Pradėjo dalinti ultragarsinius švilpukus, padedančius išvengti susidūrimo su laukiniais gyvūnais (2)

Regionas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-10-12

Spalio 9–15 dienomis Lietuvos kelių policijos tarnybos ir apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų pareigūnai kartu su socialinės iniciatyvos partneriu UAB „Autoaibė“ dalins vairuotojams rudenį aktualias saugumo priemones – ultragarsinius švilpukus, kurie padeda vairuotojams išvengti susidūrimo su laukiniais gyvūnais.

Policijos nuotr.

Klaipėdoje pirmieji švilpukai pradėti dalinti ketvirtadienį, spalio 12 d. Iš viso ne tik uostamiestyje, bet ir kituose apskrities miestuose bei rajonuose išdalinti planuojama 700 švilpukų.

Eismo įvykiai, į kuriuos patenka vairuotojai, susidūrę su laukiniais gyvūnais – neretas atvejis Lietuvos keliuose. Dažniausiai apgadinamos transporto priemonės, tačiau nukenčia ir žmonės, žūsta gyvūnai. Tokių eismo įvykių statistika ūgteli ne tik pavasarį (gegužės mėnesį), bet ir rudenį, ypač – spalį, lapkritį, o žiemą – gruodį. Pernai per šiuos tris metų mėnesius įvyko 1600 susidūrimų su gyvūnais.

Gyvūnų girdimas garso dažnio diapazonas yra platesnis nei žmonių. Paprastai žmogus girdi garso dažnius nuo 16 Hz iki 20 kHz, o daugumos laukinių gyvūnų viršutinė dažnių riba siekia net 40 kHz ir daugiau. Pavyzdžiui, galvijų girdimas diapazonas yra nuo 16 Hz iki 40 kHz. Garsai virš 20 kHz yra vadinami ultragarsu.

Būtent ultragarsą ir skleidžia apsauginiai švilpukai, jei transporto priemonė važiuoja bent minimaliu 50 km/h greičiu. Jie veikia nuo oro srauto. Skleidžiamo garso spindulys siekia net 400 metrų ir atbaido daugumą laukinių ir naminių gyvūnų nuo ketinimo perbėgti kelią. Žmonėms toks signalas yra beveik negirdimas, nes veikia 16–20 kHz dažniais. Automobilio viduje tokio garso negirdi nei žmonės, nei keturkojai gyvūnai. Švilpukų montavimui prireiks vos kelių minučių. Ant automobilio lengvai prilipdomos mažos plokštelės, ant kurių uždedami švilpukai. Populiariausia montavimo vieta – ant juodos plokštumos šalia šoninių veidrodėlių, priekinio buferio, tarp grotelių, kur nestabdomas oro srautas arba ant stoginių atramų, vadinamųjų ragų.

INFORMACIJA

Klaipėdos apskrityje per visus 2022 m. užfiksuoti 666 eismo įvykiai, kurių priežastis buvo susidūrimas su laukiniu gyvūnu, iš jų – 7 buvo įskaitiniai. Šiemet iki spalio 1 d. visoje Klaipėdos apskrityje jau užfiksuoti 475 tokio pobūdžio eismo įvykiai, keturi iš jų buvo įskaitiniai. Daugiausia tokio pobūdžio eismo įvykių užfikuota Klaipėdos rajono teritorijoje – 2022 m. – 247, šiemet – 186.

Šį rudenį akcija išsiplėtė ir vyksta jau 15 miestų, tarp jų Klaipėdoje, Gargžduose, Kretingoje, Nidoje, Palangoje, Plungėje ir Šilutėje.

Žymos: | | | | |

Komentarai (2):

Atsakymai į “Pradėjo dalinti ultragarsinius švilpukus, padedančius išvengti susidūrimo su laukiniais gyvūnais”: 2

  1. Linksmai parašė:

    Galėjote tą skelbimą patalpinti „Respublikos” anekdotų skiltyje…700 švilpukų regionui,tai jau kelia juoką. Antra, o kas ir kada matėte gatvėje policininką, išskyrus tuos, kurie gulintys. Jei tie švilpukai gelbsti, reklamuokite ir parduokite, pirksime. Tų 700 švilpukų vieno policininko draugams neužteks…

  2. Užknisat parašė:

    Tai KUR DALINS? KUR NUEIT KAD DUOTŲ??????????????

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Klaipėdoje pavogti dviračiai, Palangoje - ir automobilis

Policijos paros suvestinėje skelbiama apie penktadienį Klaipėdoje ir Palangoje siautėjusius vagis. Apie 12 val. Klaipėdoje, Panevėžio g., pastebėta, kad iš ...
2024-07-13
Skaityti daugiau

Transportas

Kur galima statyti automobilius pajūryje?

Aplinkos apsaugos departamentas vasaros metu sulaukia nemažai pranešimų apie neatsakingą automobilių statymą Lietuvos pajūryje. Aplinkosaugininkai primena, kokių reikalavimų reiktų laikytis ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

ELTA

Palangoje baigti kelio į Kunigiškių kvartalą remonto darbai

Palangoje užbaigti kelio, vedančio į Kunigiškių kvartalą, remonto darbai, pranešė rekonstrukcijos darbus atlikusi bendrovė „YIT Lietuva“. Skelbiama, kad tvarkomo kelio ...
2024-07-12
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This