P0

Kultūra

Klaipėdos galerijoje – Daivos Ložytės „(Pa)likimas“

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-20


Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus Klaipėdos galerijoje (Bažnyčių g. 6) spalio 26 d., ketvirtadienį, 18 val., atidaroma Daivos Ložytės keramikos paroda „(Pa)likimas“.

Parodoje – nuo 2017 m. kuriamas skulptūrinių kompozicijų ciklas, kuriame autorė toliau gilinasi į nuolatines savo kūrybos temas – žmogaus būsenas. Naujausi ciklo „(Pa)likimas“ darbai nuosekliai tęsia autorės kūrybinę liniją, juose kalbama apie mūsų tautos savastį įvaizdinančių ženklų svarbą.

Pirmieji šio ciklo kūriniai jau buvo eksponuoti Tarptautiniame formos meno festivalyje „Faktas-Forma’19“, Baltijos šalių tarptautinėje šiuolaikinės keramikos parodoje „Pavasaris 2019“, „Pavasaris 2020“ ir „Vakarų vėjai ’20: (Ne)priklausomi“.

„D. Ložytė, kaip jai įprasta, toliau lieka prie žmogaus būties temos, tik šįkart žymiai praplečia analizuojamą lauką. Dabar ji koncentruojasi ne į pavienio individo jausenas, bet abstrahuoja jas iki bendrų patirčių ir gilinasi į tautos – kaip stambesnės sociumo struktūros – darinį. Nors aktualūs išlieka individualūs asmens bruožai, bet dabar svarbesnės tampa aplinkybės, priežastys nulėmusios istoriškai susidariusios žmonių bendruomenės savastį. Autorė atkreipia dėmesį į tai, kad mūsų tautą jungia ne tik bendra istorija, kilmė, žemė kurioje gyvename, kalba ir kultūra. Ši sąvoka aprėpia daug daugiau, ypač šiais laikais, kai jungiamosios grandys tampa lankstesnės ir ilgesnės, nes savo tautiečius sutinkame kone kiekviename pasaulio krašte. „(Pa)likimas“ – apie praeityje susiformavusius ženklus, simbolius ir kintančias, besimainantiems gyvenimams adaptuojamas jų traktuotes“, – teigė menotyrininkė Danguolė Ruškienė.

Ji kartu su autore dalyvaus parodos atidaryme. Klaipėdos galerijoje paroda veiks iki gruodžio 2 d.

Klaipėdos galerija dirba trečiadieniais–penktadieniais 12–19 val., šeštadieniais 11–16 val. Valstybinių švenčių dienomis galerija nedirba.

INFORMACIJA

Kultūros straipsnių vidus

D. Ložytė (gim. 1957 m.) 1984 m. baigė keramikos studijas Lietuvos valstybiniame dailės institute. Parodose dalyvauja nuo 1983 m. Nuo 1990 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) narė, nuo 1998 m. – LDS Klaipėdos skyriaus Taikomosios dailės sekcijos vadovė. 2005 m. jai suteiktas meno kūrėjo statusas. Personalines parodas Lietuvoje ir užsienyje rengia nuo 1991 m. Autorė aktyviai dalyvauja bendrose parodose, šalies taikomojo meno pristatymuose užsienyje, kūrybiniuose pleneruose, simpoziumuose, seminaruose, įvairiuose kultūros projektuose, veda edukacinius užsiėmimus.


  2023-10-20

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt