P0

Kultūra

Du Klaipėdos dramos teatro spektakliai dalyvaus Alytaus teatrų festivalyje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-10-24


Lapkričio 9 ir 10 dienomis Alytaus gyventojai turės išskirtinę progą pamatyti net du, gana retai iš pajūrio išvykstančio Klaipėdos dramos teatro spektaklius. Jie viešės Alytuje vyksiančiame teatrų festivalyje COM•MEDIA.

Klaipėdiečiai šiame nuo 2012 m. rengiamame festivalyje dalyvauja ne pirmą kartą: 2019 m. Klaipėdos dramos teatro spektaklis „Kalės vaikai” (pagal Sauliaus Šaltenio pjesę, rež. Eimuntas Nekrošius) festivalyje buvo išrinktas geriausiu spektakliu, o geriausiu aktoriumi nominuotas jame Varpininko Karvelio vaidmenį kūręs Darius Meškauskas.

„Demonai“. Teatro nuotr.

Šiemet COM•MEDIA programoje du Klaipėdos dramos teatro spektakliai. Į vaikus orientuotoje programoje lapkričio 9 d. dalyvaus pagal žymiausio lenkų mokslinės fantastikos autoriaus ir vizionieriaus S. Lemo kūrybą kurtos „Robotų pasakos“ (rež. K. Dworakowski), o lapkričio 10 d. pagrindinėje programoje – pagal šiuolaikinio švedų dramaturgo L. Noreno pjesę kurti „Demonai“ (rež. Darius Rabašauskas).

Teatro pranešime spaudai teigiama, jog atrinkti gastrolėms spektaklius klaipėdiečiams ganėtinai sunku – paskutinieji scenos meno kūriniai šiame teatre pasižymi sudėtingais, monumentaliais scenografijos sprendimais. Savaip adaptuoti išvykai teko ir „Robotų pasakas“ bei „Demonus“. Klaipėdoje rodant „Robotų pasakas“ virš žiūrovų galvų – asteroidai, Alytuje jie liks tik scenos erdvėje. Išvežant šį spektaklį teko perpjauti ir vieną svarbiausių dekoracijų – kosminio laivo kapsulę, kitaip jos būtų nepavykę transportuoti. Su „Demonais“ situacija paprastesnė, bet ir jiems Alytuje teks pritaikyti specialų apšvietimą, nėra galimybės išvežti specifinės šiam spektakliui naudojamos lempos.

„Robotų pasakų“ scenoje – įspūdingi kostiumai ir fantastinis pasaulėvaizdis. Kritikų teigiamai įvertintas spektaklis jo auditoriją įtraukia į fantastinėmis aplinkybėmis besivystantį siužetą, bet jo centre – kiekvienam žmogui aktualūs dalykai.

„Šiame spektaklyje sužavėjo ypatinga estetinė švara, stilistinis vieningumas, iki smulkmenų apgalvotas ir išgrynintas žanras. <…> „Robotų pasakose“, net ir labai pasistengus, nėra prie ko prikibti vizualumo ir minties sąryšio požiūriu. Scenoje nuo pradžios iki pabaigos karaliavo tiesiog tobula stilistinė ir žanrinė vienovė, tarsi paimta iš kokio teatro vadovėlio“, – apie šiuo metu vienintelį Klaipėdos dramos teatro repertuare esantį kūrinį paaugliams atsiliepė jį apžvelgusi teatrologė J. Grigaitienė.

D. Rabašausko režisuoti „Demonai“ – vienas populiariausių spektaklių Klaipėdos dramos teatro repertuare. Nors spektaklio scenografija gana minimalistinė ir jame vaidina tik keturi aktoriai, jis intensyvus jame prasiveržiančiomis tarpusavio santykių įtampomis. Scenoje dvi sutuoktinių poros ir už paviršiuje gražaus jų bendrystės fasado bręstanti katastrofa.

Kultūros straipsnių vidus

„Negalima slėpti: pjesė nėra šviesi, bet ji linksma. Autoriaus žvilgsnis į pasaulį taiklus, gilus, analitinis ir persmelktas labai gero humoro jausmo. Tai įdomus derinys. Turbūt ne veltui Larsas Norenas vadinamas antruoju Strindbergu“, – prieš spektaklio premjerą 2020 m. kalbėjo jo režisierius D. Rabašauskas.

Anot jo, pagrindinė pjesės linija – ne vaizduojamų porų viešai skalbiami nešvarūs skalbiniai, anaiptol – tai pojūčių badas, „juk visi mūsų pojūčiai, potyriai turi būti vis aštresni”.


  2023-10-24

  Vienas komentaras apie “Du Klaipėdos dramos teatro spektakliai dalyvaus Alytaus teatrų festivalyje”

  1. AvatarTik į Alytų ir važiuot (IP: 90.131.38.30)

   Koks tas Klaipėdos dramos repertuaras, palyginkit su Kauno ar Vilniaus! Nykuma! “Sniego karalienė”- vienintelis spektaklis vaiksms, kurį jie jau matė prieš pandemiją. Tuoj į paauglius išaugs, tai galės vienintelį variantą jiems rinktis! Taip teatro direktorius augina jaunąjį žiūrovą? O kas suaugusiems? Visą padoresnę spektaklių dalį veža D. Meškauskas. Ir kiek ilgai? Kur klasika? Kur didesnio energetinio krūvio kūryba? Taip seklu dar nėra Dramos teatre buvę.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt