P0

Klaipėdos/Mažosios Lietuvos istorija

Siekia atstatyti paminklą vienam iš Klaipėdos parko įkūrėjų (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-10-19


Klaipėdos miestiečių draugijos iniciatyva Klaipėdos poilsio parke siūloma atkurti iki Antrojo pasaulinio karo stovėjusį paminklą vienam iš šio parko įkūrėjų Johanui Riechertui. Jis buvo miškininkas, vyriausiasis inspektorius, savo iniciatyvomis sustabdęs kopų plėtimąsi, apželdinęs didžiulius Klaipėdos priemiesčių plotus bei padėjęs pagrindus šiaurinėje miesto dalyje esančiam miesto parkui.

Paminklas, skirtas Johanui Riechertui, buvo pastatytas netoli vokiečių karių kapų. Martyno Vainoriaus nuotr.

Nors ketvirtadienį vykusiame Klaipėdos miesto savivaldybės Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo ir gatvių pavadinimų suteikimo komisijos posėdyje jos nariai iš esmės pritarė pačiai idėjai atkurti dabartinio poilsio parko teritorijoje, šalia vokiečių kapų stovėjusį kuklų paminklą, nei kas galėtų finansuoti jo pastatymą, nei kada jis čia galėtų atsirasti, kol kas nepaaiškėjo.

Tiesa, vienas iš iniciatyvos autorių, kultūrininkas Arvydas Urbis patikino, jog prie finansavimo esą žadėjo prisidėti ir Kretingos urėdijos miškininkai, ir Klaipėdos krašto vokiečių bendrijos nariai. Tuo metu Benas Volodzka teigė, jog paminklo atstatymą galėtų finansuoti ir Klaipėdos miesto savivaldybė, kadangi J. Riechertas yra daug nusipelnęs mūsų miestui.

Kad paminklą būtina atkurti, tikino ir Vokietijoje gyvenanti dar viena iniciatyvinės grupės narė, buvusi klaipėdietė Jolanta Kokkalis, prie posėdžio prisijungusi tiesiai iš Hanoverio. Ji teigė turinti žinių, jog paminklas galįs būti užkastas netoli tos vietos, kur ir stovėjo. Esą galbūt jį net galima būtų ir atkasti.

Pavedę iniciatyvinei grupei toliau tvarkyti visas su obelisko atkūrimu susijusias procedūras, komisijos nariai iš principo pritarė pačiai idėjai.

„Tai viena iš nedaugelio iniciatyvų, kuri nėra politizuota, grynai visuomeninė idėja be jokių politinių užkulisių. Ačiū Benui, kuris turi visokių iniciatyvų, bet šita iniciatyva, ko gero, viena iš nedaugelio, kuriai visi pritariam ir kai turėsit kažką daugiau parodyt, ateikit”, – sakė komisijos pirmininkas Arvydas Cesiulis, pridūręs, jog net jei jie ir nebedirbtų šioje komisijoje, kita komisija, jo nuomone, irgi neturėtų prieštarauti šiai iniciatyvai.


  2023-10-19

  4 komentarai “Siekia atstatyti paminklą vienam iš Klaipėdos parko įkūrėjų”

  1. AvatarVytautas (IP: 78.61.169.90)

   Dėkui už pagarbą parko istorijai. Dėkui, kad primintas Johan’o Riehert’o asmuo ir nuopelnai – paminklo atkūrimas, o gal ir suradimas sugrąžins dalį miesto istorijos. Pirmiausiai reikia mėginti ieškoti pradanginto paminklo. Sėkmės!

  2. AvatarVytautas L. Ji (IP: 83.179.10.225)

   Tad atsiprašau, gerbiama Palmira, už mano nežinojimą šitokia jautria tema…
   O šiaip, tik dėkoti Jums, Palmira, reikia, kad tokius rimtus dalykus gvildenat, žmonėms išaiškinat, pasakot…

  3. AvatarVytautas Lupeika (IP: 83.179.10.225)

   Labai puikus, prasmingas rimtų žmonių sutarimas tokiam gražiam dalykui …
   Kas čia žino , gal ir kapelis šiam brangiam miestelėnui kur nors Senosiose miesto kapinėse yra tyčia-netycia užlygintas, užtrinkeliuotas …
   Juk tikrai, naikinant Senąsias Mėmelio-Klaipėdos kapines – tikrą miesto Panteoną visagalių Partsekretorių laikais, visokiausių niekšybių čia pridirbta buvo…

   • Palmira MartinkienėPalmira Martinkienė (IP: 86.100.136.227)

    Ne, jis ne Klaipėdoje palaidotas, Vokietijoje.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt