Po tiltu – miesto ir jį supančios gamtos garsų koncerto premjera (1)

Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-10-23

Po Mokyklos gatvės tiltu – specialiai kuriamas šviesų dizainas, atlikėjos Ingaja balo ir specialiai festivalio užsakymu sukurtos autorinės Audriaus Šimkūno kompozicijos iš negirdimų miesto garsų jungtis. Tokią nemokamą premjerą „Negirdėta Klaipėda” menų festivalis „Plartforma“ organizuoja spalio 28 d., 19 val.

„Audrius Šimkūnas (aka Sala) jau daugiau nei 20 metų dirba garso meno sferoje, jo tyrinėjimų sritis – aplinkos garsai bei jų įrašai. Kūryboje menininką domina tylūs, dažnai be specialių techninių priemonių net negirdimi garsai. Spalio pradžioje menininkas festivalio kvietimu rezidavo Klaipėdoje ir fiksavo ausimi paprastai negirdimus mūsų miesto ir gamtos garsus, iš kurių sukurta autorinė kompozicija bus pristatyta ypatingoje miesto viešojoje erdvėje, gal netgi pirmą kartą kultūros renginiui pritaikomoje aikštelėje po Mokyklos g. viaduku“, – rašoma pranešime spaudai.

Kompoziciją papildys dainininkės Ingajos dainos.  Projekto idėjos autorius Donatas Bielkauskas kviečia neišsigąsti permainingų orų ir atrasti naujus skambesius naujoje erdvėje.

Pasiekti aikštelę galima pėsčiomis, einant Danės upės krantine nuo senamiesčio (pro „Meridianą“, irkluotojų bazę) arba atvykus mašina iš Joniškės arba Bangų gatvių.

Po koncerto, kurio trukmė 50 min., visi norintieji iki pat 22 val. galės pasigrožėti audiovizualine instaliacija.

Žymos: | | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Po tiltu – miesto ir jį supančios gamtos garsų koncerto premjera” komentarų : 1

  1. Dalia Ž. parašė:

    Savivaldybė leidžia įvairiems „menininkams” iš klaipėdiečių tyčiotis. Kokios muzikos galima klausytis, jei Dangė -dvokia, Dangės vandens kokybė BLOGA. Tai tvirtina atlikti stebėjimai-monitoringas. 18 nuotėkų išleidėjų -vamzdžių „išlindę” į upę nuo žiočių iki Tauralaukio tilto.. Dalis jų yra „bešeimininkiai'”…. 20 metų politikų ,ypač prieš rinkimus, siūlomas Danės įveiklinimas buvo įgyvendintas – Vandens autobusai kursavo… plaukiojo… Bet.. Bet didelis upės taršos rodiklis – upės „žydėjimas” t.y. eutrofikacija trukdė kokybiškai tai atlikti… Neišvengta ( dažni …) RUGPJŪČIO 31 d. nuotekų su naftos produktais tekėjimas .. Tai buvo prie prie paskutinės Vandens a. maršruto stotelės „Tauralaukio tiltas’ stotelės. Net 2 dienas buvo sustabdytas plaukiojimas. Kaip dažnai, iki šiol TERŠĖJAS neišaiškintas. Savivaldybė privalo telkti visas jėgas Akmenos-Danės upės baseino taršai mažinti. Upė negali dvokti Ji turi KVEPĖTI, pakrantėse turi skambėti paukščių chorai….. Yra paruošti ir: VEIKSMŲ Panas teršimui mažinti, ir kartu su švedais projektas”Šiuolaikiškas A-D upės valdvmas’ ir kt. Bet šie projektai NEVYKDOMI.. Gamtos garsų imitavimui ir skleidimo projekto idėjos autoriui D.Bieliauskui – LINKĖJIMAI. Beje prie Mokyklos gt. -Dangės pakrantės yra net keletas vamzdžių- išleidėjų iš kurių dažniausiai išteka teršalai į mūsų upę.. Tikrai…..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

„Nemigą" rodys Klaipėdoje ir Šilutėje

Balandžio 25 – gegužės 3 d. Lietuvoje bus parodytas Lietuvos ir Ukrainos kūrėjų garso ir judesio spektaklis „Nemiga“. Sukurtas per ...
2024-04-22
Skaityti daugiau

Kultūra

Auksiniu scenos kryžiumi įvertintas spektaklis – ir festivalyje „Theatrium“

Garso ir judesio spektaklio „Out of the Box“ kūrybinė komanda keliauja po Lietuvą. Balandžio-gegužės mėnesiais jos laukia ir susitikimai su ...
2024-04-12
Skaityti daugiau

Regionas

Neringoje - vaizdo ir garso instaliacija

Iki sausio 5 d. Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Neringa) galima aplankyti Donato Bielkausko instaliaciją „Kai žemė atėjo ...
2023-12-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This