P0

Regionas

Detalės apie tarnybinius pažeidimus gali tik „nutekėti” (2)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-10-21


Šiais metais tarnybines nuobaudas gavo du Klaipėdos miesto savivaldybės tarnautojai: vienam įrašytas papeikimas, kitam – pastaba. Tačiau visuomenė nėra informuojama apie tai detaliau, nebent tyčia ar netyčia „nuteka” žinia, kaip buvo Kultūros skyriaus vadovės atveju.

Oficialiame savivaldybės interneto portale yra tik glausti pranešimai, kad šių metų II ketvirtį vienam valstybės tarnautojui skirta tarnybinė nuobauda – pastaba, o III ketvirtį – papeikimas. Prieš tai paskutinį kartą nuobauda-pastaba tarnautojui buvo skirta tik 2021 m. II ketvirtį.

Paprašius pateikti platesnę informaciją apie tarnybinius nusižengimus savivaldybėje šiais metais, Komunikacijos skyrius persiuntė tokį Personalo skyriaus vedėjos Ingos Gelžinytės- Litinskienės atsakymą: „Tinklapyje paskelbta informacija yra tiksli. Dėl netinkamo priskirtų darbo funkcijų atlikimo ir nustatyto darbo laiko režimo pažeidimo valstybės tarnautojui skirta pastaba. Dėl Valstybės tarnautojų veiklos ir tarnybinės etikos principų pažeidimo valstybės tarnautojui skirtas papeikimas.”

Nors buvo prašoma nurodyti bent tarnybines nuobaudas gavusių asmenų „darbo barus”, Savivaldybės administracija tikina, kad pagal šalies įstatymus negalima viešai teikti tokios informacijos – neva tai saugomi asmens duomenys. 

Palangos miesto savivaldybė paskutinį kartą tarnybinį nusižengimą savo interneto svetainė paskelbė 2022 m. I ketvirtį: „Dviem valstybės tarnautojams skirtos tarnybinės nuobaudos pastabos už suteiktų įgaliojimų viršijimą ir pažeidus Asmens duomenų tvarkymo Palangos miesto savivaldybės administracijoje taisyklių nuostatas”.

Klaipėdos rajono savivaldybė viešai pateikia platesnę informaciją apie tarnybines nuobaudas: „2022 m. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijoje pradėtos 2 tarnybinių nusižengimų tyrimų procedūros dėl galimų valstybės tarnautojų tarnybinių nusižengimų. Abiem atvejais pripažinta, kad valstybės tarnautojai tarnybinių nusižengimų nepadarė. Baigtos 2 tarnybinių nusižengimų tyrimų procedūros, pradėtos 2021 m.: vienu atveju Administracijos direktoriui pripažinus, kad valstybės tarnautojas tarnybinio nusižengimo nepadarė, kitu atveju – pripažinus valstybės tarnautoją padarius tarnybinį nusižengimą bei paskyrus tarnybinę nuobaudą – pastabą. 2022 m. Administracijoje atlikti 8 tyrimai dėl darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (Administracijos darbuotojų bei Savivaldybės įstaigų vadovų) galimų darbo pareigų pažeidimų. 6 atvejais nustačius darbo pareigų pažeidimus, darbuotojai buvo įspėti, kad jiems padarius antrą tokį patį pažeidimą, jie gali būti atleisti iš darbo.”

Kretingos rajono savivaldybė tikina, kad nuo atitinkamo Vyriausybės 2010 m. birželio 21 d. nutarimo įsigaliojimo tarnybinių nusižengimų tirti čia nereikėjo.

Neringos savivaldybės portale paskelbta: „2023 m. I ketvirtį vienam karjeros valstybės tarnautojui paskirta tarnybinė nuobauda – griežtas papeikimas”.


  2023-10-21

  2 komentarai “Detalės apie tarnybinius pažeidimus gali tik „nutekėti””

  1. AvatarJooo... (IP: 78.61.100.125)

   Žmogų, atskleidusi smagurio nusikaltimą iš darbo išvarė anksčiau, nors Meras apie nepasitikėjimą jam neišreiškė.

  2. AvatarJooo... (IP: 78.61.100.125)

   „Atviros Klaipėdos“ birželio viduryje aprašyta istorija, kaip uostamiesčio savivaldybės valdomos AB „Klaipėdos energija“ dirbtuvėse buvo remontuojamas jos valdybos nario, Savivaldybės administracijos tarnautojo Arūno Smagurio sūnaus automobilis, artėja visiškos atomazgos link. Tyrimą atlikusi Savivaldybės administracijoje sudaryta komisija pasiūlė pripažinti, kad A. Smaguris padarė tarnybinį nusižengimą ir skirti jam tarnybinę nuobaudą – papeikimą. Savivaldybės administracijos direktorius Andrius Žukas sutiko su tokia išvada ir siūlymu bei skyrė A. Smaguriui papeikimą.
   Klaipėdos meras, A. Vaitkus, esantis ir savivaldybės įmonių akcijų valdytoju, paklaustas, ar A. Smaguris beturi jo pasitikėjimą eiti „Klaipėdos energijos” valdybos nario pareigas, atsakė trumpai ir aiškiai: „Ne”. Pasak mero, jis inicijuos šio tarnautojo atšaukimą.
   ILGAI ŠAUKIA, GAL JAU ATŠAUKĖ ???

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt