G. Skaistė: klausimas dėl GPM įstatymo pokyčių dar nebaigtas (1)

ELTA
Ignas Dobrovolskas (ELTA)
2023-10-09

Finansų ministrė Gintarė Skaistė tvirtina, kad prie Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) įstatymo pokyčių, kurie numatyti mokesčių reformoje, bus grįžta po diskusijos dėl šiuo metu Seime svarstomo nekilnojamo turto (NT) mokesčio.

Ji tikina nematanti GPM įstatymo kaip atskiro klausimo, o dėl mokesčių reformos ilgai trunkanti diskusija, anot ministrės, yra natūrali.

„Prie gyventojų pajamų mokesčio, matyt, sugrįšime po to, kai bus užbaigti nekilnojamojo turto mokesčio diskusijos klausimai, sakyčiau, kad tas klausimas dar nebaigtas, – interviu portalui 15min teigė G. Skaistė. – Aš jo [GPM įstatymo] nematyčiau kaip atskiro klausimo. Ten yra visas mokesčių paketas, kuris yra didelės apimties, manau, natūralu, kad tos diskusijos užtrunka. O kad jos nebuvo vykdomos tuo metu, kai buvo pandemija, karas, energetikos krizė, man atrodo, tai yra gerai – tuo metu tiesiog tos diskusijos būtų buvę dar labiau sudėtingos, negu jos yra šiandien.

G Skaistė aiškino suprantanti, kad mokestiniai klausimai yra nepopuliarūs, bet jiems, kaip ir GPM įstatymui, „laikas ateis“.

„Suprantu, kad mokestiniai klausimai yra pakankamai nepopuliarūs, bet tuo metu, kai energetikos kainos sušoko į viršų, diskutuoti apie akcizų kėlimą turbūt apskritai būtų buvę sudėtinga. Tai, man atrodo, kiekvienam klausimui yra savo laikas, ir manau, kad laikas ateis“, – tikino politikė.

ELTA primena, kad rugpjūčio pabaigoje posėdžiavusi koalicinė taryba sutarė apie prieštaravimų tarp valdančiųjų sukėlusią mokesčių reformą toliau diskutuoti atskirais etapais ir skiriant tam pakankamai laiko. Neatmetama, kad diskusija dėl GPM įstatymo gali nusikelti ir į kitus metus. Kritiką mokesčių reformai ne kartą išsakė tiek koalicijos ir opozicinių partijų atstovai, tiek socialiniai partneriai.

Vyriausybės pateiktoje mokesčių reformoje numatomi didesni mokesčiai daliai dirbančiųjų individualiai. Priėmus pakeitimus, daugiau asmenų turėtų mokėti nekilnojamojo turto mokestį, keistųsi kai kurių lengvatų taikymo tvarka, būtų įvesta minimali nedarbo išmoka.

Finansų ministerijos pateiktame GPM įstatymo projekte siūloma peržiūrėti mokesčio tarifus ir keisti individualios veiklos apmokestinimo sąlygas. Siūloma iki 2026 m. palaipsniui vietoje 15 proc. numatyti 20 proc. GPM tarifą. Taip pat numatoma nuo 120 iki 180 vidutinių darbo užmokesčių (VDU) padidinti bendrų metinių gyventojo pajamų ribą, kurią viršijus taikomas papildomas 7 proc. tarifas. Tuo metu papildomu 5 proc. tarifu numatoma apmokestinti pajamas, siekiančias tarp 60 ir 120 VDU.

Taip pat siekiama atsisakyti lengvatų ilgalaikėms gyvybės draudimo ir trečios pakopos pensijų fondų įmokoms bei supaprastinti pajamoms iš investavimo taikomą apmokestinimo režimą įvedant naują priemonę – investicinę sąskaitą.

Projekte dar siūloma apmokestinti 300 tūkst. eurų vertę viršijančias iš artimųjų gautas dovanas.  

                                                                                                                                            Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | |

Komentarai (1):

Įrašo “G. Skaistė: klausimas dėl GPM įstatymo pokyčių dar nebaigtas” komentarų : 1

  1. Anonimas parašė:

    Manau,”cekiuku skandalo” dalyve,neturi teises(moralines ir teisines) eiti Finansu ministres pareigas !?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

TVF misijos vadovas: per daug remiamasi PVM, per mažai turto mokesčių

Penktadienį Lietuvoje darbą baigusios Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misijos vadovas Borja Gracia teigia, kad šalies mokesčių sistema per daug paremta ...
2024-06-07
Skaityti daugiau

ELTA

Seime pateikti siūlymai pratęsti bankų solidarumo įnašą

Ketvirtadienį Seime pateikti valdančiųjų ir opozicijos siūlymai pratęsti bankų solidarumo įnašą. Tiek Vyriausybės siūlymui mokestį pratęsti metus laiko, tiek opozicijos ...
2024-05-30
Skaityti daugiau

ELTA

G. Skaistė nemano, kad solidarumo įnašas daro poveikį užsienio bankų planams ateiti į Lietuvą

Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako nemananti, kad solidarumo įnašas ir jo pratęsimas daro įtaką užsienio bankų planams ateitį į Lietuvą. ...
2024-05-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This