P0

Švietimas

Klaipėdos universitetas akademikui Vladui Algirdui Bumeliui suteikė Garbės daktaro vardą

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-23


Už fundamentinių mokslinių tyrimų ir jais grįsto verslo plėtojimą, ilgametį bendradarbiavimą su Klaipėdos universitetu (KU) bei indėlį vystant aukštąjį mokslą ir ugdant jaunąją kartą KU Senatas akademikui prof. habil. dr. Vladui Algirdui Bumeliui suteikė KU garbės daktaro vardą.

Siūlymą Senatui Garbės daktaro vardu įvertinti kraštiečio mokslininko ir verslininko nuopelnus KU bendruomenei pateikė Sveikatos mokslų fakulteto taryba.

1949-ųjų metų liepos 1-ąją Kretingoje gimęs Vladas Algirdas Bumelis – chemikas, enzimologas, biotechnologas, habilituotas fizinių mokslų daktaras, mokslininkas-praktikas, Lietuvos mokslų akademijos tikrasis narys. Mokslininkas yra daugiau nei pusantro šimto mokslinių publikacijų bendraautoris, su jo vardu siejama dešimtys išradimų, patentuotų produktų. Prof. habil. dr. V. A. Bumelis vadinamas genų inžinerinės farmacijos pradininku Lietuvoje, sukūrusiu genų inžinerijos metodais grįstas vaistų gamybos technologijas, padėjusiu lietuviškos biofarmacijos pramonės pamatus. Prof. habil. dr. V. A. Bumelis šiandien – „Northway“ įmonių grupės, kuri jungia 17 įmonių, veikiančių medicinos ir biotechnologijų sektoriuose, vadovas, „Northway Biotech“ klasterio generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas.

Švietimo vidus

Motyvas suteikti KU garbės daktaro vardą – prof. habil. dr. V. A. Bumelio dėmesys Klaipėdos universitetui ir čia vykdomiems moksliniams tyrimams, jo parama KU ateities paramos fondui, siekis prisidėti prie biotechnologijos mokslų plėtros bei sveikatos priežiūros specialistų rengimo.

„Akademiko Vlado Algirdo Bumelio dėmesys Klaipėdos universitetui, plėtojančiam biotechnologijos mokslą ir studijas, jo įžvalgos ir patirtys, kuriomis jis dalijasi, yra neįkainojami. Vien jo gyvenimo istorija – pavyzdys jaunimui, akivaizdžiai liudijantis, kokias galimybes gali atverti mokslas, kokią vertę visuomenei generuoja žinios. Mums garbė, jog profesorius, priimdamas KU garbės daktaro regalijas, taps visateisiu KU bendruomenės nariu“,–  sako KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas.

„Klaipėdos universiteto garbės daktaro vardas yra ne tik didžiulė pagarba mano darbui ir indėliui, bet ir akcentas mano glaudžiam ryšiui su Klaipėdos kraštu, iš kurio aš kilęs. Dėl to puikiai jaučiu Klaipėdos universiteto dvasią, jo siekį būti inovatyviu bei pažangiu lyderiu tarptautinėje bendruomenėje. Ši garbė yra kvietimas dar glaudžiau bendrauti su Universitetu, kuriant strategijas ir programas mūsų krašto ateities kartoms. Manau, kad mokslas ir švietimas yra šiuolaikinės visuomenės pagrindas. Šiandien mes drauge su Klaipėdos universitetu turime galimybę ne tik auginti naują aukštos kvalifikacijos specialistų kartą, bet ir paveikti regiono, o galbūt ir visos šalies ateitį. Esu pasiryžęs toliau investuoti savo laiką, žinias ir energiją, kad Klaipėdos universitetas taptų dar stipresne mokslo ir inovacijų jėga“,– teigia prof. habil. dr. V. A. Bumelis.

Iškilmingas KU Senato posėdis, kuriame prof. habil. dr. V. A. Bumeliui bus įteiktos KU garbės daktaro vardą liudijančios regalijos, planuojamas 2024-ųjų sausį.  


  2023-10-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  NAUJAUSI STRAIPSNIAI
  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt