P0

Uostas ir jūra

Priimtas sprendimas dėl jūrinių vėjo jėgainių poveikio aplinkai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-23


Aplinkos apsaugos agentūra (AAA) praneša priėmusi sprendimą dėl jūrinių vėjo elektrinių parko įrengimo ir eksploatacijos Lietuvos jūrinėje teritorijoje poveikio aplinkai.

AAA išnagrinėjo ir įvertino poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą ir joje analizuotas alternatyvas, suinteresuotos visuomenės pasiūlymų įvertinimą, poveikio aplinkai vertinimo subjektų išvadas dėl poveikio aplinkai vertinimo ataskaitos ir planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai. Pritarta III-ai projekto įgyvendinimo alternatyvai, t. y. vėjo elektrinių parko vystymui, kai vėjo elektrinių įrengimo vietos atitraukiamos 2 km atstumu nuo Klaipėdos-Ventspilio plynaukštės biosferos poligono teritorijos ribos ir naudojami vėjo elektrinių modeliai iki 350 m aukščio.

Planuojamai ūkinei veiklai išskirta teritorija Baltijos jūroje nutolusi 29,5–33,7 km nuo kranto linijos.

Planuojamo vėjo elektrinių parko įrengimui ataskaitoje įvertinti jūrinių vėjo elektrinių modeliai. Preliminari jų galia siektų 20 MW ar daugiau, maksimalus įrengiamų vėjo elektrinių skaičius – iki 90, maksimalus aukštis iki aukščiausios menties taško – 350 m, maksimalus rotoriaus diametras – 320 m. Planuojamo įrengti jūrinių vėjo elektrinių parko didžiausia leistina generuoti galia bus 700 MW, o įrengtoji galia – 700 MW ar daugiau.

Uosto vidus kompas

Poveikio aplinkai vertinimo ataskaitą nagrinėjo ir teigiamas išvadas dėl minėtos ataskaitos bei planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai pateikė ir Klaipėdos miesto, Palangos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos savivaldybių administracijos, Nacionalinio visuomenės sveikatos centras, Kultūros paveldo departamentas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Lietuvos geologijos tarnyba, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija bei Žuvininkystės tarnyba.

Su poveikio aplinkai vertinimo ataskaita ir sprendimu dėl planuojamos ūkinės veikos poveikio aplinkai galima susipažinti čia.


  2023-10-23

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt