki 2026 m. palaipsniui vietoje 15 proc. numatyti 20 proc. GPM tarifą. Taip pat numatoma nuo 120 iki 180 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) padidinti bendrų metinių gyventojo pajamų ribą, kurią viršijus taikomas papildomas 7 proc. tarifas. Tuo metu papildomu 5 proc. tarifu numatoma apmokestinti pajamas, siekiančias tarp 60 ir 120 VDU.

Taip pat siekiama atsisakyti lengvatų ilgalaikėms gyvybės draudimo ir trečios pakopos pensijų fondų įmokoms bei supaprastinti pajamoms iš investavimo taikomą apmokestinimo režimą įvedant naują priemonę – investicinę sąskaitą.

Projekte dar siūloma apmokestinti 300 tūkst. eurų vertę viršijančias iš artimųjų gautas dovanas.  

                                                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

1 Comment

  1. Anonimas

    Manau,”cekiuku skandalo” dalyve,neturi teises(moralines ir teisines) eiti Finansu ministres pareigas !?

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas, Svarbu

Ar Kretingos meras iš tiesų atsikratė teisėsaugos pretenzijų? (dar atnaujinta)

Praėjusią savaitę Klaipėdos apylinkės teismas palaimino prokuratūros ir Kretingos rajono mero Antano Kalniaus taikos sutartį, kurios šiam politikui prireikė dėl ...
2024-04-17
Skaityti daugiau

ELTA

NPD kitais metais – 747 eurai

Antradienį Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pakeitimus, kuriais nuo kitų metų pradžios 20 proc. – iki 747 eurų ...
2023-12-19
Skaityti daugiau

Politika

Prezidentas siūlo papildomą NPD vaikus auginančioms šeimoms

Prezidentūra praneša, jog šalies prezidentas Gitanas Nausėda teikia Seimui Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo straipsnių pakeitimo įstatymo projektą, kuris parengtas ...
2023-10-23
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This