Palanga pradeda šildymo sezoną

Regionas

Nuo antradienio Palangoje pradedamas naujas šildymo sezonas, gera žinia vartotojams – kurorto gyventojams bei įmonėms šiluma šį sezoną bus pigesnė.

Palangos šilumos tinklai šilumą į daugiabučių namų gyventojų būstus bei visiems kitiems, kurie yra šios įmonės klientai, pradės tiekti antradienį, spalio 17 dieną.

Tačiau ugdymo bei gydymo įstaigų vadovai gali priimti sprendimą šildymą jų vadovaujamose įstaigose jungti jau nuo pirmadienio, spalio 16 d.

Centralizuotos šilumos tiekimo vartotojams Palangoje ypač turėtų patikti žinia, jog, palyginti su praėjusiu šildymo sezonu, šilumos energijos kaina kurorte pigs net 37 procentais ir sudarys 9,3 cento už vieną kilovatvalandę.

Kaip pranešė Palangos šilumos tinklų vadovė Giedrė Juršėnė, šilumos energijos kainos mažėjimą lėmė tai, jog dėl rinkoje atsiradusių naujų gamintojų, stabilizavosi biokuro kainos, tuo pat metu pigo ir dujos.

Ruošiant šilumos energiją, reikalingą Palangos įstaigoms, įmonėms bei gyventojų būstams apšildyti, „Palangos šilumos tinklų“ katilinėse daugiausia, net 74 proc., panaudojama būtent biokuro, ir likusioji dalis – dujos.

Mažesnes sąskaitas gyventojams lemia ir tai, jog Palangoje renovuota per 60 procentų daugiabučių namų, visi mieste esantys šilumos punktai. Jie yra visiškai automatizuoti ir šilumos tiekimą reguliuoja priklausomai nuo lauko oro temperatūros.

Atliktas ir abiejų įmonės Palangoje turimų biokuro katilų kapitalinis remontas, kas užtikrina didesnį jų veikimo patikimumą ir leidžia rečiau stabdyti juos remonto darbams.

Šiais metais baigti Palangos vakarinės šilumos magistralės rekonstrukcijos pirmojo etapo darbai. Visoje senojoje kurorto dalyje – nuo Birutės parko iki Ganyklų gatvės – senosios šilumos trasos pakeistos į mažesnio skersmens, tai leidžia sumažinti šilumos praradimo nuostolius pačiose trasose.

Ateinančiais metais planuojama rekonstruoti katilinę Šventojoje, Mokyklos gatvėje. Čia numatyta senus nusidėvėjusius katilus pakeisti į naujus, labiau efektyvius, įrengti šilumos siurblius, kurie vasarą gamintų karštą vandenį elektros pagalba.

Palangoje iš viso yra 7000 vartotojų, kurie būstams ar patalpoms apšildyti naudojasi „Palangos šilumos tinklų“ paslaugomis.

Tuo metu jau nuo praėjusio penktadienio Klaipėdoje turėjo šilti mokyklų, savivaldybei pavaldžių medicinos bei kultūros įstaigų radiatoriai.

1 Comment

  1. Cha...

    Šildymas Palangoje, o nuotrauka prie Olando kepurės ?⁉️

    Reply

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Ugniagesiai išgelbėjo ir užstrigusį katiną, ir lifte įkalintą žmogų

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas pranešė, kad antradienio rytą jo pareigūnams teko gelbėti Klaipėdoje, viename Šilutės plento daugiabutyje, prie įėjimo ...
2024-04-10
Skaityti daugiau

ELTA

Klaipėda tęs šildymo sezoną

Vilniui paskelbus apie šildymo sezono pabaigą, Klaipėda šią savaitę dar planuoja šildyti gyventojų namus ir valstybines įstaigas. Kaip Eltą informavo ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

Koronavirusas

Prasčiausia COVID-19 situacija - Palangoje

Valstybės duomenų agentūra praneša, kad pirmadienį Lietuvoje buvo patvirtinti 38 nauji susirgimai COVID-19 infekcija (devyni žmonės susirgo antrą kartą, du ...
2024-04-09
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This