P0

Mums rašo

Dangės bendruomenė vykdė projektą, telkiantį bendruomenes (1)

Liudvika Kuzminčiūtė, Dangės bendruomenės pirmininkė
2023-10-16


Bendruomenė jau ketverius metus vykdo SADM remiamą projektą – „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“. Šiemet įgyvendinant Nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonę „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ vėl dalyvaujame su šūkiu – „Visi mes galime daugiau“.

Baigėsi šių metų III ketvirtis. Veiklų būta įvairių. Gavus savivaldybės pritarimą J. Karoso g. nugenėti 6 medžiai, kurie anksčiau jau braižė namo sienas. Genėjimo darbus atlikti samdėme „ARDAS MEDŽIŲ PRIEŽIŪRA” MB. Josvadovo Tado Norkaus komanda dirbo nuoširdžiai, kantriai atsakinėjo į mūsų klausimus, aiškino genėjimo subtilybes. Bendruomenės nariai kartu su genėtojais surinko žaliąsias atliekas iki paskutinio lapelio.

Bendruomenės pagalba savivaldybei tęsėsi – vasaros sezono metu savivaldybei sutikus, ravėjome gėlyną Šaulių g. Nerealus apima jausmas kai eini gatvėmis, kuriose darbavosi bendruomenė ir tiki, kad mes kartu tikrai galime daug.

Kiekvieną bendruomenę vienija ne tik darbas, bet ir išvykos. Tokių turėjome net penkias, nors planuotos buvo keturios – į Aleksandravą, Šateikius, Mingės kaimą, Anykščių r., Burbiškių kaimą, Burbiškių dvarą, pažintinę išvyką „Neatrastos Klaipėdos krašto gamtinės vertybės“.

Susitikimai su kaimo bendruomenės buvo prasmingi ir ilgam įsimenantys. Aleksandrave mums parodė jaunų ūkininkų ūkius, Šateikiuoe mus su vaišėmis sutiko visa kaimo bendruomenė, suruošė mini ekskursiją po šv. evangelisto Morkaus bažnyčią, kurioje susituokė Mikalojus Konstantinas Čiurlionis ir rašytoja Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė.

Burbiškių kaimo bendruomenė parodė savo sutvarkytas, poilsiui skirtas valdas, pasidalino ateities planais. Na, mums buvo liūdnoka, kai jau kelis metus vykdant projektą ir bendraujant su rajonų bendruomenėmis matai, kad jie turi savo patalpas, kuriose gali susitikinėti, rengti paskaitas, renginius…

Kiekviena veikla pritraukia vis daugiau bendruomenės narių ir telkia juos. Bendrystės jausmas įvykdžius veiklas vienija mus. Mes tampame kaip viena šeima, kuri mokosi vieni iš kitų tolerancijos, pagarbos. Norisi, kad ateityje būtų viena miesto bendruomenė, kuri jungtų mažesnes bendruomenes ir ateityje jos galėtų išdidžiai sakyti, kad esame Klaipėdos miesto bendruomenė.


  2023-10-16

  Vienas komentaras apie “Dangės bendruomenė vykdė projektą, telkiantį bendruomenes”

  1. AvatarPadėka (IP: 90.131.36.81)

   Liudvikai Kuzmičiūtei

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt