P0

Miestas, Svarbu

Naktinis apšvietimas prie universiteto: kas juo turi pasirūpinti? (papildyta komentaru) (4)

Palmira Martinkienė

Palmira Mart
2023-10-23


Nors daugiau nei prieš metus buvo žadama „tuoj tuoj” užtikrinti vadinamosios Universiteto alėjos apšvietimą nakties metu, situacija, pasak laišką portalui atsiuntusio klaipėdiečio, nepasikeitė ir po metų.

Nors teritorijoje tarp universiteto ir „Studlendo” neveikia maždaug pusė šviestuvų, ketvirtadienio vakare čia dar buvo pakankamai šviesu. Artūro Šulco nuotr.

„Prieš tris-keturias savaites pastebėjom su žmona, kad teritorija nuo Klaipėdos universiteto iki „Studlendo” nėra naktimis apšviečiama. Užklausus savivaldybės, gavom tik patvirtinimą apie užklausą, bet jokio atsakymo negavome iki šiol. Teritorija be galo didelė, iš stotelės ar parduotuvės į bendrabutį ar Kretingos gatvę nuolat keliauja nemažas kiekis klaipėdiečių. Tamsi tokio dydžio teritorija yra pavojus, ir laiko klausimas, kol prasidės nusikaltimų proveržis”, – rašė Algirdas.

Jis taip pat teigė prieš savaitę pastebėjęs, kad dega tik kas penktas žibintas, apšviesdamas tik labai nedidelį plotą, bet šiuo metu esą jau ir jie yra išjungti.

Daugiau nei prieš metus, praėjusį birželį, „Atvira Klaipėda” irgi buvo sulaukusi labai panašaus kito klaipėdiečio laiško. Jis irgi rašė, jog būtent naktimis, nuo vidurnakčio, išjungiami visi šioje teritorijoje esantys žibintai.

Tada situaciją komentuodami ir savivaldybės, ir Klaipėdos universiteto atstovai tikino, jog netrukus problema bus išspręsta – esą reikia tik sulaukti Vyriausybės sprendimo teritorijos apšvietimo infrastruktūrą iš universiteto perduoti miesto savivaldybei.

„Pradėjus rengti atitinkamus dokumentus paaiškėjo, kad apšvietimo tinklai ir stulpai yra laikomi kilnojamuoju turtu, todėl miestui buvo perduota tik pati gatvė. Taigi, universitetas, nepelno siekianti organizacija, jau kurį laiką rūpinasi miesto gatvės apšvietimu. Tai yra nemenka finansinė našta, ypač kai pastaruoju metu smarkiai didėja kainos. Tačiau jau ilgai netrukus turėtų būti miestui perduotas ir apšvietimas, gal už kokio pusantro mėnesio”, – daugiau nei prieš metus portalui sakė KU infrastruktūros prorektorius Benediktas Petrauskas.

Ir po metų jis pakartojo praktiškai tą patį.

„Per KU miestelį einančios gatvės apšvietimo tinklai neperduoti miestui, nes KU neturi steigėjo – Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos sprendimo šiuo klausimu. Paskutinis raštas šiuo klausimu iš ŠMSM gautas š. m. rugsėjo 29-ąją. Juo KU dar nesuteikta teisė atsisakyti savo turto. Laukiame, tikimės, jog toks sprendimas bus priimtas kuo greičiau ir perdavimo procedūra pagaliau bus baigta”, – per atstovę spaudai komentarą „Atvirai Klaipėdai” atsiuntė prorektorius.

Tuo metu Klaipėdos savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Edvardas Simokaitis, iš pradžių tvirtinęs, jog ši teritorija priklauso Klaipėdos universitetui ir ją turi apšviesti ši aukštoji mokykla, vėliau patikslino, jog yra ne visai taip.

Nors teritorijoje tarp universiteto ir „Studlendo” neveikia maždaug pusė šviestuvų, ketvirtadienio vakare čia dar buvo pakankamai šviesu. Artūro Šulco nuotr.

„Klaipėdos miesto savivaldybės taryba yra priėmusi sprendimą dėl sutikimo perimti Universiteto alėjos (gatvės) apšvietimo tinklus. Šie tinklai kol kas nėra perduoti savivaldybei. Dėl kitų universiteto valdomų tinklų perėmimo jokių sprendimų nėra priimta”, – sakė Turto valdymo skyriaus vedėjas.

Miesto straipsnių vidus

ŠMSM komentaras

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija priimti sprendimo leisti Klaipėdos universitetui perduoti savo turtą savivaldybei negali. Galiojantys teisės aktai nurodo, jog aukštoji mokykla, norėdama atsisakyti savo turto, turėtų rengti aukcioną. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, gindama Klaipėdos universiteto interesus, kreipėsi į Vidaus reikalų ir Finansų ministerijas su prašymu apsvarstyti ir pasiūlyti kitas – ekonomiškesnes ir efektyvesnes – turto perdavimo galimybes. 


  2023-10-23

  4 komentarai “Naktinis apšvietimas prie universiteto: kas juo turi pasirūpinti? (papildyta komentaru)”

  1. AvatarAnonimas (IP: 86.38.230.212)

   Atsiprasau,rasiau apie Veterinarijos g.(tesinio…) apsvietimo isjungima Matyt(autobusu parkui), “patiko” ,gatves apsvietima,dabar, isjungia 22:40 … !?
   (Idomiai “tvarkosi” d… ?Neperseniausiai,VISUS sviestuvus pakeite i naujus, LEDINIUS … !?)

  2. AvatarĮ tą pačią temą (IP: 77.79.61.227)

   Pasidomėkit, kodėl Klaipėdos LEZ neveikia nei gatvių,nei perėjų apšvietimas. XXI amžius, o panašu į viduramžius.

  3. AvatarBravo (IP: 88.119.36.119)

   Koks taiklus Petrausko darbo atspindys: ..Ir po metų jis pakartojo praktiškai tą patį… Jis visus taip darbus daro, neskuba

  4. AvatarAnonimas (IP: 86.38.230.212)

   …. Gal kas gali paaiskinti,”sistema” ?Pvz.Veterinarijos g.pratesime( “jurates-draugystes-baltijos “sodai”) gatveje-dviraciu-piesciuju take pagal Dange,24h.isjungia gatves apsvietima …!?
   Apsvietima ijungia 6- …,kai jau “sviesu” !? Kaip su, “tuo”, dieniniu-naktiniu tarifu,kaip su nusikalstamumu,kaip su “paslauga-prievole” miestieciams ?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt